تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

مشاوره آنلاین؛ دریافت انواع خدمات مشاوره از بهترین مشاورین کشور به صورت آنلاین و فوری

مشاوره آنلاین؛ دریافت انواع خدمات مشاوره از بهترین مشاورین کشور به صورت آنلاین و فوری

امروزه به دلایل مختلف، افراد جامعه در هر طبقه و سنی که باشند، با فشارهای روانی مواجه هستند. فشارهای روحی و روانی باعث می شوند که فرد از زندگی خود لذت لازم را نبرد، و در برخی از مواقع، این فشارها تبدیل به بیماری و اختلالات روانی می شوند.

بیماری های روانی نیز ممکن است خفیف، متوسط و یا شدید باشند.

از آنجایی که بهداشت و سلامت روان نیز مانند سلامت جسم بسیار مهم است، بهتر است که افراد همواره برای پیشگیری از اختلالات روحی و یا درمان آنها، از مشاور بهره ببرند.

دریافت مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری (مشاوره تلفنی یا مشاوره آنلاین) نتیجه یکسانی دارد؛ اما امروزه بنا به دلایلی مختلف، افراد ترجیح می دهند که مشاوره غیرحضوری و آنلاین را انتخاب کنند.

دعوت می کنیم در ادامه مطلب، مرکز مشاوره هم اندیشان را همراهی نمایید و از مشاوره آنلاین و مزایای دریافت آن، آگاهی یابید

تعریف مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین از طریق اینترنت انجام می شود. در این نوع مشاوره، درمانگر و بیمار از طریق نرم افزارهای ارتباط تصویری آنلاین مانند اسکایپ یا سایر برنامه های ارتباطی، بصورت تماس تصویری با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

این نوع مشاوره می تواند از هر جای دنیا بدون محدودیت زمانی و مکانی انجام شود.

این نوع مشاوره نیز همانند مشاوره حضوری، به بررسی ریشه ای مشکلات بیمار تمرکز دارد و درمانگر سعی خواهد کرد با صحبت کردن، ریشه مشکلات بیمار را پیدا کرده و او در حل مشکلاتش کمک کند.

امروزه سایت ها و اپلیکیشن های مشاوره زیادی وجود دارند. در این سایت ها، گروهی از روانشناسان برای مشاوره با بیماران، آماده ارائه خدمات به آن ها هستند. افراد می توانند به راحتی حرف دل خود را به مشاور بزنند و از او برای حل مشکلات کمک بگیرند.

تعریف مشاوره آنلاین

مزایای مشاوره آنلاین روان شناسی

مشاوره آنلاین روان شناسی مزایای بسیاری دارد که از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بسیاری از افراد به دلیل شرایط روحی خود، از جلسات حضوری واهمه دارند.

برخی از افراد توانایی حضور در مکان های جدید و ارتباط حضوری با افراد ناآشنا را ندارند، از این رو دریافت مشاوره آنلاین برای این دسته از افراد مناسب است.

 • برخی از افراد ممکن است که نتوانند حرف های خود را رو در رو بزنند.

به همین دلیل مشاوره آنلاین یکی از بهترین راه ها برای درمان مشکلات روحی و روانی این افراد است.

 • بسیاری از افراد در روند دریافت مشاوره آنلاین، حاضر می شوند که در مشاوره های حضوری نیز شرکت کنند.

برخی برای آشنایی ابتدایی و سنجش درمانگر خود، می توانند ابتدا با جلسات مشاوره آنلاین، روند درمان خود را آغاز کنند.

 • برخی دیگر از افراد، دسترسی به مشاوره حضوری ندارند.

این افراد ممکن است در شهرها، روستاها و یا کشورهای دیگر زندگی کنند و به همین دلیل برای مراجعه حضوری به درمانگر خود باید مسافت زیادی طی کنند. مشاوره آنلاین به این افراد کمک می کند که از هر جایی که هستند، مشاوره خود را دریافت کنند. جلسات مشاوره آنلاین ارزان تر و مقرون به صرفه تر است و افراد می توانند با هزینه کمتری مشاوره دریافت کنند.

 • برخی از افراد دوست ندارند که کسی متوجه مراجعه آنها به مراکز مشاوره شود.

این افراد دوست دارند حریم خصوصی خود را حفظ کنند و مراجعه آن ها به مرکز مشاوره، ممکن است به وسیله اطرافیانشان کشف شود. این افراد از اطلاع اطرافیان خود احساس خوبی ندارند. بنابراین مشاوره آنلاین برای این افراد بسیار مناسب تر است؛ زیرا دریافت مشاوره می تواند مثل یک راز برای آن ها باقی بماند.

 • مشاوره آنلاین بسیار سریع تر از مشاوره حضوری انجام می شود و در هر ساعتی از شبانه روز امکان دریافت این مشاوره وجود دارد.

در بسیاری از مواقع، دریافت مشاوره یک وضعیت کاملا اورژانسی است و افراد باید هر چه سریع تر با درمانگر خود صحبت کنند؛ بنابراین مشاوره آنلاین می تواند نجات دهنده فرد از بحرانی باشد که در آن قرار گرفته است. در این نوع مشاوره دیگر از زمان انتظار طولانی برای دریافت نوبت، سختی های رفت و آمد، معطلی برای ورود به اتاق مشاور و… خبری نیست.

 • در این نوع مشاوره دیگر تنظیم زمان به دست درمانگر نیست و فرد می تواند زمان را تنظیم کند.

در مشاوره آنلاین، این امکان وجود دارد که زمان را شما برای دریافت مشاوره تنظیم نمایید.

 • در مشاوره آنلاین دست افراد به انتخاب درمانگر باز است و می توانند با هر درمانگری که در مشاوره حضوری دسترسی به آن سخت است، در ارتباط باشند.

در این نوع مشاوره، امکان دریافت مشاوره از متخصصانی که در ساعت های معمول کاری در مطب خود وقت مشاوره ندارند، امکان پذیر است.

 • برای برخی افرادی که ناتوانی جسمی دارند و رفت و آمد برای آن ها بسیار سخت است مشاوره آنلاین گزینه بهتری به شمار می رود.

مشاوره آنلاین برای آن دسته از افراد که با مشکلات جسمانی مواجه هستند، بسیار مناسب است زیرا نیاز به تغییرات مکانی نداشته و در محیط منزل، به راحتی قادر به دریافت مشاوره هستند.

اگر به مشاوره نیاز دارید و به دلایل مذکور نمی توانید از آن استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم از مشاوره آنلاین بهره ببرید. مرکز مشاوره هم اندیشان با مشاوران باتجربه خود به شما در رسیدن به پاسخ سوالات خود یاری می رساند. برای کسب اطلاع بیشتر و تجربه بهترین مشاوره آنلاین با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

تفاوت مشاوره آنلاین و مشاوره حضوری

مشاوره آنلاین هیچ تفاوتی با جلسات حضوری ندارد؛ تنها تفاوت این مشاوره، در عدم مراجعه فرد به مرکز مشاوره است.

لازم به ذکر است که نتیجه هر دو نوع مشاوره یکسان است؛ بنابراین اگر به مشاوره آنلاین نیاز دارید، وقت را تلف نکنید.

مزایای مشاوره آنلاین روان شناسی

زمینه های مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین در زمینه های مختلف، به افراد ارائه می شود، که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

معایب مشاوره آنلاین

توجه داشته باشید که مشاوره آنلاین با تمام مزایایی که دارد، ممکن است برای برخی از افراد مناسب نباشد.

از معایب این نوع مشاوره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم دسترسی به اینترنت پر سرعت در برخی از مناطق کشور، مانع از این می شود که افراد بتوانند از این روش مشاوره بهره ببرند. این افراد می توانند مشاوره تلفنی را انتخاب کنند.
 • در برخی از مشکلات روحی و روانی، درمانگر نیاز دارد تا با فرد و خانواده او گفتگویی رو در رو داشته باشد. زبان بدن در برخی از مواقع بهترین راوی مشکلات فرد است. بنابراین ممکن است که برخی از اختلالات روحی با مراجعه حضوری به مشاور، بهتر درمان شود.

معایب مشاوره آنلاین

سخن آخر

امروزه راه های ارتباطی زیادی بین افراد جامعه وجود دارد؛ بنابراین افراد می توانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در بحث مشاوره نیز افراد می توانند از راه های ارتباطی مانند تلفن یا اینترنت با درمانگر خود در ارتباط باشند.

امروزه تماس های تصویری فاصله ها را بسیار به هم نزدیک کرده است و در صورتی که افراد به اینترنت دسترسی دارند، بهتر است هزینه رفت و آمد را پس انداز کرده و به راحتی از گوشه آرام اتاق خود با روانشناس صحبت کنند.

مزیت مشاوره آنلاین به صورت تصویری این است که درمانگر می تواند زبان بدن بیمار را ببیند و تشخیص درست تری را بدهد.

با توجه به توضیحات داده شده، امیدواریم که همواره زندگی شادی را تجربه کنید. در صورتیکه به دریافت مشاوره آنلاین نیاز داشته باشید، برای دریافت مشاوره از بهترین مشاوران کشور، می توانید با شماره 9099071985 با کارشناسان ما در موسسه هم اندیشان در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را به شما ارائه دهند.

سوالات متداول

مشاوره آنلاین و غیر حضوری با کدام اپلیکیشن ها انجام می شود؟

معمولا مشاوره اینترنتی به صورت چت، ایمیل و یا با استفاده از اپلیکیشن های ارتباطی به صورت صوتی و یا تصویری انجام می شود. اپلیکیشن هایی مانند اسکایپ، واتساپ، ایمو و google Duo و … برای دریافت این مشاوره بسیار مناسب هستند. علاوه بر آن از طریق کنفرانس ویدئویی و تماس صوتی یا تصویری از شبکه های اجتماعی نیز می توان با درمانگر خود در ارتباط بود. شبکه های اجتماعی امروزه امکان تماس گروهی فراهم کرده اند و درمانگر می تواند به صورت گروهی و با سایر اعضای خانواده مانند همسر فرد نیز صحبت کرده و راهکار بهتری ارائه دهد.

مشاوره تلفنی بهتر است یا مشاوره آنلاین؟

مشاوره تلفنی نیز برای افرادی که به اینترنت پر سرعت و یا اپلیکیشن های ارتباط صوتی و تصویری دسترسی ندارند، گزینه مناسبی است؛ اما اگر فردی به اینترنت دسترسی دارد، بهتر است که مشاوره آنلاین را انتخاب کند. در این نوع مشاوره، امکان ارتباط تصویری و ویدئویی وجود دارد و درمانگر تا حدودی می تواند وضعیت ظاهری بیمار را مشاهده کند.

مشاوره آنلاین برای چه کسانی مناسب است؟

مشاوره آنلاین برای تمامی افراد جامعه مناسب است؛ اما افرادی که مشغله زیادی دارند و امکان حضور در مراکز مشاوره را ندارند، بهتر است حتما از این نوع مشاوره استفاده کنند. همچنین برخی از افراد در خارج از کشور زندگی می کنند؛ اما تمایل دارند با یک درمانگر ایرانی صحبت کنند تا بتوانند از نظر فرهنگی ارتباط بهتری برقرار کنند. افراد دیگری نیز وجود دارند که به علت ناتوانی فیزیکی، امکان تردد ندارند؛ بنابراین بهتر است که از مشاوره آنلاین استفاده کنند.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره