تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

مشاوره کنکور کاردانی به کارشناسی

مشاوره کنکور کاردانی به کارشناسی

سازمان سنجش آموزش کشور، هر سال اقدام به برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی (کارشناسی ناپیوسته) می کند. البته امروزه در بسیاری از دانشگاه ها، پذیرش داوطلب در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور انجام می شود؛ اما هنوز هم پذیرش دانشجو در دانشگاه های دولتی روزانه، و همچنین در رشته هایی که متقاضیان زیادی دارند، مانند رشته های گروه پزشکی، از طریق آزمون سراسری انجام می شود.

دانشگاه آزاد نیز برای پذیرش داوطلبان در رشته های مانند گروه پزشکی از طریق کنکور کاردانی به کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

از آنجایی که داوطلبان این آزمون نیز مانند تمامی آزمون های سراسری به مشاوره و راهنمایی بیشتری نیاز دارند، در این مقاله سعی داریم تا کمی بیشتر در خصوص کنکور کاردانی به کارشناسی و اهمیت مشاوره کنکور کاردانی به کارشناسی با شما صحبت کنیم. پس ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

مشاوره ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی

سازمان سنجش آموزش کشور هر سال در خرداد ماه با انتشار دفترچه های کنکور کاردانی به کارشناسی اقدام به ثبت نام داوطلبان این کنکور می کند. داوطلبان باید با پرداخت هزینه ثبت نام، دفترچه انتخاب رشته را دریافت کرده و فرم های مربوطه را تکمیل کنند. سپس رسید مربوط به ثبت نام را دریافت نمایند.

داوطلبانی که تمایل دارند در گزینش رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیر انتفاعی شرکت کنند، باید علاوه بر پرداخت هزینه ثبت نام، مبلغی را نیز بابت شرکت در گزینش رشته های این موسسات پرداخت کنند.

اگر در زمینه نحوه ثبت نام برای کنکور کاردانی و مطالعه و برنامه ریزی این کنکور سوالی دارید، می توانید با مشاوران ما در هم اندیشان تماس بگیرید.

شرایط لازم برای داوطلبان کنکور کاردانی به کارشناسی چیست و نقش مشاور چیست؟!

شرایط لازم برای داوطلبان کنکور کاردانی به کارشناسی چیست و نقش مشاور چیست؟!

داوطلبان این کنکور مانند تمام کنکورهای دیگر باید شرایط ثبت نام و شرکت در این آزمون را داشته باشند.

از جمله شرایط ثبت نام در این کنکور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داوطلبان باید مدرک کاردانی (فوق دیپلم) داشته باشند. در صورتی که داوطلبان تا 31 شهریور سال جاری موفق به دریافت مدرک کاردانی خود شوند، می توانند در این کنکور شرکت کنند.
    البته اگر داوطلب تا بهمن ماه سال جاری موفق به دریافت مدرک کاردانی شود، باز هم می تواند در این کنکور شرکت کند؛ اما در این صورت تنها می تواند رشته محل های نیمسال دوم را انتخاب کند.
  • داوطلبانی که در یکی از رشته های گروه پزشکی که طرح اجباری دارند، مدرک کاردانی دریافت کرده اند، در صورتی می توانند بدون انجام طرح در کنکور شرکت کنند که رشته انتخابی آن ها در کنکور نیز دارای طرح اجباری باشد.
  • داوطلبانی که مدرک کارشناسی یا بالاتر دارند، امکان ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی را در گروه های پزشکی و غیر پزشکی ندارند.
  • کسانی که در دوره های روزانه پذیرفته شده اند، امکان ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی سال بعد را نخواهند داشت؛ اما کسانی که در دوره های غیر روزانه قبول شده اند، می توانند سال بعد نیز در این کنکور شرکت کنند.
  • متقاضیان مرد باید در هنگام ثبت نام، مشکل نظام وظیفه نداشته باشند.

اگر شرایط شما برای شرکت در کنکور خاص است و شرایطی که در این بخش گفتیم را ندارید، می توانید با مشاوران ما در هم اندیشان تماس بگیرید و از آنان در این زمینه راهنمایی بگیرید.

مشاوره کنکور کاردانی به کارشناسی و اهمیت آن

مشاوره کنکور کاردانی به کارشناسی و اهمیت آن

شاید در جاهای بسیاری شرایط انتخاب رشته و کنکور کاردانی به کارشناسی را خوانده باشید و یا از افراد مختلف شنیده باشید که تفاوت کنکور کاردانی به کارشناسی با دیگر کنکورها در این است که زمان ثبت نام و انتخاب رشته این کنکور همزمان است.

داوطلبان در انتخاب رشته امکان انتخاب 50 رشته دارند و هر داوطلب باید در رشته های با کنکور و هم رشته های بدون کنکور، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

ملاک پذیرش داوطلب در دانشگاه های روزانه، شبانه و غیر انتفاعی، رتبه و نمره آزمون داوطلب است؛ بنابراین باید ترتیب انتخاب ها بر اساس علاقه باشد. پذیرش و تحصیل در مقطع کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد، در برخی رشته ها (رشته های غیر پزشکی) به صورت بدون کنکور است؛ اما برای رشته های پزشکی حتما از طریق کنکور است.

این داوطلبان باید در مرحله ثبت نام و انتخاب رشته فقط دانشگاه های دولتی را انتخاب کنند. توجه داشته باشید که انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بعد از اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی در اواخر شهریور یا اوایل مهر ماه است.

این موضوعات کلی هستند و دانستن آن ها به شما کمک خواهد کرد تا در کنکور کاردانی به کارشناسی به تمامی نکات تاثیرگذار در نتیجه، دقت کنید؛ اما در لا به لای تمامی این نکات، ممکن است با مسائلی برخورد کنید که درک آن برای شما سخت باشد؛ بنابراین مشاوره به شما کمک خواهد کرد تا برای تمامی سوالات خود، جواب مناسب پیدا کنید.

چیزهایی که در دفترچه کنکور نوشته شده و یا در سایت‌ های مختلف می خوانید، کلیات مهمی هستند که حتما باید بدانید؛ اما هیچ وقت از جزئیات غافل نشوید و همواره برای هر سوال خود، به دنبال جواب بگردید. برای همین امر مشاوران زیادی آماده کمک به شما هستند.

اگر برای برنامه ریزی در کنکور کاردانی سرگردان مانده اید و نمی دانید از چه منابعی استفاده کنید، اگر شرایط ثبت نام برای مقطع کاردانی به کارشناسی را نمی دانید، با مشاوران ما در مرکز مشاوره هم اندیشان تماس بگیرید و اطلاعات کافی را از آنان جویا شوید.

دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور کاردانی به کارشناسی

با توجه به اینکه ممکن است داوطلبان در هر مرحله از ثبت نام، انتخاب رشته و… به مشاوره و راهنمایی بیشتری احتیاج داشته باشند، بهتر است با دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی با کارشناسان و مشاوران حرفه ای در این زمینه صحبت کنند.

صحبت کردن با کارشناسان، باعث قوت قلب و رضایت خاطر بیشتر خواهد شد و چه بسا دیگر هیچ سوال بی پاسخی برای داوطلبان باقی نماند. بنابراین اگر داوطلب کنکور کاردانی به کارشناسی هستید سوالات خودتان را یادداشت کنید و با نظم ذهنی کامل از مشاوران ما در هم اندیشان بپرسید.

دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور کاردانی به کارشناسی

سخن آخر

کنکور کاردانی به کارشناسی یکی از آزمون هایی است که در میان افرادی که مدرک کاردانی دارند، برگزار می شود. این افراد بعد از پذیرش در دانشگاه، مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته خواهند شد.

از آنجایی که برخی از دانشگاه های غیر دولتی اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون کنکور می کنند، شاید همین امر باعث شود که داوطلبان در میان رشته های بدون کنکور و رشته هایی که از طریق کنکور دانشجو می پذیرند، دچار شک و تردید شوند. البته جدا از این مساله، داوطلبان باید همواره با آگاهی و اطلاعات کافی اقدام به ثبت نام و شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی کنند.

در هر حال داوطلب از زمان ثبت نام برای کنکور کاردانی به کارشناسی، انتخاب رشته، آزمون و … نیاز به مشاوره و راهنمایی دارد و ما توصیه می کنیم اگر شما نیز داوطلب کنکور کاردانی به کارشناسی هستید، برای «دریافت مشاوره کنکور کاردانی به کارشناسی» با مشاوران ما در هم اندیشان، تماس بگیرید. کارشناسان ما همواره پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

سوالات متداول

دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی چه زمانی منتشر می شود؟

روال هر ساله سازمان سنجش این است که دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی را در خرداد ماه منتشر کند.

آیا تمامی دانشگاه ها برای مقطع کاردانی به کارشناسی از طریق کنکور دانشجو جذب می کنند؟

خیر؛ دانشگاه آزاد در رشته های غیر از پزشکی، بدون کنکور جذب دانشجو می کند.

ملاک پذیرش داوطلب در دانشگاه های روزانه، شبانه و غیر انتفاعی چیست؟

ملاک نمره و رتبه فرد داوطلب است.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره