هم اندیشان
1

استخدام شهرداری تبریز

استخدام شهرداری تبریز

هر ساله در شهر های مختلف، شهرداری های شهر ها اقدام به استخدام افراد در این سازمان می کند، شهرداری تبریز نیز مانند دیگر شهر ها آزمون های استخدامی برگزار می کند که از این طریق اقدام به پذیرش افراد دارای شرایط مناسب می کند.

در این مقاله می خواهیم در مورد شرایط استخدام شهرداری تبریز و مدارک و قوانین و ضوابط این سازمان توضیحات مورد نیاز را بدهیم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

پیگیری های شرایط استخدام شهرداری تبریز 1400

اداره کل امور اداری و مالی استانداری آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه ‌ای اعلام کرد:

مصاحبه پذیرفته‌ شدگان هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌ های اجرایی (دستگاه انتخابی استانداری) از روز شنبه 4 اردیبهشت 1400 طبق جدول زمان ‌بندی آغاز خواهد شد.

در این اطلاعیه گفته شده است:

پیرو اطلاعیه‌ های قبلی، به اطلاع می‌ رساند زمان انجام مصاحبه پذیرفته‌ شدگان هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه ‌های اجرایی (دستگاه انتخابی استانداری آذربایجان شرقی) از روز شنبه 4/2/1400 در محل استانداری آغاز و جدول زمان ‌بندی آن در روز چهارشنبه 1/2/1400 از طریق پرتال استانداری اعلام خواهد شد.

و نیز به آن عده از پذیرفته ‌شدگان جدید این آزمون اعلام می ‌شود در روز چهارشنبه 1/2/1400 از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر نسبت به تحویل مدارک لازم به اداره کل امور اداری و مالی اقدام کنند. بدیهی است مراجعه نکردن در موعد مقرر به مفهوم انصراف قطعی از ادامه مراحل استخدام خواهد بود.

همچنین با توجه به اینکه تمامی مندرجات پرتال استانداری ملاک عمل خواهد بود، به همین دلیل از تمامی داوطلبان به منظور آگاهی از ادامه روند و اطلاعیه ‌ها، حتماً به صورت مستمر به پرتال استانداری آذربایجان شرقی مراجعه کنند؛ در غیر این صورت مسئولیت عدم پیگیری بر عهده خود داوطلبان خواهد بود.

اداره کل اداری و مالی استانداری آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه ‌ای، جدول زمان ‌بندی مصاحبه پذیرفته ‌شدگان هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌ های اجرایی در سال 1400 (دستگاه انتخابی استانداری) را اعلام کرد.

در این اطلاعیه، خطاب به پذیرفته ‌شدگان این آزمون آمده است:

با توجه به اعلام نتایج هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌ های اجرایی در سال 1400، مقتضی است ضمن مشاهده جدول زمان ‌بندی و اطلاع از تاریخ و ساعت مصاحبه خود، در زمان مقرر به همراه اصل مدارک (هویتی و سوابق آموزشی و پژوهشی) جهت انجام مصاحبه در محل ساختمان جدید استانداری آذربایجان شرقی (واقع در: تبریز، خیابان جمهوری، میدان شهدا) حضور داشته باشید.

لازم به ذکر است با توجه به مصادف شدن روزهای مصاحبه با ماه مبارک رمضان و با توجه به شرایط کرونایی، باید به موقع در محل مصاحبه حضور داشته باشید و بدیهی است عدم مراجعه در موعد مقرر به مفهوم انصراف قطعی داوطلب از ادامه فرایند استخدام است.

شرایط استخدام شهرداری تبریز

شرایط استخدام شهرداری تبریز

برای استخدام شهرداری تبریز یک سری شرایط وجود دارد که باید ابتدا از آن ها مطلع شده سپس در صورت دارا بودن این شرایط می توانید اقدام به ثبت نام استخدام شهرداری تبریز کنید.

شرایط عمومی استخدام شهرداری تبریز

شرایط عمومی استخدام شهرداری تبریز به شرح زیر است:

 1. دارای سن حداقل بیست سال تمام و حداکثر سن سی و پنج سال تمام.
 2. باید تابعیت کامل ایرانی داشته باشید (یعنی دارای شناسنامه ایرانی اصل و پدر و مادر ایرانی باشید.)
 3. داوطلبان آقا باید دارای کارت پایان خدمت یا معافیت قانونی خدمت سربازی و غیر پزشکی برای مردان در زمان ثبت نام.
 4. عدم اعتیاد یا سابقه اعتیاد به مواد مخدر و دخانیات.
 5. داوطلبان نباید سابقه محکومیت جزایی موثر داشته باشند.
 6. بدون داشتن ممنوعیت استخدام در دستگاه‌ های اجرایی به موجب آراء مراجع قانونی
 7. دارای سلامت جسمانی متناسب و سلامت روانی مناسب و توانایی برای انجام کاری که در آن شغل استخدام می شوید.
 8. باید حداقل مدرک تحصیلی پیش بینی شده در جدول شرایط احراز رشته‌ های شغل را داشته باشید.
 9. به دین مبین اسلام و یا یکی از دین های شناخته شده و مطرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران معتقد باشید.
 10. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 11. قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را قبول کرده و از تمامی قوانین جمهوری اسلامی پیروی کنید.

نکات مهم شرایط عمومی استخدام شهرداری تبریز

 • افراد خانواده های ایثارگران – آزادگان و جانبازان و افراد خانواده شهدا، مفقودین و اسرا و همچنین رزمندگانی که حداقل 6 ماه به صورت پشت سر هم یا 9 ماه به صورت متناوب و به طور داوطلبانه در جبهه های جنگ تحمیلی حضور داشته اند، به شرط داشتن تمام شرایط در آگهی استخدام شهرداری تبریز و با رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله مصوبات شورای امور اداری و استخدامی کشور، از اولویت استخدام شهرداری مقرر قانونی بهره مند خواهند گردید (استناد قانونی)
 • افراد بسیجی که دارای حداقل 4 سال سابقه عضویت فعال و مستمر در گردان های عاشورا را داشته باشند، در شرایط مساوی استخدام با داوطلبان غیر ایثارگر در اولویت خواهند بود. (مستندات قانونی).
 • معلولین عادی به شرط داشتن شرایط گفته شده در آگهی استخدامی، از سهمیه قانونی مربوطه بهره مند خواهند بود.
 •  افرادی که مشمول بند های 1 و 2 و 3 تذکرات (شامل: ایثارگران – بسیجیان و معلولین عادی است) موظف هستند گواهی خود را از مراجع مربوطه (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ايثارگران، امور جهادگران وزارت جهاد كشاورزی و سازمان بهزيستی) اخذ کرده و به همراه سایر مدارک مورد نیاز ارسال کنند. توجه داشته باشید گواهی افراد جانباز حتماً باید با قید درصد جانبازی به دست بنياد شهيد و امور ايثارگران مربوطه به تایید رسیده باشد و باید مدرك گواهی جانبازی را نیز در کنار دیگر مدارک ارسال کنید.
 •  افرادی که در آزمون استخدامی پذیرفته شده اند، باید حداکثر تا یک ماه بعد از اعلام نتیجه آزمون استخدامی، گواهی تاییدیه تحصیلی خود را به این سازمان ارائه دهند.
 •  پس از پذیرفته شدن افراد در آزمون، توسط کارگروه تخصصی مربوطه شغل مورد تقاضا مصاحبه تخصصی در همین زمینه انجام خواهد شد.
 • پذیرفته شدگان نهایی آزمون و همچنین افرادی که در آزمون امتیاز بندی سربلند بیرون آمده اند، موظف به گذراندن دوره آموزشی مرتبط با شغل مورد تقاضا به مدت دو ماه خواهند بود و درصورت پشت سر گذاشتن این دوره با موفقیت، شروع به کار آن ها از طریق هسته گزینش اعلام خواهد شد.

نکات مهم در مورد استخدام شهرداری تبریز

نکات مهم در مورد استخدام شهرداری تبریز

نکته مهم که باید به یاد داشته باشید این است که در زمان ثبت نام فقط می توانید یکی از رشته های شغلی موجود در سازمان شهرداری را انتخاب و در آزمون آن شرکت کنید.

نکته دیگر که اهمیت دارد است این است که داوطلبان برای شهر در حال سکونت خود می توانند فقط سه اولویت انتخاب کنند.

رشته های مناسب برای استخدام شهرداری تبریز

افرادی که سابقه اشتغال در رشته شغل های زیر را داشته اند، برای آزمون استخدام شهرداری مناسب تر اند:

 • متصدی امور دفتری شهرداری
 • کارشناس مطالعات اجتماعی شهرداری
 • کارشناس حقوقی شهرداری
 • کارشناس آمار شناس شهرداری
 • کارشناس برنامه ریزی و آموزش شهرداری
 • کارشناس امور فرهنگی شهرداری
 • کارشناس بهداشت حرفه ای شهرداری
 • مهندسی برق شهرداری
 • معماری شهرداری
 • کارشناس محیط زیست شهرداری
 • حسابدار شهرداری
 • مسئول خدمات مالی شهرداری
 • مهندس راه و ساختمان شهرداری
 • کارشناس امور اداری شهرداری
 • کاردان آتش نشانی شهرداری

مدارک مورد نیاز استخدام شهرداری تبریز

جهت ثبت نام در شهرداری تبریز باید مدارک مورد نیاز در زیر را از طریق مراحل گفته شده تحویل دهید تا بتوانید در آزمون استخدام شهرداری تبریز شرکت کنید.

تکمیل فرم و اطلاعات و ارسال آن ها از طریق سامانه مربوطه قابل دریافت است.

موارد زیر باید پس از اسکن و در سامانه قرار گیرند:

 • اسکن شناسنامه (صفحه اول و قسمت توضیحات، در صورت داشتن توضیحات، تمام صفحات باید اسکن شوند.)
 • اسکن کارت ملی (به صورت پشت و رو از کارت ملی)
 • اسکن مدرک تحصیلی (آخرین مدرک تحصیلی موجود)
 • اسکن کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی غیر پزشکی از نوع دائم (در صورت آقا بودن داوطلب اسکن یکی از مدارک گفته شده)
 • اسکن عکس (دو قطعه 4 * 3 با پشت نویسی و مشخصات فرد، عرض و طول عکس باید 150 در 200 پیکسل با فرمت  jpg بوده و دارای حجم 200 کیلو بایت باشد.)
 • فرم درخواست شغل باید کامل شده در سامانه مربوطه قرار گیرد.
 • مدارک ایثارگری، سوابق پرداخت بیمه در سازمان شهرداری، دهیاری ها و سازمان های وابسته به آن (اگر هر یک از مدارک گفته شده وجود داشته باشد، باید اسکن شده و در سامانه قرار گیرد.)
 • اگر دارای مدارک قهرمانی ورزشی مانند: قهرمانی کشوری، آسیایی، مسابقات جهانی، المپیک، دانشجویان جهان هستید باید اسکن مدارک ورزشی و قهرمانی را در سایت قرار دهید.
 • اسکن گواهینامه رانندگی (اسکن گواهینامه رانندگی برای داوطلبانی که می خواهند در رشته ‌های مرتبط با شغل آتش نشانی مشغول شوند الزامی است.)
 • هزینه ثبت نام برای آزمون استخدامی باید از طریق درگاه های اینترنتی پرداخت شود، اسکن اصل رسید بانکی، پرداخت مبلغ 10 هزار تومان، به یاد داشته باشید این مبلغ جهت حق ثبت نام بوده که باید به حساب جاری با شماره حساب 700785313795 به یکی از شعبه های بانک شهر پرداخت شود. (برای متقاضیانی که از افراد خانواده های ایثارگران هستند، مجاز به پرداخت 50 درصد مبلغ تعیین شده و برای افراد خانواده های شهدا به جای هزینه و فیش پرداختی کد شاهد باید درج شود.
  هزینه درخواستی برای ثبت نام هر ساله دستخوش تغییراتی است، به همین دلیل هزینه ثبت نام برای ثت نام کنندگان سال 1400 تا کنون تعیین نشده در صورت تعیین و منتشر شدن مقدار هزینه، مقاله بروزرسانی خواهد شد.)
 • پس از پرداخت هزینه، یک کارت الکترونیکی که دارای یک کد است به شما داده می شود که در ادامه در برخی از مراحل ثبت نام مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 • در پایان ثبت نام یک کد که به آن کد رهگیری می گویند، به شما داده می شود که باید آن را یادداشت کرده و به همراه داشته باشید.
 • باید کلیه مدارک و مستندات مربوط به فرم امتیاز بندی را کامل کنید و آن ها ارسال کنید و سپس در سامانه مربوطه آن ها را قرار دهید.

مدارک مورد نیاز استخدام شهرداری تبریز

تذکرات:

 1. اگر مدارک قرار داده شده در سایت ناقص باشد یا مدارک که پس از مهلت مقرر به پست تحویل داده شده باشد، به این مدارک ترتیب اثر داده نخواهند شد.
 2. وجه پرداختی بابت ثبت نام و مدارک ارسالی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد و ثبت شماره فیش واریزی برای وارد شدن به این سامانه ضروری است.
 3. محاسبه امتیاز ها براساس بند های موجود در فرم های ارائه شده در سایت انجام خواهد گرفت و نحوه گزینش نیز مطابق با حداکثر امتیاز مکتسبه انجام خواهد شد .
 4. افرادی که بیش از یک بار ثبت نام کرده باشند از روند آزمون استخدامی حذف خواهند شد .
 5. کامل کردن فرم درخواست شغل باید با دقت و صحت اطلاعات و امتیازات انجام شود و در صورت مغایرت در مستندات و اطلاعات از روند آزمون حذف خواهد شد .
 6. فرم های امتیاز بندی و درخواست شغل، گزینه ویرایش مجدد در سایت را ندارد، به همین دلیل رعایت دقیق موارد گفته شده در زمان ثبت کاملاً ضروری است.
 7. امتیاز کسب شده هیچ گونه حقی را از لحاظ جذب و به کار گیری به وجود نمی آورد و نتیجه نهایی آزمون پس از بررسی از طرف کمیته پرسنلی و تطبیق مستندات و مدارک با امتیازات داده شده و بر اساس رتبه اخذ شده توسط این سازمان اعلام خواهد شد.
 8. هر داوطلب فقط برای یک سمت شغلی در زمان ثبت نام آزمون شهرداری می تواند ثبت نام کند. (که طبق رشته های تحصیلی مورد نیاز در سازمان شهرداری ذکر شده در جداول زیر انجام می شود.)
 9. با توجه به این که استخدام شهرداری تبریز به صورت قراردادی موقت است و شهرداری تبریز هیچ گونه تعهدی در مورد تمدید قرارداد بسته شده و یا ارتقاء سمت شغلی و مزایای درج شده در آیین نامه استخدامی را به پذیرفته شدگان نمی دهد.
 10. هر گونه تمدید قرارداد با توجه به نیاز شهرداری به رشته شغل تخصصی پذیرفته شده فرد و رضایت از نحوه کارکرد و تایید از طرف مدیر مربوطه و تایید شده از کمیته پرسنلی از وی که در صورت تامین اعتبار در بودجه مصوب سالیانه خواهد بود .
 11. تحویل مدارک مربوط به سابقه بیمه پردازی برای افرادی که سابقه فعالیت در بخش خصوصی داشته اند، ضروری است.

جدول شرایط و محل جغرافیایی و رشته های تحصیلی استخدام شهرداری تبریز

ردیف رشته شغلی محل جغرافیایی خدمتد تعداد جنسیت شرایط احراز
۱ حسابدار تیمورلو – جوان قلعه –
هر کدام ۱ نفر
۲ نفر مرد / زن دارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق ‌لیسانس در رشته‌ تحصیلی حسابداری (کلیه گرایش ها)
۲ کارشناس شهرسازی کوزه کنان
۱نفر
۱ نفر مرد دارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق ‌لیسانس در یکی از رشته‌ های تحصیلی شهرسازی، برنامه ‌ریزی شهری و منطقه ‌ای، مدیریت شهری، برنامه ریزی منطقه ای، طراحی شهری، مهندسی شهرسازی، جغرافیا و برنامه‌ ریزی شهری
۳ کارشناس محیط زیست آچاچی –تیمورلو – جوان قلعه – خواجه – مبارک شهر هر کدام ۱ نفر ۵ نفر مرد دارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی محیط زیست (گرایش ارزیابی و آزمایش سرزمین، مهندسی طراحی محیط زیست ) – محیط زیست (گرایش برنامه ریزی) – برنامه ریزی مدیریت و آموزش محیط زیست – طراحی محیط زیست، مهندسی عمران گرایش محیط زیست، مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست، مهندسی فضای سبز، مهندسی کشاورزی(گرایش باغبانی)، معماری منظر
۴ کاردان روابط عمومی کوزه کنان ۱ نفر ۱ نفر مرد دارا بودن مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا لیسانس در یکی از رشته های امور فرهنگی، مدیریت امور فرهنگی- رشته علوم ارتباطات اجتماعی (روابط عمومی)، ارتباطات علوم اجتماعی – مدیریت دولتی، روابط عمومی آشنایی به زبان انگلیسی
۵ راننده وسایل نقلیه تندروی سنگین برای تصدی پست آتش نشان راننده آچاچی – جوان قلعه – کوزه کنان – مبارک شهر- وایقان هر کدام ۱نفر ۵ نفر مرد دارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه – دارا بودن گواهینامه فوق دیپلم در یکی از رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح، مدیریت عملیات امداد ونجات، مدیریت امور امداد، ایمنی و آتش نشانی، مدیریت عملیات حریق وحوادث، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق وحوادث اطفاء حریق، امداد و نجات، بهداشت حرفه ای
**دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبین این رشته شغلی الزامی است.
۶ آتش نشان آچاچی ۱نفر ۱ نفر مرد دارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه – دارا بودن گواهینامه فوق دیپلم در یکی از رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح، مدیریت عملیات امداد و نجات، مدیریت امور امداد، ایمنی و آتش نشانی، مدیریت عملیات حریق و حوادث, پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث اطفاء حریق، امداد و نجات، بهداشت حرفه ای
**دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه دو برای داوطلبین این رشته شغلی الزامی است.
۷ کارشناس تحلیل گر سیستم ها آچاچی – جوان قلعه مبارک شهر هر کدام ۱نفر ۳ نفر مرد و زن دارابودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی کامپیوتر (کلیه گرایش ها) و مهندسی فن آوری اطلاعات، مهندسی صنایع (کلیه گرایش ها)
۸ کارشناس امور اداری کوزه کنان ۱نفر ۱ نفر مرد و زن دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا در یکی از رشته های مدیریت دولتی، مدِیریت اجرایی، مدیریت اداری، امور اداری و مدیریت، معارف اسلامی و مدیریت گرایش (مالی، صنعتی، بازرگانی) – مدیریت سیستم و بهره وری، برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها
۸ مسئول خدمات مالی کوزه کنان -وایقان هر کدام ۱نفر ۲ نفر مرد دار بودن گواهینامه فوق دیپلم یا لیسانس در رشته تحصیلی امور مالی و حسابداری (کلیه گرایش ها)
۹ مسئول خدمات مالی کوزه کنان -وایقان هر کدام ۱نفر ۲ نفر مرد دار بودن گواهینامه فوق دیپلم یا لیسانس در رشته تحصیلی امور مالی و حسابداری (کلیه گرایش ها)
۱۰ مهندسی راه و ساختمان تیمورلو- خواجه – مبارک شهر هر کدام ۱نفر ۳نفر مرد دارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی عمران (گرایش مهندسی و مدیریت ساخت، گرایش سازه، گرایش سیستم های اطلاعات جغرافیایی، عمران)، مدیریت پروژه و ساخت، طراحی محیط

جدول شرایط و محل جغرافیایی و رشته های تحصیلی استخدام شهرداری تبریز

سخن آخر

همه علاقه مندان به استخدام در شهرداری تبریز می توانند با مطالعه مقاله استخدام شهرداری تبریز و مطلع شدن از تمام شرایط و قوانین استخدامی اقدام به ثبت نام در آزمون این سازمان کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و رفع سوالات و ابهامات خود می توانید با مشاوران مرکز مشاوره هم اندیشان تماس گرفته و از مشاوران متخصص در این مرکز استفاده کنید.

سوالات متداول

شرایط سنی برای استخدام شهرداری تبریز چقدر است؟

افراد برای استخدام در شهرداری تبریز باید دارای سن حداقل بیست سال تمام و حداکثر سن سی و پنج سال تمام باشند.

آیا افراد معلول نیز می توانند در شهرداری تبریز استخدام شوند؟

معلولین عادی به شرط داشتن شرایط گفته شده در آگهی استخدامی، از سهمیه قانونی مربوطه بهره مند خواهند بود.

افراد دارای چه رشته ها و مقاطع تحصیلی مجاز به ثبت نام هستند؟

برای اطلاع کامل از تمامی رشته های مجاز برای وارد شدن به شهرداری تبریز می توانید مقاله استخدام شهرداری تبریز را مطالعه کنید.

اینستاگرام

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ساناز رضایی گفت:

  فرزند جانباز ساکن تبریز لیسانس مترجم زبان

دریافت مشاوره