تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

بی توجهی مرد به زن – نشانه ها، دلایل و عواقب آن

بی توجهی مرد به زن – نشانه ها، دلایل و عواقب آن

داشتن ارتباط خوب باعث رشد مرد و زن در یک رابطه می شود. اگر رابطه را به یک گل تشبیه کنیم رسیدگی زن و مرد به آن باعث رشد، بالندگی و شادابی آن می شود اما بی توجهی به آن می تواند بسیار خطرناک باشد.

زنان به خاطر روحیات لطیفی که دارند اگر مورد بی توجهی و بی مهری همسر خود قرار بگیرند به لحاظ عاطفی و روانی دچار مشکل شده و واکنش های مختلفی از جمله سرد شدن  یا در موارد جدی، خیانت را از خود بروز دهند.

در این مقاله به بی توجهی مرد به زن و نشانه های آن پرداخته و عواقب ادامه یافتن این بی توجهی را بر می شماریم.

بی توجهی در رابطه چیست؟

بی توجهی زمانی رخ می دهد که هر یک از زوجین فکر می کنند در رابطه مورد غفلت واقع شده اند و فرد مقابل هیچ تلاشی برای رابطه نمی کنند. این فرد در رابطه احساس نادیده گرفته شدن دارد. چرا که همسرش حاضر نیست حتی یک بار با او بیرون برود.

در این حالت همسر فرد برای او وقت نمی گذارد و نمی خواهد رابطه بهبود پیدا کند.

بی توجهی در رابطه چیست؟

دلایل بی توجهی مرد به زن

بی توجهی مرد بنا به دلایل زیادی می تواند رخ بدهد که در ادامه به چند تایی از آن ها می پردازیم:

ابزاری برای تنبیه

بسیاری از زوجین هنگامی که درگیر اختلافات زناشویی می شوند، نمی توانند در مورد آن با هم حرف بزنند و با گفتگو مسئله را حل کنند. به جای آن تصمیم می گیرند با بی توجهی نارضایتی خود را اعلام کنند.

البته این تصمیمی نادرست است و می تواند مشکلات زیادی را برای زوجین درست کند پیشنهاد می شود از مذاکره و روش های حل مسئله برای حل اختلافات استفاده کرد.

سوء تعبیر زنان

گاهی وقت ها زنان در تفسیر رفتار همسر خود دچار اشتباه می شوند. ممکن است مرد در اثر مشکلات مالی یا شغلی یا نگرانی هایی در مسائل مختلف به غار تنهایی خود برود و سکوت کند و مسائل را در خودش بریزد و این از سوی زنان به اشتباه بی توجهی معنا شود.

زنان در هنگام بروز نگرانی یا مشکل از شیوه گفتگو استفاده می کنند اما مردان ترجیح می دهند سکوت کنند و مسائل را در تنهایی حل کنند.

نبود صمیمیت

نبود صمیمت به این معنا است که زوجین نمی توانند رابطه ای دوستانه با هم برقرار کنند و مشکلات خود را بدون ترس از قضاوت شدن مطرح کنند و از اوقات با هم بودن لذت ببرند.

لازمه این کار این است که، طرفین از سلیقه همدیگر درک و شناخت عمیقی داشته باشند در برخی موارد زنان به سلیقه مردان در وقت گذرانی اهمیتی نمی دهند یا نمی توانند علایق مشترکی پیدا کنند و از این مسئله شاکی هستند که همسرشان علاقه به وقت گذرانی نشان نمی دهند.

در حالی که راه حل آن شناخت موضوعات مورد علاقه همسرشان و همراهی آن ها در این مورد است. توصیه ما به زنان این است که مسائلی را پیدا کنید که برای هر دوی شما جذاب است.

دلایل بی توجهی مرد به زن

عواقب بی توجهی مرد به زن

بی توجهی مرد به زن در دراز مدت عوارض منفی زیادی در پی دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

خلا عاطفی در زنان

در تحقیقاتی که انجام شده است دلیل رفتارهای خیانت آمیز زنان بی توجهی از سوی همسر و خلاء عاطفی بیان شده است. خلاء عاطفی می تواند زندگی را با مشکلات زیادی روبه رو کند و احتمال خیانت را بالا می برد. هرچند خیانت قابل توجیه نیست اما خطر آن باید در نظر گرفته شود

شنونده خوب بودن مهارتی است که باید تمامی مردان آنرا بلد باشند چرا که این مسئله برای زنان حیاتی است گاهی گوش دادن به درد و دل همسرتان یا گفتگوی صمیمانه می تواند معجزه کند و جلوی بسیاری از خیانت ها را بگیرد چرا که بسیاری از خیانت ها با یک درد و دل و یا دریافت توجه از سوی  نفر سوم آغاز می شود.

در واقع خیانت از عواقب بی توجهی مرد نسبت به زن است.

ناتوانی در تربیت فرزندان

هنگامی که یک زن رابطه ای عمیق با همسرش داشته باشد و محبت کافی را از سوی او دریافت کند می تواند آن را نثار فرزندان خود نیز کند.

در حالی که اگر این محبت و توجه کافی دریافت نشود مادر این محبت را از فرزند خود طلب میکند و باعث می شود مادر محبت افراطی و مراقبت شدید از فرزند خود داشته باشد و نتیجه آن وبستگی و درماندگی فرزندان می شود.

این فرزندان در آینده با مشکلاتی نظیر خشم، ناتوانی در شکل دادن هویت مستقل، گسست عاطفی از پدر مواجه خواهد شد.

افسردگی

افسردگی مشکل عمده زنانی است که از سوی مرد خود محبت و توجه کافی را دریافت نمی کنند. این زنان دلیل بی توجهی را در خود جستجو کرده و خود را ارزیابی می کنند و حس می کنند دوست داشتنی نیستند. برای این مورد پسند بودن تلاش زیادی می کنند.

عواقب بی توجهی مرد به زن

نشانه های بی توجهی مرد به زن

نشانه هایی که می گوید نسبت به همسر خود بی توجه هستید:

  • همسرتان همیشه غمگین است.
  • از این که با او وقت نمی گذرانید ناراحت و دلگیر است.
  • وقتی می خواهد در مورد احساساتش صحبت کند گریه می کند این نشانگر رنجیده شدن زیاد است.
  • زندگی جنسی شما دچار اختلال شده است.
  • همسرتان از ظاهر و اندامش ایراد می گیرد
  • متوجه شده اید که اولویت او نیستید
  • دیگر با شما صحبت یا بحث نمی کند
  • یادتان نمی آید آخرین بار کی از او تشکر کردید یا برای او هدیه یا گل خریده اید.
  • فقط همسرتان است که برای رابطه تلاش می کند.

مشاوره بی توجهی مرد به زن

بی توجهی مرد به زن بنا به هر دلیلی که اتفاق بیافتد آثار بسیار مخربی در رابطه می گذارد که اگر به موقع به ریشه یابی و حل نشود می تواند به سرد شدن رابطه و طلاق عاطفی بیانجامد و یا احتمال خیانت و روابط فرا زناشویی را بالا ببرد.

در بسیاری از موارد زوجین نمی توانند با گفتگو مشکلات خود را حل کنند و نیاز به کمک تخصصی دارند در این شرایط مراجعه به یک مشاور خانواده می تواند بسیار کمک کننده باشد.

روانشناسی که در زمینه خانواده تخصص دارد با زوجین به صورت جداگانه و باهم صحبت کرده و دلیل مشکلات راپیدا می کند و با راهکارهایی که به هر یک از زوجین می دهد به بهبود رابطه کمک می کند.

در بسیاری از موارد زنان و مردان به دلیل نداشتن مهارت ارتباطی کافی و یا مهارت حل مسئله دچار مشکلات زیاد می شوند. در این گونه موارد زوج درمانگر و مشاور خانواده به آن ها مهارت های ارتباطی یاد می دهد و طی چند مرحله مشکلات آن ها را حل می کند.

در صورتی که دلیل بی توجهی مرد مشکلاتی نظیر میل جنسی پایین یا سایر اختلالات دچار باشد زوج درمانگر آن ها را شناسایی کرده و برای درمان به متخصص مربوطه ارجاع می دهد.

مشاوره بی توجهی مرد به زن

گناه کم محلی مرد به زن در اسلام

مردی که به  همسرش و نیازهای او بی توجهی می کند از نظر اسلام گناهکار شناخته می شود. این به منزله اجازه به زن برای داشتن رابطه ای خارج از چارچوب خانواده نیست.

در این زمان زن و مرد هر دو باید به زوج درمانگر مراجعه کرده و دلیل و ریشه آن را یافته و این مشکل را حل کنند.

در صورتی که مشکل مرد سرد مزاجی یا عدم صمیمیت در رابطه و یا مسائل روحی باشد با کمک خانواده درمانی یا زوج درمانی این مسائل حل می شود. مشاوران خانواده درمانی مرکز هم اندیشان در کنار شما هستند تا مشکلات مربوط به زندگی شما حل شود.

در پایان

بی توجهی مرد به زن می تواند دلایل زیادی داشته باشد که عواقب آن بسیار زیاد است. یکی از آن ها افسردگی در زنان، حس ناکافی بودن و سرخوردگی است. در این حالت زنان بسیاری با روی آوردن افراطی به زیبایی و عمل های جراحی می خواهند توجه و محبت همسرشان را جلب کنند.

اگر در خانواده شما نیز چنین مشکلی وجود دارد می توانید با کمک گرفتن از روانشناس آن را حل کنید. مشاوران خانواده و زوج درمانگران مرکز مشاوره هم اندیشان در کنار شما هستند تا به شما در زندگی بهتر کمک کنند. برای استفاده از مشاوره تلفنی هم اندیشان با شماره 02191023933 تماس بگیرید.

سوالات متداول

از خطرات بی توجهی مرد به زن چیست؟

ایجاد افسردگی سرخوردگی و حس ناکافی بودن در زن، فاصله گرفتن زن، بالا رفتن احتمال روابط فرا زناشویی و خیانت

نشانه های زنی که همسرش نسبت به او بی توجه است؟

شکایت از وقت نداشتن شوهر، غمگینی زیاد، گریه هنگام صحبت کردن، اختلال در رابطه جنسی، وابستگی زیاد کودکان به مادر

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره