تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

مشاوره تلفنی کودک – دریافت مشاوره کودکان به صورت غیر حضوری (تلفنی) و آنلاین

مشاوره تلفنی کودک – دریافت مشاوره کودکان به صورت غیر حضوری (تلفنی) و آنلاین

از جمله خدماتی روانشناختی که والدین می توانند در ارزیابی و سنجش کودک و نوجوان خود استفاده کنند، مشاوره تلفنی کودک است.

همان طور که از اسم این موضوع مشخص است، مشاوره کودک تلفنی یا آنلاین به صورت غیر حضوری صورت می گیرد، پس بهتر است در انتخاب مشاور دقت کنید تا از یک فرد با سابقه کمک بگیرید.

در این نوع مشاوره، معاینه بالینی صورت نمی گیرد و مشاور مربوطه، به صورت تلفنی قرار است مشکل شما و کودک را حل کند.

در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص دریافت مشاوره تلفنی کودک، که یکی از نیاز های اساسی و قابل توجه والدین در روند رشد و تربیت کودکشان است، بپردازیم.

ضرورت دریافت مشاوره کودک

کودکی، دوران بسیار مهمی در زندگی هر فرد است که بنیان شخصیت هر فردی در آن ساخته می شود؛ در صورتی که فرد در این دوران با مشکلات جدی رو به رو شود این مشکلات مدت زمان زیادی با او خواهد بود و ممکن است به سختی تغییر پیدا کنند.

علاوه بر این آسیب ها و مشکلاتی که در کودکی به فرد وارد می شود، ریشه بسیاری از اختلالات روانی است که در بزرگسالی گریبانگیر وی خواهد بود؛ به همین دلیل است که والدین باید شیوه های تربیتی صحیحی را با کمک مشاور برای کودک در پیش بگیرند تا آگاهی های لازم را در این زمینه به دست آورند.

در این میان و در جامعه ما، با وجود هزاران مشکلی که وجود دارد، نیاز به مشاوره تلفنی کودک برای هر والد و فرزندی حس می شود.

یک متخصص مشاور کودک خوب و باتجربه، آگاهی های لازم در مورد تربیت فرزند را به شما خواهد داد و شما را با روش های صحیح و عملی تربیت فرزند آشنا خواهد کرد.

ضرورت دریافت مشاوره کودک

کمک خواستن از مشاور تلفنی؛ یک تکنیک مفید

تربیت درست کودکان و نوجوانان، مسئولیت سنگینی بر دوش خانواده ها است؛ مخصوصا کودکان امروزی که بسیار باهوش بوده و مدام در حال یادگیری و کسب تجربه هستند و بسیاری از مسائل را به خوبی درک می کنند؛ به همین دلیل لزوم کمک خواستن از یک مشاوره تلفنی کودک برای همه حس می شود.

کودکانی هستند که قربانی مشکلات خانوادگی، بد رفتاری دیگران یا حتی ترس و اضطراب هایی می شوند که شاید برای هیچ کس قابل تصور و درک نباشد. در این مواقع شما والدین عزیز اطلاعات کافی برای روبرو شدن با این مسائل را ندارید و از طرفی نمی دانید چه واکنشی به کودک خود نشان دهید.

حتی ممکن است وقت و امکان مراجعه به یک روانشناس با تجربه را نداشته باشید و یا از پس هزینه های سنگین آن برنیایید؛ این جاست که مشاوره تلفنی کودک به شما کمک خواهد کرد.

چنانچه تمایل دارید با استفاده از مشاوره تلفنی، مشکل کودک خود را حل کنید، با مرکز مشاوره هم اندیشان به شماره 9099071985 تماس بگیرید.

چرا مشاوره تلفنی کودک از اهمیت بالایی برخوردار است؟

مشاوره تلفنی کودک و روانشناسی آن ها به شما کمک می کند که در مقابل استرس ها و ترس های کودکتان و حتی خود شما والدین عزیز، محکم و قوی باشید و بدانید با چه روش صحیحی آن را حل کنید.

روانشناس با کمک مشاوره تلفنی کودک، پس از این که شخصیت فرزندتان را به خوبی بررسی کرد، به شما نحوه صحیح برخورد را آموزش می دهد.

روانشناس تمام ترس های کودک را برای شما شناسایی خواهد کرد و به فرزندتان کمک می کند تا احساسات واقعی اش را بیان کند و از ترس ها و اضطراب هایش برای مشاور کودک حرف بزند؛ مثلا این که چه افراد یا چه چیزهایی باعث ناراحتی و آزار او می شوند و کمک می کند تا آن مشکلات را از سر راه کودکتان بردارد.

چرا مشاوره تلفنی کودک از اهمیت بالایی برخوردار است؟

عواملی که نشان می دهد کودک شما نیاز به مشاوره تلفنی دارد

اگر فرزند شما یک یا چند تا از نشانه های زیر را داشت، به شما توصیه می کنیم حتما از مشاوره تلفنی کودک کمک بگیرید:

 • اگر تمایل به انزوا و گوشه گیری به مدت طولانی و بدون دلیل دارد.
 • از دوستان خود دوری می کند و تمایلی به ایجاد رابطه جدید با دوست یا حتی اجتماع را ندارد.
 • بسیار بی قرار است و شیطنت زیاد و غیرمعمولی دارد و امکان دارد بیش فعال باشد.
 • وسایلی که مورد علاقه او بود، دیگر آن ها را دوست ندارد.
 • ممکن است بی خوابی شدید داشته باشد یا برعکس بسیار بخوابد.
 • اعتماد به نفس کافی ندارد و توسط دیگران تحقیر می شود.
 • در یادگیری دروس خود مشکل دارد یا افت تحصیلی شدیدی برای اولین بار برای او اتفاق افتاده است.
 • رفتارهای عجیبی مانند پرخاشگری، گریه های بی دلیل دارد و نمی تواند احساسات خود را کنترل کند.
 • مشکلات تغذیه ای مانند پرخوری یا بی اشتهایی پیدا کرده است.
 • مشکلات جسمی مثل سردرد و سرگیجه دارد. (البته بعد از اینکه از به متخصص مراجعه کرده و این مشکلات را عصبی تشخیص داده است.)

اگر یک یا تعدادی از این علایم را در کودک خود مشاهده کردید، با مرکز مشاوره هم اندیشان به شماره تلفن 9099071985 تماس گرفته و مشکل کودک خود را با مشاوران مجرب کودک این مرکز، درمیان بگذارید.

مواردی که نشان می دهد باید مشاوره تلفنی کودک را جدی بگیرید

 • از خود و یا کودکان دیگر سوءاستفاده جنسی می کند.
 • به خاطر اختلاف پدر و مادر مانند طلاق یا دست به دست شدن بین والدین دچار مشکلات روانی شده است.
 • بسیار استرسی شده است مثل استرس دیر رسیدن به مدرسه یا هر چیز دیگری
 • خود آزاری می کند و به خودش با وسایل آسیب می رساند.
 • حیوانات را آزار می دهد.
 • به دیگران آسیب فیزیکی می زند.
 • خواهر یا برادر یا همکلاسی های خود را مورد اذیت و آزار قرار می دهد تا آن ها از او حساب ببرند.
 • رشد کودک به تاخیر افتاده باشد، مثلا دیر راه افتاده یا دیر حرف بزند.

اینها مواردی بودند که ممکن است هر والدین یکی از این نشانه ها را در فرزند خود دیده باشد. در هیچ کدام از این نشانه ها سهل انگاری نکنید و این موارد را دست کم نگیرید و در اسرع وقت از مربیان و معلمان و از مشاوره تلفنی کودک، کمک بگیرید.

مزیت های مشاوره تلفنی کودک

مزیت های مشاوره تلفنی کودک

 1. در مشاوره تلفنی کودک شما می توانید مشکلات کودک خود را همزمان با چند مشاوره در میان بگذارید و از تجربه و دانش هر کدام جداگانه استفاده کنید.
 2. مشاوره تلفنی کودک باعث می شود دیگر شما هزینه ای صرف رفت و آمد برای مراجعه به روانشناس نکنید، هر زمانی که رفتار خاصی در کودکتان دیدید، با یک تلفن ساده با مشاور تماس بگیرید و مشکل خود را حل کنید؛ حتی اگر در محل کار خود حضور داشته باشید و یا بچه کوچکی دارید که نگهداری آن فقط به عهده شما است و مراجعه به مطب روانشناس برای شما سخت است.
 3. خوبی دیگر این مشاوره تلفنی کودک این است که دیگر مشکلی در نوبت دهی و انتظار زیاد برای ملاقات با روانشناس را ندارید و به سرعت می توانید با یک تلفن با مشاور مربوطه تماس بگیرید.

مرکز مشاوره هم اندیشان با دارا بودن بهترین متخصصان مشاور کودک، مشکلات فرزند شما را در کوتاهترین زمان بررسی کرده و راهکارهای لازم برای رفع آن را در اختیار شما قرار می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره تلفن 9099071985 تماس بگیرید.

موضوعاتی که می توانید با مشاوره تلفنی مورد بررسی قرار دهید

قطعا همه ی پدر و مادر ها تمام تلاششان را می کنند تا امکانات رفاهی زیادی را برای فرزندان خود فراهم کنند، اما خب گاهی پیش می آید که والدین متوجه نباشند که توجه بیش از حد به کودک و خواسته های او و دادن پاسخ مثبت به آن ها، چقدر می تواند در تربیت فرزند موثر باشد و فرزند را لجباز و خود رای بار بیاورد و در آینده نتواند از پس مشکلات خودش برآید.

مشاوره تلفنی کودک در این زمان ها به شما، راه های استقلال شخصیتی کودک را به شما آموزش می دهد و به شما یاد می دهد که چگونه باعث افزایش اعتماد به نفس در فرزندان خود شوید.

روانشناس ها، نیازهای رشد کودک را در اختیار شما می گذارند تا از آن بهره ببرید.

موضوعاتی که می توانید با مشاوره تلفنی مورد بررسی قرار دهید

مشاوره تلفنی چگونه می تواند به شما کمک کند؟

ابتدا روانشناس در موقع تماس، سعی می کند شما را آرام کرده و با خود همراه کند، سپس مشکل شما را جویا می شود و از شما درباره سن، جنسیت و نقص جسمانی یا روانی ای که کودک شما ممکن است داشته باشد را، می پرسد و پیگیری می کند.

همچنین درباره نحوه برخورد و ارتباط شما و همسرتان با کودک را هم مورد بررسی قرار می دهد تا با مصاحبه های بالینی تشخیص دهد که اساس و علت رفتارهای کودک چیست؟

در این مشاوره بررسی می شود که آیا ممکن است محیط رشد کودک نامناسب و آزار دهنده باشد و یا اینکه والدین رفتار درستی ندارند و در این قضیه مقصرند؟!

والدین اغلب سوال هایی در زمینه پرخاشگری، لجبازی، گوشه گیری، دفع ادرار، ارتباط کلامی، بازی کردن، کنجکاوی جنسی و … می پرسند. روانشناس به کمک مشاوره تلفنی کودک به والدین و کودک کمک خواهد کرد تا مشکلشان برطرف شود.

شما می توانید با شماره تلفن 9099071985 تماس گرفته و سوالات خود را به صورت تلفنی مطرح کنید و از مشاورین مجرب این مجموعه، راهنمایی دریافت کنید.

سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید

مهم ترین فایده کمک گرفتن از مشاوره تلفنی چیست؟

شما می توانید از هر نقطه ی کشور، به کمک تلفن از متخصص و مشاور کمک بگیرید و همچنین اگر فرزندی دارید که برای مراجعه به روانشناس مقاومت می کند، مشاوره تلفنی کودک بسیار گزینه خوبی است.

آیا مشاوره تلفنی فقط مخصوص بزرگسالان است؟

خیر؛ مشاورانی به صورت اختصاصی روی بخش مشاوره تلفنی کودکان متمرکز هستند.

آیا مشاوره تلفنی کودک فقط برای رفع اختلالات دوران کودکی کاربرد دارد؟

خیر؛ شما می توانید با کمک گرفتن از مشاور کودک، بسیاری از مهارت ها و الگوهای رفتاری را آموزش ببینید و با شیوه های صحیح رفتار با کودک آشنا شوید و فرزند خود را درست تربیت کنید.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره