تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

چگونه همسر وفاداری داشته باشم؟

چگونه همسر وفاداری داشته باشم؟

وفاداری از مهمترین ارکان یک زندگی مشترک موفق است این که برای همسر خود اولویت اول باشید بسیار لذت بخش و شیرین است. اگر دوست دارید همسرتان را نسبت به خود وفادار کنید و در زندگی اولویت اول او باشید باید مهارت هایی را در این زمینه داشته باشید.

در ادامه به روش هایی اشاره می کنیم که می تواند باعث شود همسرتان بیش از پیش به شما وفادار باشد.

وفاداری در زندگی زناشویی به چه معنا است؟

وفاداری جزوه مهم ترین و اصلی ترین نشانه های یک زندگی زناشویی شاد و پر نشاط است که در صورت از بین رفتن میان هر زوجی میتواند باعث از هم پاشیدن آن زندگی شود. اما واقعا وفاداری در زندگی مشترک به چه معناست؟

در ادامه چند مورد از معانی وفاداری و همچنین عوامل تضعیف کننده آن را برای شما شرح داده ایم:

رعایت حریم ها

اگر در ارتباطات خود حد و مرز را رعایت نکنید به همسر خود خیانت کرده اید. تعامل شما با فردی از جنس مخالف باید یک تعامل ساده باشد. بیش از حد گرم گرفتن نوعی خیانت محسوب می شود.

بسیاری از افراد خیانت را فقط از نوع جسمی می دانند در حالی که خیانت انواع مختلف دارد و هر نوع رفتاری خارج از چارچوب تعاملات ساده خیانت به حساب می آید.

چگونه همسر وفاداری داشته باشم؟

بد گویی پشت سر همسر

شما دوست همسرتان هستید. دوستان خوب در نبود همدیگر هرگز پشت سر هم بدگویی نمی کنند. شما نباید حرف بدی پشت سر همسرتان بزنید و اجازه این کار را نیز به افراد دیگر ندهید. اگر با همسرتان مشکلی دارید بهتر است با خود او حل کنید و پشت سر او با افراد دیگری در این مورد صحبت نکنید.

راز‌هایتان را فقط به همسرتان بگویید

اگر نیاز به درد دل داشتید همسرتان را انتخاب کنید نه شخص دیگری، ممکن است شما دوستانی داشته باشید اما نفر اول برای شما همسرتان است. اجازه دهید همسرتان تکیه گاه شما باشد و رازهایتان را به او بگویید.

محرم اسرار همسرتان باشید

وفاداری یعنی رازهای همسرتان را برملا نکنید و رازدار او باشید. نباید در نبود او اسرار او را حال چه خواسته و ناخواسته برملا کنید تا اعتماد او از شما صلب شود.

کسی را به همسرتان ترجیح ندهید

وفاداری به همسر یعنی او نفر اول زندگی شما باشد. هیچ کس نه پدر و مادر و نه فرزند نمی تواند جایگاه همسرتان را برای شما داشته باشد. شما زندگی خود را با او تقسیم کرده اید پس او باید مقدم بر همه باشد.

وفاداری در زندگی زناشویی به چه معنا است؟

12 روش طلایی برای وفادار کردن همسر

هر رفتاری که رابطه عاطفی شما را بهبود دهد باعث ایجاد وفاداری همسرتان نسبت به شما می شود؛ در زیر مواردی را برای شما بیان میکنیم که با استفاده از این راه ها همسر خود را وفادر به خود کنید.

1- صداقت فراموش نشود

هیچ چیزی مانند صداقت برای زندگی مشترک و وفاداری ضروری نیست. وقتی شما در مورد مسائل زندگی با همسر خود روراست هستید و صادقانه رفتار می کنید این رفتار فضای لازم برای صمیمیت را ایجاد می کند و این فرصت را به همسرتان می دهد که احساس امنیت کند و با شما شفاف باشد.

2- معجزه تایید و تحسین همسر

تایید و تحسین شدن از سوی همسر برای افراد بسیار مهم و لذت بخش است و باعث می شود روابط عاطفی قوی تر شود و در نهایت وفاداری را ایجاد کند.

3- از او قدردانی کنید

تشکر و قدردانی از همسرتان همیشه جوابگو است؛ از بابت کارهایی که برای زندگی مشترک انجام می دهد تشکر کنید و به او بگویید که بابت تلاش هایی که برای ایجاد آرامش و رفاه زندگی مشترکتان انجام داده قدردان هستید و او را نسبت به زندگی با خود دلگرم می کنید.

این حس خوب او باعث تقویت رابطه عاطفی و وفاداری او نسبت به شما خواهد شد.

4- او را متهم به خیانت نکنید

سعی کنید در وسایل شخصی از جمله: گوشی و اکانت های شبکه های اجتماعی همسرتان سرک نکشید. اگر رفتاری از او سر زده که باعث شک شما شده سعی کنید به جای کنجکاوی فضای خوبی فراهم کنید تا احساس امنیت کرده؛ پنهان کاری نکند و با شما روراست باشد.

کنجکاوی بیش از حد و پرسش زیاد باعث ایجاد تنش و در نتیجه از بین رفتن اعتماد بین شما و همسرتان می شود.

5- کینه ورزی ممنوع

قهر های طولانی، صحبت نکردن و کینه ای بودن یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که زوجین مرتکب می شوند. در هنگام دلخوری بهترین گزینه این است که پس از این که به خودتان مسلط شدید با همسرتان در مورد مسئله پیش آمده گفتگو کنید و با هم فکری با یکدیگر راه حلی برای مشکل پیش آمده پیدا کنید.

همیشه توجه داشته باشید قهر ها طولانی فقط رابطه را سرد می کند.

12 روش طلایی برای وفادار کردن همسر

6- از غر زدن پرهیز کنید

غر زدن و ایرادگیری یکی از مواردی است که با ایجاد حس بد در طرف مقابل رابطه عاطفی را دچار مشکل می کند. این رفتار طرف مقابل را فراری داده و باعث می شود رابطه سرد شود. بهتر است به جای غر زدن و ایراد گیری از یکدیگر به فکر حل مسئله بوده و آن را با گفتگو ختم به خیر کنید.

7- رعایت اصول ارتباطی

شنونده خوبی برای همسرتان باشید شما به عنوان شریک زندگی او باید از استرس های او خبر داشته باشید و او را درک کنید. برای گفتگو زمان مناسبی را انتخاب کنید این کار باعث افزایش صمیمیت بین شما می شود. زمانی که او خسته است این گفتگو موثر نخواهد بود.

بدترین زمان ممکن برای گفتگو با مردان، زمانی است که آنها خسته و کوفته از سر کار می آیند پس بهتر است حرف زدن را به زمان مناسب تری موکول کنید.

8- از جلب توجه غافل نشوید

برای وفاداری همسرتان باید نظر او را جلب کنید. بسیاری از خانم ها با لباس های زیبا و آرایش سعی در جلب نظر همسرشان دارند. برخی از آقایان نیز با با خرید هدیه های پی در پی می خواهند این کار را انجام دهند. اما همیشه نیاز نیس شما برای جلب توجه هدیه ای به او بدهید گاهی اوقات رفتاری عاشقانه و پر محبت معجزه میکند.

9- به خانواده همسرتان احترام بگذارید

خانواده هرکس خط قرمزی برای او است پس سعی کنید تحت هر شرایطی هیچ گونه بی احترامی نسبت به خانواده همسرتان نداشته باشید. با این کار شما راه را برای مشکلات دیگر گشوده اید.

10- یک طرفه به قاضی نروید

پیش داوری و قضاوت نا به جا باعث می شود همسرتان از شما آزرده خاطر شده و به صمیمیت رابطه تان ضربه میزند. شما به عنوان همسر در موقعیت های مختلف می توانید او را درک کنید و با همدلی و همفکری با قضیه برخورد کنید.

11- به رشد خود بیندیشید

رشد فردی یکی از مواردی است که باعث وفاداری در همسرتان می شود. وقتی او شما را فردی می بیند که به رشد و آموزش و بالندگی اهمیت می دهید به شما احترام زیادی خواهد گذاشت.

همین امر باعث وفاداری بیشتر همسرتان می شود قطعا ماندن در کنار فردی که امتیازات زیادی دارد و به رشد خود اهمیت می دهد لذت بخش است.

12 روش طلایی برای وفادار کردن همسر

12- توجه به افزایش کیفیت روابط جنسی

تاثیر رابطه جنسی و کیفیت آن بر وفاداری زوجین بسیار زیاد است؛ طبق آمار یکی از مهمترین علل طلاق یا طلاق عاطفی میان زن و شوهر، نارضایتی زوجین از رابطه جنسی است.

می توانید در مورد توقعات جنسی با همسرتان صحبت کنید همچنین تنوعی در رابطه جنسی خود بدهید تا رضایت جنسی را برای هر دوی شما داشته باشد.

در آخر

برای وفادار کردن همسر خود باید راه های عشق ورزیدن به همسر خود را بلد باشید. هر کاری که رابطه شما را صمیمی تر می کند می تواند همسرتان را نسبت به زندگی دلگرم کرده و به شما وفادار کند.

در صورتی که به وفاداری همسر خود شک دارید از یک مشاور خانواده در این مورد کمک بگیرید. روانشناسان مرکز مشاوره هم اندیشان در کنار شما هستند تا شما را در این مورد به بهترین شکلی راهنمایی کنند. جهت استفاده از مشاوره تلفنی می توانید با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول

با چه روش هایی می توان همسر خود را نسبت به خود وفادار کرد؟

هر چیزی که رابطه را بهبود ببخشد می تواند در  وفادار کردن همسرتان نقش مهمی داشته باشد.

اقداماتی که می توانید برای وفادار کردن همسرتان انجام دهید؟

جلب نظر او، ارتباط مناسب، احترام، بهبود کیفیت رابطه جنسی، قدردانی، حسن رفتار، توجه به رشد فردی.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره