تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

از کجا بفهمم پسری قصد ازدواج دارد؟

از کجا بفهمم پسری قصد ازدواج دارد؟

ممکن است با پسری آشنا شده اید و می خواهید بدانید آیا قصد او ازدواج است یا نه؟! ممکن است رفتارهایی را از جانب او ببینید، اما باز هم در مورد این که آیا تصمیم او برای ازدواج جدی است یا نه مطمئن نباشید.

پسرهایی که قصد ازدواج را دارند معمولا برخی نشانه های مشترک دارند، که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم. لذا از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب با مرکز مشاوره هم اندیشان همراه باشید.

نشانه های پسری که قصد ازدواج دارد!

مواردی که در ادامه مطلب مطالعه خواهید کرد، رفتارهای مشترکی در میان پسرانی است که قصد جدی برای ازدواج دارند و به دنبال روابط سطحی و مدت دار نیستند.

1- او هدف هایش را با شما در میان می گذارد

مردان در مورد اهداف و آینده خود کمتر با کسی صحبت می کنند. پسری که قصد ازدواج با شما را دارد، اهداف و برنامه هایش را به شما خواهد گفت. این اهداف شامل آینده کاری، چشم انداز زندگی، اهداف شخصی و معنوی است.

این دسته پسران در خصوص بیان اهدافشان با شما صادق خواهند بود و حتی اهداف شما را هم جویا خواهند شد.

او با این کار به شما می فهماند شما را در آینده خود سهیم می داند. همچنین میزان سازگاری اهدافش با شما را می سنجد. پسری که در مورد آینده اش با شما صحبت نمی کند آینده مشترکی را با شما نمی بیند.

2- می خواهد شما را بیشتر بشناسد

یکی دیگر از نشانه هایی که فرد مورد نظر قصد ازدواج دارد، این است که سوال های شخصی از شما می پرسد و می خواهد بیشتر شما را بشناسد.

او می خواهد بیشتر شخصیت شما را بشناسد در مورد احساساتتان بداند؛ سوالات عمیق تری می پرسد و می خواهد در مورد گذشته شما نیز بیشتر بداند.

او ویژگی های شخصیتی خودش را به شما بازگو می کند و می خواهد شما هم او را بیشتر بشناسید؛ او افکارش و احساسش را آزادانه با شما در میان می گذارد.

نشانه های پسری که قصد ازدواج دارد!

3- شما را به خانواده اش معرفی می کند

پسری که قصد ازدواج با شما را دارد، شما را با خانواده اش آشنا می کند. او می خواهد خانواده اش نسبت به شما شناخت پیدا کرده و بعدا به خواستگاری شما بیایند.

اگر او شما را به خانواده اش معرفی کرد، مطمئن باشید که او شما را دوست دارد و به فکر جدی کردن رابطه با شما است و تصمیم او برای ازدواج جدی است.

4- نسبت به شما احساس مسئولیت می کند

فردی که قصد ازدواج با شما را دارد، خود را در قبال شما مسئول حس می کند. او بیشتر از یک دوست رفتار می کند و در قبال شما خود را متعهد می داند.

او منتظر نیست تا پس از ازدواج این مسئولیت ها را در قبال شما انجام دهد، بلکه پیش از آن نیز به فکر شما است.

5- احساسات خود را بروز می دهد

پسری که واقعا شما را دوست دارد، در ابراز احساساتش به شما خسیس نیست. او به راحتی به شما می گوید که دوستتان دارد و یا دلش برای بودن با شما تنگ شده است. می گوید که می خواهد در کنار شما باشد.

ابراز احساسات برای مردان کار آسانی نیست؛ مگر این که از صمیمیم قلب شما را دوست داشته باشد.

6- شما را در الویت قرار می دهد

پسری که شما را دوست دارد، خواسته های شما را در نظر می گیرد. او می خواهد شما را خوشحال کند، خواسته ای شما را مقدم بر خود می داند و بیشتر از خود گذشتگی می کند.

او در تصمیم گیری ها اول نظر شما را می پرسد و نظرات شما را در تصمیم گیری لحاظ می کند.

شما را در الویت قرار می دهد

7- اهل عمل است تا حرف

در ابتدای هر رابطه، پسران قول های زیادی به دختران می دهند. آنها با صحبت کردن، سعی می کنند شما را جذب کنند. حتی ممکن است بعدا به این حرف ها عمل نکنند.

اما پسری که به شما علاقه دارد، با عملی کردن وعده هایش، صداقتش را به شما اثبات می کند. در اصل او با عمل گرا بودن، تعهد خود را به شما اثبات می کند.

ممکن است او این کار را با کنار شما بودن در هنگام بیماری ثابت کند، یا این که در هنگامی که در مشکلی گرفتار شدید، به سرعت در کنار شما حاضر شود و بخواهد برای مشکل شما راه حلی بیندیشد.

8- برای ازدواج مستقل می شود

یکی از مهمترین نشانه هایی که به شما می گوید یک پسر قصد ازدواج با شما را دارد، این است که دیگر نمی خواهد از لحاظ مالی وابسته به خانواده خود باشد.

او برای مستقل شدن تلاش می کند، بیشتر کار می کند، پس انداز و سرمایه گذرای انجام می دهد و به فکر آینده است.

9- او برای رابطه جنسی عجله ندارد

پسری که قصد ازدواج با شما را دارد، حرمت شما را نگه می دارد و از شما درخواست رابطه جنسی قبل از ازدواج را نمی کند.

افرادی که برای رابطه جنسی عجله دارند، قصدشان فقط و فقط سوءاستفاده است. پس به حریم خود احترام بگذارید و به افرادی که قصد سوءاستفاده از شما را دارند، یک «نه» قاطع بگویید.

او برای رابطه جنسی عجله ندارد

10- او در کنار شما خود واقعی است

او در رفتار و گفتار صادق است و از این که خودش باشد، نمی ترسد. همچنین در کنار شما راحت است.

علاوه بر این که در کنار شما بسیار خوش پوش و با پرستیژ است، ولی در عین حال اجازه می دهد گاهی شما او را با ظاهر بهم ریخته ببینید.

11- در مورد نگرانی هایش با شما صحبت می کند

مردها زیاد اهل درد و دل نیستند و معمولا نگرانی هایشان را با کسی مطرح نمی کنند؛ مگر این که یک دوست بسیار صمیمی باشد یا همسری که واقعا او را دوست دارد.

پس اگر پسری نگرانی هایش را با شما در میان گذاشت، می توان گفت به رابطه جدی با شما فکر می کند.

12- وقت را از دست نمی دهد

پسری که قصد ازدواج دارد، منتظر فرصت است تا اجازه خواستگاری را از خانواده اتان بگیرد؛ نه اینکه برای ازدواج این دست و آن دست کند و زمان را از دست بدهد.

13- اطلاعات دقیق از خود می دهد

او کمتر پنهان کاری می کند و مثلا اطلاعاتی از قبیل آدرس منزل، آدرس محل کار و… را به شما خواهد گفت. حتی شناسنامه اش را به شما نشان می دهد تا تاریخ تولد و وضعیت تاهل او را ببیند.

پسری که در مورد ارائه اسناد، مدارک و آدرس ها و اطلاعات شخصی خودش صادق نیست، اطمینان کافی ندارد که آیا می خواهد با شما ازدواج کند یا نه؛ یا این که قصد دارد به زودی شما را ترک کند.

اطلاعات دقیق از خود می دهد

در پایان

با توجه به نشانه هایی که در این مقاله آوردیم، شما می توانید فرق بین فرد نامناسب را از فردی که تصمیم جدی برای ازدواج دارد، مشخص کنید. پس اگر در رابطه با فردی هستید که نمی دانید قصد او چیست، با توجه به این نشانه ها می توانید خود را از سردرگمی برهانید.

چنان چه در مورد رابطه قبل از ازدواج خود، نیازمند مشورت با یک فرد باتجربه و متخصص هستید، می توانید با مرکز مشاوره هم اندیشان تماس بگیرید. مشاوران باتجربه این مرکز به شما در انتخاب فرد مناسب و ازدواج موفق یاری می رسانند.

برای دریافت مشاوره تلفنی ازدواج، با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول

از مهمترین نشانه های پسری که قصد ازدواج دارد، به چه مواردی می توان اشاره کرد؟

معرفی کردن شما به خانواده‌اش، مستقل بودن، احساس مسئولیت در قبال شما، عدم درخواست رابطه جنسی قبل از ازدواج و…

پسری که قصد ازدواج با شما را دارد، چه مواردی را با شما به اشتراک می گذارد؟

او اهداف خود از جمله آینده کاری، چشم انداز زندگی، اهداف شخصی و معنوی را با شما به اشتراک می گذارد.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره