تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
1

ازدواج پسر فقیر با دختر ثروتمند _ بررسی تمامی مزایا و معایب

ازدواج پسر فقیر با دختر ثروتمند

تاکنون درباره ازدواج پسر فقیر با دختر ثروتمند فکر کرده اید؟ مثلا فکر کنید که یک دختر به همراه خانواده و گل و شیرینی به خواستگاری پسر مورد علاقه اش رفته است و در حالی که دختر به همراه پدر پسر درباره درآمد و اوضاع کاری خویش به گفتگو می پردازند. زمانی که دختر و خانواده پسر در حال گفتگو هستند، پسر با یک سینی چای و لپ های سرخ شده وارد سالن می شود. این موضوع هر چند یک طنز تلخ است اما در برخی از موارد بسیار شبیه به واقعیت می باشد.

بسیاری از پسران مجرد سریع ترین راه برای پولدار شدن و رهایی از فقر را ازدواج با یک دختر ثروتمند می دانند. حال ما در این مقاله قصد داریم به موضوع ازدواج پسر فقیر با دختر ثروتمند بپردازیم. پس در ادامه با مرکز مشاوره هم اندیشان همراه باشید.

ازدواج پسر فقیر با دختر ثروتمند

ممکن است در بین اطرافیان نزدیک خود افرادی را بشناسید که تنها ملاک ازدواج برای آنها پول دار بودن دختر می باشد. درست است نمی گوییم که پولداری ملاک بدی برای ازدواج است. اما پول تنها ملاک خوشبختی نمی باشد. گروه روانشناسی هم اندیشان مطالب را گرد هم آورده اند تا شما با ملاک های اصلی برای ازدواج آشنا کنند. با خواندن این مقاله اطلاعات کاملی درباره ازدواج پسر فقیر با دختر ثروتمند به دست خواهید آورد و با ملاک های اصلی برای ازدواج آشنا خواهید شد.

مزایا ازدواج پسر فقیر با دختر ثروتمند

ازدواج با یک دختر ثروتمند که می تواند شما را نیز در رسیدن به اهدافت همراهی کند هرگز کار بدی نیست. بلکه یک امر بسیار شایسته است اما به شرطی که فرد مورد نظر با معیار های اخلاقی و رفتاری شما در یک راستا باشد. علاقه یکی از اصلی ترین و مهم ترین عوامل تاثیر گذار در ازدواج است که به هیچ وجه نباید از آن قافل شد.

اما بطور کلی مزایا ازدواج پسر فقیر با دختر ثروتمند عبارتند از:

 1. پشتوانه مالی

در زندگی ما مردم عادی بسیار پیش آمده است که از انجام بسیاری از کارها به دلیل نداشتن پول کافی صرف نظر کرده ایم. مثلا اگر قصد خرید ماشین خارجی داشتیم به دلیل کم بودن پول نمی توانستیم آن را خریداری کنیم و مجبور به خرید ماشین معمولی بودیم. ازدواج با یک دختر ثروتمند برای شما تبدیل به یک پشتوانه مالی بزرگ خواهد شد. پشتوانه مالی شما را در رسیدن به خواسته یاری می رساند.

مزایا ازدواج پسر فقیر با دختر ثروتمند

 1. رفاه

یکی دیگر از مزایای ازدواج فقیر با دختر ثروتمند ایجاد رفاه در زندگی می باشد. مثلا شما زندگی را تصور کنید که با رسیدن انتهای ماه دیگر نگران پرداخت قبوض و اقساط خود نیستید. عدم وجود رفاه در زندگی زوجین سبب ایجاد اختلالات بسیاری می گردد. به عنوان مثال زمانی که مرد خانواده نتواند قادر به خرید مایحتاج روزمره باشد مسلما میان آن زوج سردی و اختلاف به وجود می آید.

 1. علاقه شدید دختر به پسر

زمانی که یک دختر ثروتمند تصمیم می گیرد که با یک پسر فقیر ازدواج کند مشخص می شود که آن دختر بطور کامل عاشق پسر شده است و بجز شخصیت او به هیچ چیز دیگری فکر نمی کند. در این وضعیت دختر بخاطر علاقه قلبی ای که دارد ازدواج با پسر فقیر را انتخاب می کند.

 1. شناخت افراد با نفوذ

یکی از عواملی که سبب موفقیت افراد در زندگی می شود شناخت افراد با نفوذ و معاشرت با آنان است. با شناخت این افراد رفته رفته زندگی شما نیز شبیه به آنها می گردد و شما هم می توانید در زندگی کاری تان پیشرفت های چشمگیری داشته باشید.

 1. آینده روشن برای فرزندان

بیش از 90 درصد افزادی که در جامعه کنونی زندگی می کنند تنها برای آنکه فرزندانشان زندگی آسوده ای داشته باشند می خواهند ثروتمند شوند. ازدواج با دختر ثروتمند برای فرزندان شما سبب رقم زدن آینده درخشان خواهد شد.

معایب ازدواج پسر فقیر با دختر ثروتمند

ازدواح پسر فقیر با دختر ثروتمند از مزیت های بسیاری برخوردار است که ما در اینجا به برخی از آنها اشاره کردیم:

 1. از بین رفتن اعتماد به نفس

زمانی که شما با یک فرد ثروتمند ازدواج می کنید در ابتدا ممکن است همه چیز زیبا و لذت بخش باشد. اما پس از گذشت مدت کوتاهی به دلیل هم سطح نبودن شما با همسرتان اعتماد به نفس شما از بین خواهد رفت. زیرا شما با فردی که قرار است تا اخر عمر زندگی کنید در این مسیر نیستید و دیدگاه تان از زندگی متفاوت است.

 1. قضاوت دیگران

شما ممکن است که بطور تصادفی به یک دختر ثروتمند علاقه پیدا کنید در حالی که پول او هیچ اهمیتی برای شما نداشته باشد. اما دیگران اینگونه درباره شما قضاوت نخواهند کرد و شما را به چشم دنبال ثروت بودن خواهند دید.

معایب ازدواج پسر فقیر با دختر ثروتمند

 1. دخالت خانواده دختر

زمانی که ازدواج پسر فقیر با دختر ثروتمند رخ می دهد، خانواده دختر به دلیل آنکه می خواهند رفاه و آرامش خانه پدر در خانه همسر نیز برای دخترشان فراهم باشد در زندگی آنها دخالت می کنند. گاها پدر و مادر با کمک های مالی می خواهند که از دخترشان حمایت کنند. این امر سبب تحقیر پسر و خورد شدن آن می گردد که صدمات جدی به زندگی زوجین وارد می کند.

 1. خیانت

زمانی که یک مرد با یک دختر ثروتمند ازدواج می کند پس از گذشت زمان کوتاهی دعوا و جدال میان زندگی این دو شروع خواهد شد. مسلما خانم بخاطر فقیر بودن پسر او را تحقیر می کند. در این زمان مرد نیز ناخودگاه به سمت خیانت کشیده خواهد شد و می خواهد زندگی را در کنار کسانی ادامه دهد که او را به عنوان یک مرد قوی می شناسند مه یک سواستفاده گر.

 1. طلاق

تمامی مشکلاتی که در بالا به آنها شاره شد سبب طلاق میان زوجین می گردد. زیرا این ازدواج تنها برای مدت کوتاهی زیباست و پس از مدتی به دلیل به وجود آمدن ناهنجاری ها زندگی زوجین به خاطر اختلاف طبقاتی به انتها کشیده می شود.

سخن آخر

ازدواج را می توان به اصلی ترین و مهم ترین اقدامی که فرد در طول زندگی خود انجام می دهد معرفی کرد. برای ازدواج کردن ابتدا باید خودتان به بلوغ فکری کامل رسیده باشید و پس از آن اقدام با ازدواج کنید. بعد از ان سعی کنید معیار های مهمی همچون اخلاق، رفتار، خواسته، نیاز، تحصیلات و… را ملاک قرار دهید تا یک زندگی موفق داشته باشید.

در صورتی که این اطلاعات برای شما کافی نبوده و نیاز به راهنمایی بیشتری دارید تنها کافیست با مشاوران تیم روانشانسی خانواده هم اندیشان تماس برقرار کرده تا شما را بطور کامل و دقیق راهنمایی کنند.

سوالات متدوال

آیا مخالفت با ازدواج پسر فقیر با دختر ثروتمند کار درستی است؟

نمی توان بطور کامل گفت که مخالفت در تمامی موارد کار صحیحی می باشد. در اینگونه مسائل باید شرایط بطور دقیق بررسی گردد. زیرا شرایط هر فردی در این مسئله با دیگر افراد متفاوت است.

ازدواج دختر فقیر با پسر ثروتمند می تواند صحیح باشد؟

در اینگونه موارد اگر مخالفتی در مقابل خانواده ها وجود نداشته باشد ازدواج موفقی به وجود خواهد آمد. البته که تنها ثروت ملاک ازدواج نیست و باید به دیگر مسائل همچون: عشق، علاقه، تحصیلات، توقع و… نیز توجه داشت.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. ناشناس گفت:

  از نظر من خیلی مسخره اس مثلا من خودم هیچوقت نمی تونم و نمی خوام با یه مرد پایین تر جفت شم پول که علف خرس نیست خوشی هم نزده زیر دلم من خودم از یه فمیلی تحصیلکرده ام دوست دارم پسر خودش و خانواده اش تحصیلکرده باشند حالا هر چیزی پولدار و لاور

دریافت مشاوره