تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

شرایط و قوانین ثبت نام امریه شرکت های دانش بنیان در سال 1400

شرایط و قوانین ثبت نام امریه شرکت های دانش بنیان در سال 1400

علی رغم ظهور مشاغل جدید و شرکت های دانش بنیان در سال های اخیر، بنیاد ملی نخبگان و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصمیم گرفته اند خدمات ویژه ای را برای خدمت به کارمندان این شرکت ها ارائه دهند.

بر این اساس، متقاضیان می توانند ضمن داشتن شرایط دریافت امریه، برای استخدام و دریافت سفارشات نظامی در شرکت های دانش بنیان اقدام کنند.

در این مقاله، می خواهیم در مورد بندهای فرماندهی شرکت های دانش بنیان و شرایط آن ها صحبت کنیم، در ادامه با ما همراه باشید.

شرایط امریه دانش بنیان برای جذب سربازان امریه

شرایط پذیرش نیروهای متقاضی برای امریه دانش بنیان شامل موارد زیر است:

 • شرکت دانش بنیان باید اظهار نامه مالیاتی داشته باشد.
 • دانش بنیان میزان فروش بر اساس اظهار نامه مالیاتی شرکت، باید از یک صد میلیون تومان فراتر باشد.
 • توجه داشته باشید که به ازای هر 300 میلیون تومان فروش، هر شرکت دانش بنیان گزارش اظهار نامه مالیاتی خود را اعلام می کند یا برای هر 5 کارمند تمام وقت، یک نفر را می تواند به عنوان سرباز امریه داشته باشد و هر شرکت حداکثر می تواند قبول کند 5 نفر در سال به عنوان سرباز امریه در این شرکت مشغول شود.
 • فرد باید فوق لیسانس داشته باشد.

مهم ترین شرایط متقاضیان امریه دانش بنیان

شرایط شرکت دانش بنیان برای متقاضیان شامل موارد زیر است:

 • متقاضیان باید دارای مدرک لیسانس یا بالاتر باشند.
 • متقاضیان باید حداقل 60 امتیاز را با توجه به روش امتیاز دهی امتیازات برای فارغ التحصیلان با تکنولوژی پیشرفته که از یک مرکز خدمات حرفه ای سیستم شغلی فارغ التحصیل شده اند، کسب کنند.

شرایط امریه دانش بنیان برای جذب سربازان امریه

ضوابط گرفتن امریه دانش بنیان

الزامات گرفتن امریه سربازی از شرکت دانش بنیان شامل موارد زیر است:

 • شرکت دانش بنیان هزینه تکمیل دوره آموزش افسر را در ابتدای عملیات پرداخت خواهد کرد.
 • حقوق و مزایای یک سرباز (بیمه خدمات درمانی و تکمیلی) مطابق با قوانین کارمندان ارتش است که توسط شرکت دانش بنیان پرداخت می شود.
 • طول دوره کلاس و خدمت سربازی در قالب یک برنامه 24 ماهه انجام می شود، که در آن فرد باید در داخل به قوانین و مقررات برنامه دانش بنیان شرکت مبتنی بر الزامات محدود باشد.
 • نوع فعالیت و محل کار افسر مسئول در شرکت دانش بنیان باید توسط نماینده علم و فناوری تأیید شود و در صورت تغییر در نوع فعالیت نیز باید به این سازمان اطلاع داده شود.
 • سربازان شرکت های دانش بنیان باید مطابق مقررات و نامه های صادره از ستاد کل نیرو های مسلح بیمار و مرخصی استحقاقی باشند.
 • در بررسی شرایط دریافت سفارش از یک شرکت دانش بنیان، ذکر این نکته در انتهای برنامه حائز اهمیت است که دریافت سفارش از یک شرکت دانش بنیان باید حداقل 3 ماه قبل از تاریخ اعزام انجام و ارسال شود.

ساده ترین مراحل دریافت امریه دانش بنیان

همان طور که قبلا ذکر شد، اگر پیش شرط دریافت سفارش از شرکت های دانش بنیان را دارید، ابتدا باید مدارک خود را برای تأیید بنیاد ملی نخبگان به سیستم سینا تحویل دهید.

 • در این صورت باید حداقل 60 امتیاز در علم و فناوری کسب کنید.
 • از دیگر شرایط دریافت سفارش در یک شرکت دانش بنیان، بارگذاری و ارسال کار برگ به شرکت و همچنین رزومه شخص مهر و امضا شده است.
 • پس از تأیید مراحل، متقاضی باید یک دوره آموزش دو ماهه را در پادگان مربوطه بگذراند و سپس از طریق نزاجا برای تصدی پست در شرکت مربوطه به علم و فناوری ارائه شود.
 • نکته مهم این است که متقاضی باید پس از تأیید سفارش، از پرداخت شهریه توسط دانش بنیان به نیرو های مسلح اطمینان حاصل کند، زیرا در غیر این صورت، در هنگام آموزش امریه وی لغو می شود.

ساده ترین مراحل دریافت امریه دانش بنیان

سخن آخر

افراد تازه کار همیشه به دنبال راه هایی برای سهولت کار در زندگی خود هستند. یکی از این راه ها گرفتن سفارش از شرکت ها و سازمان ها است.

بنابراین، سوالات زیادی در مورد شرایط پذیرش امریه توسط ذی نفعان مطرح می شود. فرماندهی شرکت های دانش بنیان نیز از مهمترین موارد است.

لازم به ذکر است که شرکت دانش بنیان باید دارای شرایط تایید شده توسط نظام وظیفه باشد تا بتواند یک افسر فرمانده شود، در حالی که متقاضی همچنین باید پیش شرط های دستیابی به فرماندهی در این شرکت ها را داشته باشد.

شرایط مهم برای متقاضی شامل مدرک لیسانس یا بالا تر، عدم غیبت و حداقل 60 نمره است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط دریافت امریه در شرکت دانش بنیان می توانید با مشاوران متخصص ما در مرکز مشاوره هم اندیشان تماس بگیرید.

سوالات متداول

برای دریافت امریه از شرکت دانش بنیان باید اظهارنامه مالیاتی داشته باشیم؟

بله، برای دریافت امریه شرکت دانش بنیان، شرکت دانش بنیان باید اظهار نامه مالیاتی داشته باشد.

آیا شرکت دانش بنیان هزینه تکمیل دوره آموزش افسر را در ابتدای عملیات پرداخت خواهد کرد؟

بله، شرکت دانش بنیان هزینه تکمیل دوره آموزش افسر را در ابتدای عملیات برای افراد در حال آموزش پرداخت می کند.

طول دوره کلاس و خدمت سربازی چه مدت طول می کشد؟

طول دوره کلاس و خدمت سربازی در قالب یک برنامه 24 ماهه انجام می شود، که در آن فرد باید در داخل به قوانین و مقررات برنامه دانش بنیان شرکت مبتنی بر الزامات محدود باشد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله بالا مراجعه کرده و مطالعه کنید.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره