تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

ازدواج با مرد بچه دار چه دردسرهایی دارد؟

ازدواج با مرد بچه دار چه دردسر هایی دارد؟

ازدواج با مرد بچه دار، چالش ها و مسائل خاص خود را دارد مسائلی که شاید در نگاه اول به آن پی نبرید!

آگاهی از این مشکلات و چالش ها باعث می شود شما با چشم باز در این زندگی قدم بگذارید. قبل از تصمیم به ازدواج، باید در مورد مسائلی از قبیل علت طلاق و گذشته فرد اطلاعاتی کسب کنید؛ سپس عاقلانه تصمیم بگیرید.

در این مقاله به بررسی تعدادی از این چالش ها پرداخته و راه حل هایی برای مقابله با آنها را پیشنهاد می کنیم؛ لذا از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب با مرکز مشاوره هم اندیشان همراه باشید.

مسائل ازدواج با مرد بچه دار

اگر تصمیم به ازدواج با مرد بچه دارد بگیرید، به احتمال زیاد با مسائلی که در ادامه بیان خواهیم کرد، رو به رو خواهید شد.

1- احساس کودک نسبت به نامادری

از دست دادن مادر به علت فوت یا طلاق، برای کودک بسیار ناراحت کننده است؛ به طوری که در روحیه او را حساس و شکننده می کند. شما باید به عنوان مادر ناتنی این را در نظر بگیرید.

کودک ممکن است با ورود شما به خانواده‌اش احساس عدم امنیت کند و حس کند شما پدر او را از او می گیرید؛ به همین دلیل ممکن است نسبت به شما حسادت کند و یا شما را دوست نداشته باشد.

اگر این رفتارها ادامه پیدا کند، این می تواند بر روی همسرتان تاثیر گذاشته و او از شما دوری کند.

2- همسر ارتباط با کودک

اگر هنوز مادر نشده اید، ممکن است نتوانید ارتباط خوبی با  فرزند همسرتان برقرار کنید. همچنین اگر از جمله افرادی هستید که با کودکان سخت ارتباط برقرار می کنید، این نوع ازدواج می تواند برای شما بسیار سخت باشد.

اگر فرزندی ندارید و تا به حال مادر نشده اید، ممکن است در ارتباط گیری با فرزند همسر آینده اتان به مشکل بخورید.

مسائل ازدواج با مرد بچه دار

3- در مقابل همسر و کودک قبول مسئولیت کنید

اگر با مرد بچه دار ازدواج کنید، در قبال فرزند او نیز قبول مسئولیت خواهید کرد و باید گاهی باید برای فرزندی که مال شما نیست، مادری کنید. مثلا ممکن است کودک مریض شود، باید از او نگهداری کنید یا در مورد مدرسه و آینده او تصمیمات خوبی بگیرید.

در نظر داشته باشید که گاهی باید به صورت تمام وقت به آنها رسیدگی کنید و یا حتی گاهی مسئولیت فرزند را خود پدر به عهده می گیرد، که شما باید همراه او باشید.

4- ممکن است در اولویت دوم قرار بگیرید

در این نوع ازدواج، حقایقی وجود دارد که باید با آنها کنار بیایید و آن این است که کودک الویت اول همسرتان است. او مادر خود را از دست داده و نیاز به مراقبت بیشتری دارد؛ در نتیجه پدر وظیفه زیادی در قبال او حس می کند.

در این نوع رابطه گاهی ممکن است همسرتان بین شما و کودک یکی را انتخاب کند؛ در این حالت درخواست شما ممکن است رد شود یا حتی ممکن است پدر زمان زیادی را به کودک خود اختصاص دهد و کمتر برای شما وقت داشته باشد.

5- عدم تمایل مرد به داشتن فرزند جدید

ممکن است مرد به تعداد دلخواه فرزند داشته باشد و دیگر تمایلی به پدر شدن نداشته باشد؛ این در صورتی که شما هنوز طعم مادر شدن را نچشیده باشید می تواند برای شما مشکلات وخیمی داشته باشد!

بهتر است از همان ابتدا در مورد بچه دار شدن به توافق برسید تا در آینده به مشکل برنخورید.

6- تشکیل زندگی آرام با وجود مرد بچه دار

اگر در تصمیم خود در خصوص ازدواج با مردی که یک بار ازدواج کرده و بچه نیز دارد، استوار هستید و او را دوست دارید، می توانید برای این مشکلات چاره ای بیندیشید و آنها را از سر راه بردارید.

تشکیل زندگی آرام با وجود مرد بچه دار

نکاتی که بعد از ازدواج با مرد بچه دار، باید در نظر داشته باشید!

در صورتی که با اطلاع از دردسرها و موارد ازدواج با مرد بچه دار، تصمیم به ازدواج گرفتید و تصمیم خود را نهایی کرده‌اید، اکنون باید مواردی را رعایت کرده و کارهایی را انجام دهید؛ هم برای پیشگیری از بروز مشکلات، هم برای اینکه زندگی خوبی را شروع کنید.

در ادامه مطلب این موارد را بیان کرده و توضیح داده‌ایم؛ همچنان با ما همراه باشید.

1- رفتار درست با کودک همسر را بیاموزید

نیازهای کودک را بشناسید و متناسب با روحیات او برخورد کنید؛ اگر پرخاشگری می کند نباید نگران شوید؛ آرامش خود را حفظ کنید و رفتار او را مدیریت کنید.

همچنین باید در آنها حس امنیت ایجاد کنید؛ به آنها اطمینان بدهید که پدرشان را تصاحب نکرده‌اید او هنوز پدر آنها است. با این کار همسر شما دیگر نگران کودکان خود نیست و نسبت به شما علاقه‌اش صد چندان می شود.

می توانید از یک روانشناس کودک در این مرحله کمک بگیرید. مشاوره تلفنی کودک مرکز هم اندیشان، در این رابطه می توانند به شما کمک کنند!

2- کودک همسر را دوست بدارید

داشتن رابطه خوب با فرزند مرد بسیار مهم است. اگر او را دوست نداشته باشید، با مسائل زیادی درگیر خواهید شد؛ سعی کنید دنیا را از دید کودک ببینید!

3- مشاوره بگیرید

برای بهتر کردن رابطه با کودک و کنار آمدن با مشکلات، می توانید از کمک تخصصی بگیرید. برای این که زندگی آرامی داشته باشید، باید بتوانید به خوبی احساسات خود را مدیریت کرده و طرز صحیح برخورد با مشکلات را بیاموزید.

نکاتی که بعد از ازدواج با مرد بچه دار، باید در نظر داشته باشید!

4- همسر سابق او با همسرتان در ارتباط خواهد بود

همسر سابق مرد زندگیتان به خاطر فرزندانش باید با همسر شما در ارتباط باشد و با او صحبت کند این مسئله ای طبیعی است!

بهتر است در مورد حد و مرز ارتباطاتش سوال بپرسید؛ این که از چه طریقی در ارتباط خواهد بود و چه توافق هایی داشته‌اند؟!

5- شخصیت فرزندانش را بشناسید

با رفتار درست کودک همسرتان، او شما را دوست خواهد داشت؛ بهتر است روحیات کودک را شناخته و رفتار خوبی با او داشته باشید.

6- مهارت‌هایتان را تقویت کنید

برای موفق بودن در ازدواج، باید مهارت های ارتباطی خود را بیشتر کنید تا بتوانید از پس چالش ها به خوبی بربیایید. مهارت هایی مانند ارتباط موثر، همسرداری و مهارت جذابیت جنسی را در خود تقویت کنید.

7- اجازه دهید او با فرزندانش گاهی تنها باشد

گاهی نیاز است پدر را با فرزندان تنها بگذارید تا با هم وقت بگذرانند؛ به حریم پدر و فرزندی آنها احترام بگذارید. باید بدانید نیازی نیست در هر موردی به همسرتان بگویید چه بکند و چه نکند!

در مورد این که بچه ها با پدر و مادر خود به کجا می روند؟ چه می کنند؟ چگونه رابطه ای با هم دارند صمیمی هستند یا نه؟ مداخله نکنید.

8- به زنگ خطرها دقت کنید

به رابطه پدر و فرزندی دقت کنید؛ این رابطه چگونه است؟ آیا وابسته به هم هستند ؟ وابستگی آنها می تواند بر روی رابطه شما و همسرتان تاثیر منفی زیادی بگذارد و زنگ خطری برای شما حساب می شود.

مرد بچه دار

9- از پدر و مادرش، پیش فرزندان بدگویی نکنید

با بدگویی ذهنیت فرزندان نسبت به شما بد خواهد شد؛ اگر در رابطه فرزندان و پدر و مادرشان دخالت کنید، روابط شما کدر خواهد شد و آنها را عصبانی خواهد کرد.

به علاوه فرزندان با ایجاد ذهنیت ها و افکار منفی در مورد پدر و مادرشان آسیب خواهند دید.

10- برای فرزندانش هدیه بخرید

اگر کودک به سختی با شما ارتباط برقرار می کند، می توانید برای او هدیه هایی که دوست دارد بخرید؛ غذای مورد علاقه او را درست کنید و به فعالیت های دلخواهش تشویق کنید.

11- گاهی با فرزندان به تنهایی وقت بگذرانید

سعی کنید زمانی را بهبود روابط با فرزندان صرف کنید؛ علایق مشترکتان را پیدا کنید و در نتیجه هنگام اوقات تنهایی، بهتر می توانید با همدیگر صمیمی شوید.

12- با فرزندانش به مشاوره بروید

با فرزندان به مشاوره بروید تا مشاور شما را برای داشتن ارتباط خوب، راهنمایی کند و در نهایت بهتر بتوانید شرایط زندگی جدید را بپذیرید. مراجعه به مشاور خانواده، باعث می شود فرزندان شما را به عنوان مربی جدید یا والد بپذیرند.

13- به رابطه عاطفی و جنسی اتان اهمیت بدهید

حریمی را برای خود و همسرتان قرار دهید و اجازه ندهید زندگی عاطفی و جنسی شما تحت تاثیر فرزندان و مشکلات آنها قرار گیرد.

ازدواج کردن با مرد بچه دار

در آخر

در این مقاله دردسرهایی که ازدواج با یک مرد بچه دار می تواند برای شما داشته باشد را بیان کردیم. اگر تصمیم به ازدواج با مردی را دارید که از ازدواج قبلی خود فرزندانی دارد، باید این مشکلات  احتمالی را در نظر بگیرید و با چشم باز وارد زندگی شوید.

این را بدانید که در ابتدا ممکن است همه چیز به هم ریخته به نظر برسد؛ اما صبور باشید تا اوضاع رو به راه شود.

اگر نیاز به مشاوره داشتید، می توانید با مرکز مشاوره هم اندیشان تماس بگیرید و مشکلات خود را در رابطه با ازدواج با مرد بچه دار و چگونگی حل چالش های آن، بپرسید.

برای دریافت مشاوره تلفنی، با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا ازدواج با مرد متاهل مشکل است؟

باید بدانید که چالش هایی در این ازدواج وجود دارد؛ اما اگر عشق و علاقه میان شما و مرد آینده اتان وجود داشته باشد، این مشکلات به راحتی قابل حل است.

چالش های ازدواج با مرد بچه دار چیست؟

در الویت دوم مرد بودن، بی‌علاقگی به داشتن فرزند جدید، مشکلات ارتباطی با فرزند همسر و… .

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره