تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

لیست و جدول دستمزد سربازان نظام وظیفه عمومی

لیست و جدول دستمزد سربازان نظام وظیفه عمومی

یکی از مقاطع مهم در زندگی مردان بالای 18 سال، خدمت نظام وظیفه عمومی است. در این مقطع، سرباز باید مستقل از خانواده خود زندگی کند.

از آنجایی که رفت‌ و آمد های مشمولان هزینه‌ هایی در بر دارد، سازمان نظام وظیفه با توجه به مدارک تحصیلی مشمولان، حقوقی را برای آنها در نظر گرفته است.

همان طور که می دانید، سرباز در حین خدمت نمی توان شغل دیگری داشته باشد و باید تمام وقت خود را در پادگان محل خدمت خود بگذراند.

میزان حقوقی که سازمان نظام وظیفه برای سربازان در نظر می گیرد، با توجه به درجه آنها تعیین می شود و درجه سربازان نیز با توجه به مدرک تحصیلی آنها مشخص می شود. بنابراین مدرک تحصیلی سرباز با میزان حقوق دریافتی او رابطه مستقیم دارد.

ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با نحوه محاسبه حقوق سربازان و میزان حقوق در سال 1400 آشنا کنیم. پس توصیه می کنیم که تا به انتهای این مقاله همراه ما باشید.

نحوه محاسبه حقوق سربازی در سال جدید

همه سربازان، چه سربازانی که در پادگان های نظامی خدمت می کنند و چه آنهایی که سربازان امریه بگیر ارگان های مختلفی چون انرژی اتمی، وزارت نفت و سرباز معلم هستند، مبلغی را به عنوان حقوق دریافت می کنند. این حقوق در سال 1400 نسبت به سال 99، 75 درصد افزایش خواهد داشت.

در محاسبه حقوق سربازان باید به عوامل مختلفی توجه داشت. این عوامل شامل موارد زیر هستند:

  • میزان تحصیلات سرباز

یکی از عوامل موثر در حقوق سربازان، مدرک تحصیلی سرباز است. همان طور که در اداره ها و سازمان ها، کارمندانی که مدارک تحصیلی بالایی دارند، حقوق بیشتری دریافت می کنند، سربازانی هم که مدرک تحصیلی بالاتری دارند، مشمول دریافت حقوق بیشتر خواهند بود. یعنی حقوق یک سرباز لیسانس، بیشتر از یک سرباز دیپلم است.

  • درجه سرباز

درجه و تحصیلات یک سرباز با همدیگر رابطه مستقیم دارند. هر چقدر مدرک تحصیلی یک سرباز بالاتر باشد، درجه آن نیز بالاتر است و هر چه درجه بالاتر باشد، میزان حقوق دریافتی نیز بیشتر خواهد بود.

  • منطقه خدمت

قبل از هر چیز باید به این نکته اشاره کرد که مدت زمان خدمت سربازی در مناطق بد آب و هوا و مرزی از مناطق معمولی کمتر است؛ اما یک ویژگی دیگر این مناطق هم این است که اگر سربازی در این مناطق خدمت کند، حقوق بیشتری دریافت خواهد کرد؛ بنابراین سربازان مناطق عملیاتی و مرزی حقوقی بیشتر از سربازان مناطق محروم و بد آب و هوا دریافت می کنند و سربازان مناطق محروم و بد آب و هوا نیز حقوقی بیشتر از سربازان عادی دریافت خواهند کرد.

  • سرباز امریه

تقریبا سربازان امریه حقوق مساوی با سربازان عادی دریافت می کنند؛ اما ممکن است در برخی از ارگان های امریه بگیر، حقوق سربازان کمی بیشتر از سربازان عادی باشد.

  • متاهل بودن سرباز

سربازان متاهل مانند کارمندان متاهل، علاوه بر حقوق اصلی یک حقوق مربوط به تاهل نیز دریافت خواهند کرد. معمولا حقوق سربازان متاهل نسبت به سربازان مجرد بیشتر است. اگر سرباز فرزندی هم داشته باشد، یک حقوق اضافه تر از تاهل نیز برای هر فرزند دریافت می کند.

میزان حقوق سربازی در سال جدید

میزان حقوق سربازی در سال جدید

در تمام سال های گذشته، همه سربازان در دوره خدمت 2 ساله خود، هر ماه حقوق دریافت می کردند؛ اما مقدار حقوق سربازان بسیار کم بود و حتی هزینه رفت و آمد آنها هم نمی شد. به همین خاطر در سال گذشته تصمیم گرفته شد تا حقوق سربازی افزایش یابد.

بر اساس میانگین، حقوق سربازان از 440 هزار تومان به یک میلیون و پانصد هزار تومان افزایش یافت و در حال حاضر حقوق پرداختی به کارکنان عادی یک میلیون و پنجاه هزار تومان و حداکثر حقوق برای سربازان در مناطق عملیاتی چهار میلیون تومان است.

به سربازان متاهل و سربازان نخبه حقوقی برابر با 100 درصد مبنای قانون خدمت وظیفه عمومی پرداخت میم شود. یعنی حداقل این حقوق در مناطق عادی دو میلیون تومان و در سایر مناطق نیز علاوه بر این مبلغ، مبالغی به آن افزوده می شود.

لیست حقوق سربازان پایور نظام وظیفه در سال جدید

در این جدول با ضرب حقوق کارکنان پایور در ضریب حقوق، حقوق سربازی به دست خواهد آمد. حقوق کارکنان پایور در سال 1400 حدودا برابر با یک میلیون و هشتصد هزار تومان است؛ بنابراین حداقل حقوق برای درجه ناوی بوده و بیشترین آن برای حقوق ستوان یکم است.

میزان حقوق سربازی 1400
درجه ضریب حقوق
سربازی 60%
ناوی
سرباز دوم 61%
ناوی دوم
سرجوخه 63%
رزم یار
سرناوی
گروهان سوم 65%
رزم یار سوم
مهناوی سوم
گروهان دوم 67%
رزم آور دوم
مهناوی دوم
گروهان یکم 69%
رزم آور یکم
مهناوی یکم
استوار دوم

71%

رزم دار دوم
ناو استوار دوم
استوار یکم 73%
رزم دار یکم
استوار سوم 76%
ناویان سوم
استوار دوم 79%
ناویان دوم
ستوان یکم 82%
ناویان یکم
ستوان یکم پزشک 90%
ناویان یکم پزشک

میزان حقوق امریه در سال جدید

میزان حقوق امریه در سال جدید

میزان حقوق امریه سربازی نیز مانند حقوق سربازان دیگر است؛ اما به هر حال میزان تحصیلات فرد در درجه و حقوق او تاثیر خواهد گذاشت. برای مثال شخصی که دارای مدرک کارشناسی ارشد است، نسبت به کسی که مدرک کارشناسی دارد، درجه بالاتری خواهد داشت و به مراتب حقوق بالاتری هم دریافت خواهد کرد.

البته در قانون جدید نیرو های مسلح، تصمیم دارند تا یک حقوق اضافه برای رفت‌ و آمد و یا خورد و خوراک برای سربازان امریه ای که از شهر خود دور هستند، در نظر بگیرند که البته میزان این حقوق مشخص نیست.

لیست حقوق سربازان امریه بگیر با توجه به درجه آن ها در سال جدید

میزان حقوق سربازی و امریه بگیران در سال 1400
میزان درجه ضریب حقوق میزان حقوق
سربازی 60% 1080000 تومان
ناوی
سرباز دوم 61% 1098000 تومان
ناوی دوم
سرجوخه 63% 1134000 تومان
رزم یار
سرناوی
گروهان سوم 65% 1170000 تومان
رزم یار سوم
مهناوی سوم
گروهان دوم 67% 1206000 تومان
رزم آور دوم
مهناوی دوم
گروهان یکم 69% 1242000 تومان
رزم آور یکم
مهناوی یکم
استوار دوم 71% 1278000 تومان
رزم دار دوم
ناو استوار دوم
استوار یکم 73% 1314000 تومان
رزم دار یکم
استوار سوم 76% 1368000 تومان
ناویان سوم
استوار دوم 82% 1476000 تومان
ناویان دوم
ستوان یکم 82% 1476000 تومان
ناویان یکم
ستوان یکم پزشک 90% 1620000 تومان
ناویان یکم پزشک

لیست حقوق سربازان امریه بگیر با توجه به درجه آن ها در سال جدید

سخن آخر

حقوق سربازی، مبلغی است که برای هزینه های رفت و آمد سرباز به او پرداخت می شود. در این دوره سرباز باید سعی کند تا به استقلال رسیده و هزینه رفت و آمدش را خودش پرداخت کند.

این مبلغ با توجه به عوامل مختلفی چون مدرک تحصیلی، درجه، تاهل و… افزایش می یابد. در سال 1400 میزان حقوق سربازان نظام وظیفه نسبت به سال قبل افزایش یافته است و طبق جداول بالا با ضرایبی محاسبه و به حساب سرباز واریز می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حقوق سربازی در سال 1400، می توانید با کارشناسان ما در هم اندیشان در ارتباط باشید.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره