تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

نشانه های خیانت زن متاهل به شوهر

نشانه های خیانت زن متاهل به شوهر

خیانت زنان دلایل متعددی می تواند داشته باشد. عواملی مثل خیانت والدین در دوران کودکی فرد، بر روی شخصیت او تاثیر می گذارد و ممکن است او را در آینده فری خیانتکار به بار بیاورد.

احساس شکست در ازدواج نیز یکی از دلایلی اصلی خیانت است. حتی فردی که تلاش زیادی برای حل مشکلات زناشویی می کند و در نهایت موفق به حل آنها نمی شود، به خیانت روی می آورد.

در این مقاله نشانه های خیانت زن متاهل به شوهر را مورد بررسی قرار خواهیم داد. پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله مرکز مشاوره هم اندیشان را همراهی نمایید.

نشانه های خیانت زنان

در برخی از موارد، با توجه به نشانه هایی که زنان متاهل در رفتارهای خود دارند، می توان به اقدامات خیانتکارانه او پی برد. در ادامه مطلب، به بررسی این نشانه های می پردازیم.

 • سردی

یکی از نشانه های خیانت زن این است که او دیگر مانند قبل به همسر خود ابراز علاقه نمی کند. در نتیجه رابطه احساسی بین آن دو به مشکل برمی خورد. در این شرایط زن تمایلی به رابطه زناشویی ندارد و از انجام آن سر باز می زند.

 • نگرانی

زنانی که مرتکب خیانت شده اند، دائما در نگرانی به سر می برند. آنها می ترسند که این خیانت برملا شود و همسرشان پی به خیانت آنها ببرد.

 • عصبانیت بی مورد

زنی که خیانت می کند، بی دلیل رفتاری پر از خشونتی با همسر خود دارد؛ چرا که او را مقصر خیانت می داند.

 • ابتلا به بیماری های مقاربتی

زنانی که خیانت می کنند، ممکن است به بیماری های مقاربتی دچار شوند. برخی از این بیماری ها عبارتند از بیماری های واژینال همچون عفونت های شدید و زگیل های تناسلی و همچنین زگیل های دهانی و… .

نشانه های خیانت زنان

 • محبت بیش از حد به خانواده و همسر

زنی که به شوهر خود خیانت می کند، دچار احساس عذاب وجدان می شود و می خواهد این حس را با محبت بیش از اندازه به همسر و خانواده اش جبران کند.

 • رسیدگی زیاد به آراستگی ظاهری

زنی که در حال خیانت به شوهر خود است، بیش از گذشته به ظاهر خود توجه می کند و بدون آراستگی از خانه بیرون نمی رود.

 • مقایسه همسر

زنی که به همسر خود خیانت می کند، او را با دیگران مقایسه می کند؛ به نقاط ضعف او تاکید می کند و حس ناکافی بودن به همسر خود می دهد.

 • صرف نکردن وقت برای همسر

زن دوست ندارد با همسر خود وقت بگذراند؛ علاقه ای به صحبت با او را ندارند؛ اگر مرد بخواهد با او مسافرت برود طفره می رود و حتی دوست دارد به تنهایی به مسافرت برود.

 • پیدا شدن دارو و تجهیزات پیشگیری از بارداری در وسایل شخصی او

یکی از بارزترین نشانه های خیانت در زنان، این است که در بین وسایل خود از جمله ماشین او، وسایل جلوگیری از بارداری پیدا می شود. وسایلی مانند کاندوم که متعلق به همسر او نیست و یا قرص های ضد بارداری.

 • خرج کردن مبالغ زیاد پول

از نشانه های بارز خیانت، این است که زن هر چند وقت یک بار مبالغ زیادی را به صورت نقدی از شما می خواهد یا از حساب خود خارج می کند. به این دلیل است که می خواهد پس از جدایی زندگی خود را بچرخاند.

 • حضور زیاد در فضای مجازی

زنی که در حال خیانت است، ساعت های زیادی را در فضای مجازی سپری می کند و از شبکه های اجتماعی بسیار بیشتر از قبل استفاده می کند.

 • فراموش کردن تاریخ های مهم

این زنان تاریخ های مهمی چون تاریخ تولد همسر یا فرزندان، سالگرد ازدواج و… را فراموش می کنند.

 • جواب ندادن به گوشی در حضور همسر

زنان خیانتکار هنگامی که پیش همسر خود هستند، به گوشی شخصی جواب نمی دهند. آنها پیوسته نگران فاش شدن رابطه پنهان خود هستند. اگر در حین کار کردن با گوشی همسر خود را ببینند، دستپاچه شده و به سرعت گوشی را کنار می گذارند.

جواب ندادن به گوشی در حضور همسر

دلیل خیانت زن ها چیست؟

خیانت، عمل زشتی است و هیچ توجیهی نه از سوی زن و نه از سوی مرد ندارد.

باید گفت که برخی از عوامل زمینه خیانت را فراهم می کند و باعث می شود زن یا مرد اقدام به خیانت کردن نماید. در ادامه مطلب به بیان برخی از این عوامل که زمینه ساز خیانت زنان است، اشاره می کنیم.

1- بی توجهی همسر

در بسیاری از موارد، شوهر زن نسبت به او بی توجه است و مهر و محبتی به همسر خود ندارد؛ یا مهارتی ندارد و یا آن را لازم نمی داند.

در این گونه موارد زن این محبت را در جای دیگری جستجو می کند و به محض ابراز علاقه یا توجه از سوی فردی دیگر، به سوی او جذب شده و وارد روابط پنهان می شود. این یکی از اصلی ترین دلایل خیانت در زنان است.

2- حس ناکافی بودن

مردانی که به زنان خود احساس اعتماد به نفس نمی دهند؛ پیوسته از ظاهر آنها ایراد می گیرند و حس ناکافی بودن به آنها می دهند، زنانشان در معرض خیانت قرار دارند.

دلیل خیانت زن ها چیست؟

3- درک نشدن

مردانی که به همسر خود گوش نمی دهند و به حرف های آنها توجهی ندارند، در پی یافتن گوشی شنوا برای حل مسائل و مشکلاتشان هستند.

این زنان آسیب پذیر بوده و اگر این را در همسر خود پیدا نکنند، در جای دیگری آن را جستجو می کنند. درک نشدن و احساس تنهایی، یکی از مهمترین عوامل خیانت زنان به همسران خود است.

4- خیانت همسر

زنانی که شوهرشان به آنها خیانت کرده، در برخی موارد خود نیز با اهداف انتقامی خیانت می کنند. آنها انگیزه کافی برای خیانت دارند و برای تلافی عمل زشت همسرشان آن را تکرار می کنند.

5- برآورده نشدن نیاز جنسی

زنانی که همسرانشان نیازهای جنسی آنان را به خوبی پاسخگو نبوده و سردمزاج هستند، به سمت خیانت سوق پیدا می کنند.

موارد نیز از دیگر دلایل خیانت زن به مرد است:

 • زنانی که همسرشان آنها را به لحاظ مادی تامین نمی کند.
 • زنانی که به شریک زندگی خود علاقه ای ندارند و با فشار خانواده اقدام به ازدواج کرده اند.
 • زنانی که از ابتلا به برخی اختلالات روانی رنج می برند.
 • زنانی که دچار اعتیاد هستند.
 • زنانی که همسرشان اعتیاد دارد و از مزایای یک زندگی خوب بهره ای ندارند.
 • زنانی که زندگی شان کسالت بار و به دور از هیجان شده است.

با مشاهده خیانت چگونه باید رفتار کنیم؟

با مشاهده خیانت چگونه باید رفتار کنیم؟

در این مقاله در مورد نشانه های خیانت صحبت کردیم؛ اما این بدان معنا نیست که لزوما انجام این کارها به معنای خیانت باشد.

اگر چنین رفتارهایی را دیدید، باید ابتدا مطمئن شوید که خیانتی رخ داده، سپس به جای تصمیم گیری های عجولانه، با یک مشاور صحبت کنید تا نسبت به موقعیتی که قرار دارید و درجه خیانتی که همسر شما مرتکب شده است، راهکار متناسبی را دریافت کنید.

در پایان

مطلع شدن از خیانت همسر، می تواند بسیار شما را خشمگین کند و باعث شود دست به اعمال ناشایستی بزنید. اما بهتر است خویشتن دار باشد و از تصمیمات عجولانه و بی پروا اجتناب کنید و از یک مشاور خانواده در این مورد کمک بخواهید.

مرکز مشاوره هم اندیشان با اتکا به مشاوران خانواده باتجربه خود، برای ارائه خدمات مشاوره خیانت در کنار شما عزیزان است، تا شما را در چالش های روزمره زندگی همراهی کند و با بهترین راهکارها شما را در حل این چالش ها یاری رساند.

برای مشاوره تلفنی با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول

ریشه خیانت در زنان چیست؟

بی توجهی به حرف ها و نظرات همسر – بی توجهی به نیازهای عاطفی – برآورده نشدن نیازهای جنسی – خیانت مرد – دریافت حس ناکافی بودن از سوی شوهر

بهترین اقدام پس از ثابت شدن خیانت از سمت زن چیست؟

باید خویشتن دار باشید؛ از اقدامات عجولانه پرهیز نمایید و در اولین فرصت به یک مشاور مراجعه فرمایید. در این راستا مرکز مشاوره هم اندیشان آماده خدمت رسانی در این زمینه به شما عزیزان می باشد.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره