تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

بی توجهی زن به مرد –  نشانه ها، دلایل و عواقب آن

بی توجهی زن به مرد –  نشانه ها، دلایل و عواقب آن

هر زنی با آرزوی تشکیل یک زندگی پر مهر و پایدار ازدواج می کند. زوجین با علاقه زیاد زندگی خود را آغاز می کنند اما پس از مدتی سایه مشکلات حل نشده می تواند علاقه را در زندگی کم کند و باعث شود زوجین نسبت به هم بی توجهی کنند.

در این مقاله به بی توجهی زن به مرد می پردازیم و علل و عواملی را که باعث این بی توجهی می شود بر می شماریم.

دلیل بی توجهی زن به مرد چیست؟

زندگی مشترک با همکاری دو نفر ساخته می شود دلایل زیر از عمده دلایل بی توجهی یک زن به مرد می تواند باشد. خوب است پیش از آن که همسر خود را محکوم کنید ببینید سهم شما از این موارد چیست؟

     افسردگی

ممکن است دلیل بی توجهی زن به مرد خلق افسرده همسرتان باشد. فردی که در زیر فشارهای زندگی و مسائل زیاد دچار افسردگی شده باشد حتی نسبت به مسائل شخصی خود نیز بی تفاوت است.

در این زمان همسر او باید شرایط او را درک کند و علت افسردگی او را پیدا کنید. یک مشاور و روانشناس خبره می تواند دلیل آن را پیدا کرده و آن را درمان کند.

دلیل بی توجهی زن به مرد چیست؟

    ابراز دلخوری و ناراحتی

زنان روحیه لطیفی دارند و چنان چه از سوی همسرشان مورد بی توجهی و بی احترامی قرار بگیرند دچار رنجش می شوند. گاهی بی توجهی در جواب دلخوری یا ناراحتی اتفاق می افتد. در برخی موارد زن با بی توجهی رفتار بد همسرش را تلافی می کند.

بی توجهی بیشتر از جانب زنانی اتفاق می افتد که شوهرانشان مردانی سلطه گری هستند که فقط می خواهند حرف خود را به کرسی بنشانند یا نسبت به زن بی مهر و بی توجه هستند و نیازهای او را نادیده می گیرند.

در برخی موارد بی توجهی به این علت است که همسرش تکیه گاه خوبی نیست و از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کند. در این حالت بی توجهی نمی تواند به حل مسئله کمک کند و توصیه ما صحبت و حل اختلافات است.

نبود مهارت ارتباطی

در بسیاری از موارد نبود مهارت ارتباطی نیز می تواند این مشکل را به وجود آورد. زنی که نمی تواند با همسر خود در مورد مشکلات صحبت کرده و آن ها راحل کند ممکن است برای ابراز ناراحتی اش از بی توجهی استفاده کند.

ذهنیت اشتباه زن

در برخی موارد بی توجهی زن به علت وجود یک ذهنیت غلط “بی توجهی موجب علاقه زیاد همسرتان به شما می شود” نشات می گیرد. در این حالت زن می خواهد با بی توجهی مرد را تشنه محبت و نیازمند به خود نگه دارد تا رابطه تازه بماند و مرد دلزده نشود

این کار در بسیاری موارد تاثیر منفی دارد چرا که مبنای رابطه احترام و محبت متقابل است و باید تعادل در رابطه حفظ شود.

    بی علاقگی به همسر

بی علاقگی به همسر نیز می تواند دلیل بی توجهی زن به مرد باشد. در روابطی که زن و مرد علاقه دو طرفه ای نسبت به هم نداشته باشند یا آن قدر کم باشد که نتوانند با هم زندگی کنند بی توجهی اتفاق می افتد.

در این شرایط زوجین باید به طور دوستانه از هم جدا شوند چرا که زندگی بدون علاقه خطرناک و منشا خیانت است.

نشانه های بی توجهی زن به مرد

نشانه های بی توجهی زن به مرد

زنی که نسبت به همسرش بی توجه و  بی علاقه می شود چنین نشانه هایی دارد:

  • در جمع او را نادیده می گیرد یا بی احترامی می کند.
  • همیشه از او ایراد می گیرد.
  • غرور او را می شکند.
  • به نیاز های جنسی همسرش بی توجه است.

پیامدهای بی توجهی زن به مرد

اگر بی توجهی زن به مرد ادامه پیدا کند چنین عواقبی در انتظار آن ها و زندگیشان است:

کاهش اعتماد به نفس مردان

در پی این بی توجهی، اعتماد به نفس مردان کاهش می یابد و حس می کند فرد لایقی نیست و نمی تواند خواسته های همسرش را برآورده کند.

    احساس سرخوردگی

با بی توجهی زن مرد به ورطه سرخوردگی و بی ارزشی می افتد و حس می کند فرد قابل احترامی نیست.

سردی رابطه

تضعیف رابطه از عواقبی است که بی توجهی زن به مرد می تواند آن را رقم بزند. در این حالت احتمال خیانت از سوی مرد بالا می رود. چرا که مرد نیازهایش را در رابطه ای فرا زناشویی جستجو می کند.

    لجبازی

تلافی بی توجهی و لجبازی از عواقب بی توجهی زن به مرد است. مرد بدون آن که دلیل بی توجهی همسرش را بداند لجبازی می کند.

پیامدهای بی توجهی زن به مرد

در هنگام بی توجهی زن به مرد چه باید کرد؟

با این که بی توجهی زن به مرد عواقب زیادی دارد و انتخاب نادرستی است اما باید توجه داشت. مشکلات بزرگ در اثر مجموعه ای از مشکلات کوچک تشکیل می شود اگر رابطه برای شما اهمیت دارد باید به جای رفتارهای غلطی مانند تلافی کردن، سعی کنید با او صحبت کنید و مشکلات پیش آمده را با گفتگو حل کنید.

برای زنان حرف زدن و شنیده شدن یک نیاز اساسی است و در بسیاری از موارد این کار اثر می کند. در صورتی که همسرتان به افسردگی دچار شده باشد او را پیش مشاور و درمانگر ببرید.

مشاوره بی توجهی زن به مرد

در برخی موارد که نمی توانید مسئله خود را به تنهایی حل کنید باید کمک تخصصی بگیرید. در مراجعه به روانشناس باتجربه که در زمینه حانواده درمانی تبحر زیادی دارد به شما در حل مشکلاتتان کمک زیای می کند.

در این جلسه مهارت های ارتباطی، خوب گوش کردن و حل مسئله به زوجین یاد داده می شود و آن ها یاد می گیرند چگونه با هم ارتباط موثری برقرار کرده مسائل خود را با هم حل کنند.

در برخی موارد یکی از زوجین به مشکلاتی مانند افسردگی یا برخی اختلالات مبتلا است. روانشناس با تشخیص آن فرد را به متخصص مربوطه ارجاع میدهد تا درمان شود.

مراجعه به روانشناس همیشه برای اختلافات بزرگ یا طلاق نیست. در بسیاری از مواردی که زوجین نمی توانند با هم ارتباط خوبی داشته باشند مراجعه به موقع  به روانشناس و یادگیری مهارت ارتباطی و حل مسئله می تواند زندگی را نجات دهد؛ پیش از آن که مشکلات کوچکتر به مسائل بغرنج و لاینحلی تبدیل شود.

در هنگام بی توجهی زن به مرد چه باید کرد؟

در پایان

در این مقاله به بی توجهی زن به مرد پرداختیم و دلایل آن را ذکر کردیم. نقش گفتگو و مراجعه به روانشناس را در حل این مشکل برشمردیم این نکته را در نظر داشته باشید که شما به عنوان یک مرد سهم خود را در یک رابطه و مشکل ببینید و سعی نکنید همیشه همسر خود را مقصر بدانید.

در زندگی مشترک باید هر دو نفر برای حل مشکل تلاش کند. اگر در رابطه خود دچار مشکل شده اید می توانید از مشاوره خانواده استفاده کنید. مرکز مشاوره هم اندیشان در کنار شما است تا به حل چالش های زندگی شما کمک کند. برای مشاوره تلفنی با شماره 02191023933 تماس بگیرید.

سولات متداول

از مهمترین عواقب بی توجهی زن به مرد چیست؟

کاهش اعتماد به نفس مرد، ایجاد حس سرخوردگی و افزایش احتمال خیانت.

از مهمترین دلایل بی توجهی زن به مرد چیست؟

دلخوری، افسردگی، بی علاقگی به همسر، ذهنیت اشتباه و نداشتن مهارت ارتباطی برای مطرح کردن مشکلات.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره