تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

مشاوره روانشناسی چیست؟ دریافت مشاوره ی روانشناسی به صورت حضوری و غیر حضوری

مشاوره روانشناسی – دریافت مشاوره روانشناسی به صورت حضوری و غیر حضوری

مشاوره روانشناسی برای تمام گروه های سنی جوابگو است و می تواند مشکلات زیادی را حل کند.  افراد در هر سنی که باشند؛ نگرانی های مختلفی دارند؛ ازجمله نگرانی های عاطفی، شغلی، اجتماعی، درسی و… در این هنگام است که مشاوره روانشناسی به کمک افراد می آید تا از فشار هایی که بر روح و روان فرد وارد می شود، بکاهد.

البته امروزه با توجه شرایط روزمره افراد، دغدغه های شغلی و … علاوه بر دریافت مشاوره روانشناسی حضوری، امکان دریافت مشاوره به صورت غیر حضوری نیز مهیا شده است.

اگر شما فکر می کنید به مشاوره نیاز دارید و می خواهید نحوه دریافت مشاوره خود را انتخاب کنید، دعوت می کنیم در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شما را در خصوص نحوه دریافت مشاوره مناسب، راهنمایی کنیم.

مشاوره روانشناسی چیست؟

منظور از مشاوره روانشناسی، ارائه انواع خدماتی است که به وسیله متخصص روانشناس، در یک مرکز مشاوره به افراد ارائه می شود. این خدمات به صورتی هستند که بر نحوه عملکرد افراد و روابط آن ها تاثیر می گذارند.

یک مشاور و روانشناس، اقداماتی بر پایه علم روانشناسی ارائه می دهد که نتیجه آن یاری رساندن به افرادی که آسیب روحی دیده اند و همچنین کمک به بهبود وضعیت روانی آن ها است؛ توسط این اقدامات و درمان ها، زندگی فرد رو به بهبود می رود و کیفیت آن افزایش پیدا می کند.

مشاوره روانشناسی و مقابله با فشار روانی

فشار روانی؛ پاسخ افراد به نگرانی ها و مشکلات تهدید کننده ای است که تحمل فرد را محدود می کنند.

این فشار روانی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در واقع منشاء این فشار را می توان در برخی عوامل جستجو کرد.

تعدادی از این عوامل، عبارتند از:

  • عوامل شخصیتی

خصوصیاتی مانند رقابت جویی، آرام بودن و…

  • عوامل محیطی

وقایع و مشکلاتی که در زندگی پیش می آیند یا تعارض هایی که افراد را با دو یا چند انتخاب ناسازگار روبرو می کنند.

  • عوامل اجتماعی و فرهنگی

یکی دیگر از عواملی که باعث فشار روانی در افراد می شود، عوامل اجتماعی و فرهنگی است. بسیاری از افراد به دلیل اختلافات فرهنگی از یک جامعه طرد می شوند. این افراد فشار روانی زیادی را متحمل می شوند و آستانه تحمل افراد کم می شود.

مشاوره روانشناسی در این مواقع به کمک فرد آمده و فشار روانی فرد را کاهش می دهند؛ بدین ترتیب فرد راحت تر با مشکلات خود کنار آمده و سعی در حل آنها خواهد داشت.

مشاوره روانشناسی و مقابله با فشار روانی

انواع مشاوره روانشناسی و کاربرد آن

همان طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، مشاوره روانشناسی در تمامی مراحل زندگی و در هر سنی می تواند تاثیرات خوبی در زندگی فرد داشته باشد؛ بنابراین افراد از سنین کودکی تا سالمندی، می توانند از این خدمات بهره ببرند.

روش کار به این صورت است که مشاور روانشناس، جنبه های مختلف زندگی افراد، خانواده، گروه یا سازمان ها را بررسی کرده و به افراد کمک خواهد کرد.

مشاوره روانپزشکی انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی و تشریح مهم ترین آنها می پردازیم.

1- مشاوره فردی

یکی از متداول ترین مشاوره های روانشناسی، مشاوره فردی است؛ زیرا بسیاری از افراد در زندگی با چالش های بزرگی روبرو می شوند که گاه توانایی حل کردن آن را ندارند؛ از طرفی ممکن است که فرد در تصمیم گیری مسائل مهم زندگی خود با مشکل روبرو شود؛ در نتیجه تقریبا تمامی افراد جامعه در زمان های مختلف به مشاوره فردی نیاز خواهند داشت.

این مشاوره می تواند در مواردی مانند: کنترل و درمان استرس، افزایش اعتماد به نفس، رفع اختلال های شخصیتی، مدیریت زمان، رسیدن به موفقیت، خودشناسی، کشف استعدادها و… به افراد کمک کند.

در واقع هدف از مشاوره فردی، می تواند پیشگیری از فشار روانی، رشد فرد و یا درمان او باشد.

روانکاوی

2- روانکاوی

روانکاوان افرادی هستند که با تحلیل افکار ناهشیار، سعی در درمان مشکلات روحی افراد دارند؛ آنها برای نفوذ به دنیای تاریک و مبهم ناهشیار از راهکارهایی مانند تخلیه هیجانی، تفسیر، تحلیل رویاها، تداعی آزاد، تحلیل انتقال و مقاومت و… استفاده می کنند.

روان کاوی برای درمان بسیاری از مشکلات روحی مانند افسردگی، اضطراب، مشکلات هویتی و جنسیتی، اختلالات شخصیتی و… به کار می رود.

3- مهارت های ارتباطی

کیفیت روابط هر فرد، به سلامت روان شناختی و حس رفاه افراد در بزرگسالی منجر خواهد شد؛ یعنی اینکه الگوی تعامل والدین، فرزندان، دوستان و همکاران در سلامت روانی افراد تاثیر خواهد داشت.

اگر هر کدام از افراد مهم زندگی در تعامل با یکدیگر مشکل داشته باشند، این مورد منجر به علائم بالینی خواهد شد؛ بنابراین کارکرد در یک یا چند نفر از واحدهای ارتباطی مختل می شود؛ به همین دلیل افراد باید مهارت های ارتباطی را در برخورد با همسر، والدین، فرزندان، دوستان و … یاد بگیرند.

یادگیری مهارت های ارتباطی می تواند رابطه سالمی را نیز ایجاد کند و از بروز مشکلات جلوگیری نماید.

مشاوره روانشناسی و مقابله با فشار روانی

4- مشاوره تحصیلی

یکی از مسائل بسیار مهم برای کودکان و نوجوانان، تحصیل آنها است. دانش آموزان همواره به آموزش تکنیک های مطالعه صحیح نیاز دارند؛ همچنین انتخاب رشته، چگونگی تمرکز بر درس ها و برنامه ریزی صحیح از دیگر دغدغه های آنها است.

بنابراین مشاوره تحصیلی می تواند به آنها کمک کند که با ترک عادت های غلط، موفقیت های تحصیلی خود را تضمین کنند.

5- مشاوره شغلی

یکی از دغدغه های زندگی افراد، شغل و مشکلات شغلی آنها است. بسیاری از افراد در انتخاب یا تغییر شغل دچار نگرانی می شوند؛ همچنین مشکلات شغلی زنان، استرس های ناشی از کار و محیط کار، از دست دادن شغل و توانبخشی شغل مواردی هستند که بر فشار روانی افراد تاثیر می گذارند.

امروزه با مشکلات شغلی بسیار زیادی روبرو هستیم و افراد زیادی در جامعه دغدغه هایی از این قبیل دارند؛ بنابراین مشاوره شغلی یکی از پرکاربردترین مشاوره های روانشناسی است.

تست روانشناسی و روان سنجی

6- تست روانشناسی و روان سنجی

یکی دیگر از خدمات مشاوره روانشناسی، تست روانشناسی و روان سنجی است. در واقع روانشناسان و مشاوران، با اخذ تست هایی استاندارد، ساختارهای روانشناختی خاص در افراد را مورد بررسی قرار می دهند.

این تست ها برای ارزیابی موارد زیر می باشد:

و…

با این آزمون های شخصیتی، سبک و ویژگی های شخصیتی افراد شناسایی خواهد شد که در نتیجه، این موضوع به شناسایی و حل اختلالات شخصیتی افراد کمک می کند.

7- روانشناسی صنعتی و سازمانی

این شاخه از علم روانشناسی، برای افزایش بازدهی در محیط کار است.

در روانشناسی صنعتی و سازمانی، روش و راهکارهایی برای ایجاد شرایط مناسب ذهنی و جسمی کارمندان ارائه می شود؛ بدین ترتیب عملکرد کارکنان بهبود یافته، سلامت روحی و روانی آنها تضمین شده و سازمان پیشرفت خواهد کرد.

مشاوره روانشناسی چگونه به شما کمک می کند؟

  • مشاوره روانشناسی به شما کمک می کند درد عاطفی خود را کم کنید
  • مهارت جدیدی به شما می آموزد که می توانید مشکل خود را حل کنید
  • ازدواجتان را نجات می دهد
  • راه خروج از مشکلاتتان را نشانتان می دهد.
  • عزت نفس شما را بالا برد.

 

دریافت مشاوره روانشناسی به صورت حضوری و غیر حضوری

دریافت مشاوره روانشناسی به صورت حضوری و غیر حضوری

امروزه دیگر برای دریافت مشاوره، نیازی به حضور در مراکز مشاوره نیست. افراد می توانند از هر جای دنیا به صورت غیر حضوری، مشاوره روانشناسی دریافت کنند.

این مشاوره ها می توانند به صورت تلفنی و یا آنلاین باشند، بنابراین لزومی به رفت و آمد های خسته کننده و تحمل ترافیک های سنگین نیست.

همه افراد در هر زمانی که فشار روانی به سراغشان آمد، باید با مشاور خود تماس بگیرند. این مشاوره به آنها کمک خواهد کرد که با مشکلات خود روبرو شده و به بهترین شکل آن را پشت سر بگذارند.

برای دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری، می توانید با مرکز مشاوره هم اندیشان تماس بگیرید. این مرکز با بیش از 10 سال سابقه درخشان، به شما در حل مشکلاتتان یاری می رساند.

ویژگی یک مشاوره موفق روانشناسی چیست؟

ویزگی یک مشاوره روانشناسی موفق این است که شما حس می کنید همه چیز تغییر کرده است. امیدوارتر می شوید،  اعتماد به نفستان بالا می رود و حس می کنید کنترل بیشتری روی زندگی خود دارید.

تمرینات مختلف به شما داده می شود و شما با رفتار بر اساس آن نتایج متفاوت و مثبتی دریافت می کنید، پس از آن مشکلاتتان به تدریج کمتر می شود.

در پایان این شما هستید که به این نتیجه می رسید مشاوره برای شما خوب بوده یا برعکس

مشاوره روانشناسی در مرکز مشاوره هم اندیشان

مرکز مشاوره هم اندیشان از مراکز باسابقه مشاوره است که بیش از ده سال سابقه مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره می تواند به شما در زمینه مشاوره خانواده، کودک، ازدواج و طلاق مشاوره بدهد.

روانشناسان باتجربه این مرکز با حوصله به شما گوش داده و شما را برای تصمیم گیری های مقاطع مختلف زندگی هدایت کنند.

شماره 02191023933 مشاوره تلفنی هم اندیشان است که شما می توانید با تماس با آن با روانشناسان ما صحبت کنید.

مشاوره روانشناسی یکی از ملزومات زندگی امروز است.

هزینه مشاوره روانشناسی تلفنی

در مرکز مشاوره هم اندیشان مشاوره روانشناسی به صورت تلفنی هم ارائه می شود. هزینه مشاوره روانشناسی تلفنی به صورت دقیقه ای محاسبه شده و نیازی به پرداخت آنلاین ندارد چرا که در روی قبض تلفن این هزینه حساب می شود.

بسته های مشاوره ای هم اندیشان از 10 دقیقه تا 60 دقیقه وجود دارد . اگر در بازه های تخفیف این بسته ها مشاوره بگیرید این هزینه ها مقرون به صرفه خواهد بود و از بسته ای 75 هزار تومان تا 210 هزار تومان برای بسته های با دقیقه بالای مکالمه محاسبه می شود.

سخن آخر

مشاوره روانشناسی یکی از ملزومات زندگی امروز است. همه افراد جامعه در موارد گوناگون به این مشاوره نیاز خواهند داشت؛ زیرا دیگر شرایط زندگی ها مثل گذشته نیست و امروزه رقابت ها، چالش ها و دغدغه های آن بیشتر شده است.

مواردی چون بیکاری یا بی پولی دامن گیر افراد بسیار زیادی می شود و همه افراد در جامعه مجبور هستند که در مقاطع مختلفی، انتخاب های سخت و دشوار داشته باشند. انتخاب رشته، همسر، شغل و… هر کدام از این موارد می تواند شرایط بغرنج و غیرقابل تحملی را به وجود آورد که علاوه بر مشکلات روحی، مشکلات جسمی زیادی را نیز در پی خواهد داشت.

بنابراین توصیه می کنیم که حتما با مشاوره روانشناسی، فشار روانی خود را کم کنید و با توانایی کنترل شرایط، زندگی خوبی برای خود و اطرافیانتان رقم بزنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در هم اندیشان با شماره تلفن 02191023933 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کنیم؟

در زمانی که دچار مشکلات حاد مانند اختلالات روانشناسی، مشکلات زناشویی و… شده باشیم یا با مواردی مانند مشورت در مورد مسئله ای خاص روبه رو شویم.

چه زمانی مشاوره حضوری لازم است؟

در بسیاری از اختلالات روانی که روانشناس باید علایم بیماری را مشاهده کند و به صورت دقیق بیماری را تشخیص دهد، مشاوره حضوری ضرورت می یابد.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره