تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

ورود به سامانه سناد دانش آموزی

ورود به سامانه سناد دانش آموزی

وزارت آموزش و پرورش کشور جهت جمع آوری اطلاعات تحصیلی دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی و سهولت دسترسی به آن ها اقدام به راه اندازی سامانه یکپارچه ای با نام سامانه سناد دانش آموزی به آدرس snd.medu.ir کرده است.

از آنجایی که ثبت‌ نام دانش‌ آموزان در سامانه سناد دانش آموزی از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این مقاله در مورد سامانه سناد و ورود به سامانه دانش آموزی با شما صحبت کنیم.

پس این مطلب را از دست ندهید و تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

همه چیز در مورد سامانه سناد

سامانه سناد سامانه نام نویسی الکترونیکی دانش آموزان است. در حدود چندین سال است که سامانه نام نویسی الکترونیکی دانش آموزان (سناد) جهت ذخیره سازی اطلاعات دانش آموزان طراحی و در دست مدیران مدارس و دانش آموزان قرار گرفته است.

سامانه سناد امکان دسترسی مدیران و کارکنان مسئول آموزش و پرورش به اطلاعات ضبط شده دانش آموزان را فراهم می کند. استفاده از این سامانه موجب شده تا امکان دسترسی مدیران و کارکنان مسئول آموزش و پرورش به اطلاعات ثبت شده دانش آموزان سریع تر و اصولی تر انجام شود.

برای هر یک از پایه ها و مقاطع تحصیلی در سامانه سناد آدرس ها و بخش های مستقلی اختصاص داده شده است. بنابراین مدیران مدارس و والدین دانش آموزان باید به نشانی و سامانه سناد دانش آموزی مقطع تحصیلی مورد نظر خود مراجعه کنند.

در صورت عدم دسترسی به سامانه سناد دانش آموزی مقطع تحصیلی درست اطلاعات به درستی ثبت نشده و مشکلات فراوانی را به همراه خواهد داشت.

همه چیز در مورد سامانه سناد

سامانه سناد علاوه بر ثبت و ذخیره اطلاعات دانش آموزان دارای بخش‌ هایی مثل سامانه ثبت نام المپیاد های دانش آموزی و جشنواره جوان خوارزمی، سامانه ثبت نام آزمون های تیزهوشان، نام سامانه ثبت نام در مسابقات علمی دانش آموزی است، که دانش آموزان باید برای ثبت نام در هر کدام از آن ها به صورت مستقل به سامانه مربوطه مراجعه نمایند.

سیستم ‌های سامانه هایی مثل سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران، سامانه فروش و توزیع کتاب های درسی، سامانه ‌همگام و سامانه دانش آموزی شاد همگی زیر مجموعه ای از سامانه سناد هستند و از طریق این سامانه تغذیه اطلاعاتی می شوند.

سامانه سناد برای مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم و همچنین مدارس بزرگسالان، هنرستان، مدارس استثنایی نشانی های اینترنتی جداگانه ای را در نظر گرفته است که در جدول زیر به آن ها اشاره شده است:

نوع مدرسه آدرس اینترنتی
پیش دبستانی p-snd.medu.ir
مدارس ابتدایی schsnd.medu.ir
مدارس متوسطه اول M1-snd.medu.ir
مدارس متوسطه دوم M2-snd.medu.ir
مدارس بزرگسال T-snd.medu.ir
مدارس متوسطه اول پیش حرفه ای -استثنایی esm1p-snd.medu.ir
مدارس دوم متوسطه حرفه ای – استثنایی esm2p-snd.medu.ir
مدارس متوسطه اول استثنایی esm1-snd.medu.ir
مدارس متوسطه دوم استثنایی esm2-snd.medu.ir
مدارس پیش دبستان استثنایی ps-snd.medu.ir
مدارس ابتدایی استثنایی es-snd.medu.ir
سامانه پشتیبانی support-snd.medu.ir

ورود به سامانه دانش آموزی + راهنمای استفاده

ورود به سامانه دانش آموزی + راهنمای استفاده

در این بخش در مورد ورود به سامانه دانش آموزی توضیح داده ایم.

سامانه سناد دانش آموزی دوره ابتدایی

جهت ثبت نام از دانش آموزان جدید در مدرسه ابتدایی باید کد ملی دانش آموز را وارد کرده و در ادامه اطلاعات دانش آموز جدید وارد سامانه سناد شود. بعد از ورود اطلاعات دانش آموز، اطلاعات والدین دانش آموز نیز در سامانه درج می شود.

برای ثبت نام دانش آموزان جدید در مدرسه ابتدایی ابتدا باید وار سایت سامانه سناد snd.medu.ir شوید. در پنجره ثبت نام دانش آموز جدید در بخش امور دفتر داری روی گزینه «سامانه سناد» کلیک کنید. کد ملی دانش آموز را وارد کرده و سپس اطلاعات دانش آموز جدید را ثبت نمایید.

در صفحه اطلاعات بر روی علامت ذره بین که در کنار کد ملی پدر و مادر وجود دارد، کلیک کرده و در صفحه باز شده اطلاعات والدین را وارد کنید.

سامانه سناد آموزان دوره متوسطه

جهت ثبت نام دانش آموزان دوره متوسطه در سامانه سناد پس از ورود به سامانه از منوی ثبت نام وارد پنجره ثبت نام دانش آموز جدید شوید. جهت ثبت نام کد ملی دانش آموز را وارد کنید.

چنانچه اطلاعات دانش آموز در سیستم موجود باشد اطلاعات دانش آموز نمایش داده می‌ شود و در صورت عدم وجود اطلاعات می‌ توان اطلاعات را در سامانه وارد کرده و در انتها سال تحصیلی دانش آموز را انتخاب کرد.

ذخیره‌ سازی و دریافت کارنامه

سامانه سناد دارای امکاناتی است که می‌ توان در آن نمره دانش آموزان را ثبت کرده و حتی کارنامه دانش آموزان را از آن دریافت نمود. دبیران می‌ توانند با انتخاب رشته و درس مورد نظر نمرات را به صورت جداگانه در این سامانه ثبت نمایند. دانش‌ آموزان نیز می توانند با وارد کردن کلاس مورد نظر خود pdf کارنامه خود را از سامانه ثنا دریافت نمایند.

مدیران مدارس متوسطه برای اینکه بتوانند از امکانات سامانه سناد استفاده کنند، باید در سامانه سناد به آدرس m1-snd.medu.ir و m2-snd.medu.ir​ به پنل کاربری مدرسه خود وارد شده و با ورود اطلاعاتی چون کد مدرسه، کد ملی خود و کلمه عبور وارد سامانه شوند.

سامانه سناد دانش آموزی دوره ابتدایی

سخن آخر

در این بخش در مورد سامانه سناد با شما صحبت کردیم. شما می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در این زمینه، با مشاوران ما در مرکز مشاوره هم اندیشان تماس بگیرید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

سوالات متداول

سامانه سناد چیست؟

سامانه سناد وب سایتی است که توسط وزارت آموزش و پرورش جهت ثبت نام اینترنتی و نگهداری اطلاعات دانش آموزان طراحی شده که در این مقاله توضیحات کاملی درباره این سامانه ارائه شده است.

امکانات سامانه سناد چیست؟

با استفاده از این سامانه می‌توان اطلاعات دانش آموز را ثبت یا ویرایش نمود. تعریف کلاس، دریافت کارنامه و ثبت نمرات دانش آموزان از دیگر امکانات این سامانه است.

ثبت نام دانش آموزان در سامانه سناد توسط چه کسی انجام می شود؟

ثبت نام دانش آموزان توسط مدیران مدارس و از طریق آن ها در سامانه سناد انجام می شود. برای این منظور مدیران مدارس پس از ورود به پنل خود در سامانه، اطلاعات دانش آموزان را در سامانه ثبت کرده و اقدام به ثبت‌ نام دانش‌ آموزان می کنند.

ثبت نام از دانش آموزان پایه ابتدایی در سامانه سناد چگونه انجام می شود؟

برای ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدایی، ابتدا کد ملی دانش آموز را در قسمت مربوط وارد می کنند. در صورت عدم ثبت نام دانش آموز و عدم وجود اطلاعات وی، اطلاعات وی در سامانه وارد شده و سپس اطلاعات والدین دانش آموز ثبت می شود.

آیا آدرس اینترنتی سامانه سناد برای همه مقاطع تحصیلی یکسان است؟

خیر، برای همه مدارس و مقاطع تحصیلی آدرس های اینترنتی متفاوتی تعریف شده است که در متن مقاله به همه آن ها اشاره شده است.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره