تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

زنان خطرناک برای ازدواج | با چه زنانی نباید ازدواج کرد؟

زنان خطرناک برای ازدواج | با چه زنانی نباید ازدواج کرد؟

افراد، حساسیت زیادی برای تشکیل زندگی خود می دهند و این بسیار خوب است. یک انتخاب خوب می تواند شما را به خوشبختی ببرد و یک انتخاب نامناسب می تواند زمینه سقوط شما را فراهم کند؛ از این رو باید بدانید چه صفاتی برای ازدواج نامناسب هستند.

اگر تصمیم به ازدواج گرفته اید، باید آگاهانه قدم بردارید و از مشاوره ازدواج نیز بهره ببرید.

در ادامه مطلب به بیان خصوصیاتی می پردازیم که موارد خطرناک برای ازدواج به حساب می آیند. لذا از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب با مرکز مشاوره هم اندیشان همراه باشید.

زنانی که برای ازدواج مناسب نیستند!

ازدواج با مواردی که در ادامه بیان خواهیم کرد، برای زندگی شما خطرناک محسوب می شود. آنها را به دقت مطالعه فرمایید.

1- زنان پریشان

ازدواج با زن پریشان، یک خطر برای شما محسوب می شود؛ چرا که او مهارتی ندارد تا زندگی خود را رشد دهد.

زن پریشان قادر به کمک و حمایت از خود نیست. شما با ازدواج با یک زن پریشان احوال نمی توانید روی او حساب کنید؛ چرا که همیشه شما این کار را برای او باید انجام دهید.

2- زنان اغواگر

زن اغواگر، هر کاری می کند تا شما را مجذوب خود می کنند؛ طوری که دوست دارید حتی یک بار بتوانید با او قرار ملاقات بگذارید.

این زن پس از ازدواج رفتارهای متفاوتی از خود نشان می دهد؛ یک روز شما را در آغوش می گیرد، روز بعد شما را تحقیر می کند یا پس می زند و این عدم تعادل در رفتار می تواند شما را ناراحت کند.

این افراد ممکن است خودشیفته یا دچار اختلال شخصیت مرزی باشد.

3- زن کنترل گر

زنانی که مانند رئیس بوده و برای تمامی موارد زندگی شما تصمیم می گیرند، هرگز مورد مناسبی برای ازدواج با شما نیستند.

آنها تصمیم می گیرند با چه کسی معاشرت کنید؛ کجا بروید؛ چه بکنید و… پس از مدتی با خود فکر می کنید که آیا در رابطه جایگاهی دارید یا نه؟!

4- زنان پول پرست و پر توقع

زمانی عشق پول می تواند در رابطه مشکل ساز باشد، که یک زن همه چیز را در مادیات، هزینه های زیاد و زندگی لاکچری ببیند.

یک زن پول پرست، قادر به ایجاد رابطه عاطفی خوبی با شما نیست. شما نمی توانید توقعات بالای این زن را برآورده سازید؛ حتی اگر فرد متمولی باشید، از پول پرستی او خسته خواهید شد؛ چرا که الویت اول برای او پول شما است نه خودتان!

زنان پول پرست و پر توقع

5- زنان دروغگو

زن دروغگو از موارد خطرناک برای ازدواج است؛ چرا که در مورد پیش پا افتاده ترین مسائل دروغ می گوید. یک فرد دروغگو هرگز مورد اعتماد نیست!

6- زنان روان پلید (سایکوپت)

این زنان دارای اختلال شخصیت بوده و این اختلال را به صورت رفتارهای ناجوانمردانه و حقه بازی در پوشش رفتارهای خیرخواهانه از خود بروز می دهند. برای مثال فردی که می خواهد با رفتارهای خیرخواهانه، مانع دیده شدن ذات پلید خود شوند.

او یک دقیقه مهربان و و دقیقه‌ای دیگر خشمگین هستند؛ این باعث می شود شما متوجه سایکوپات بودن او شوید.

7- زنان همیشه خوش گذران

تفریح و وقت گذرانی با دوستان و اقوام اگر به اندازه باشد، بسیار خوب است؛ اما افرادی که در این زمینه افراط می کنند، نمی توانند به زندگی و خانواده خود رسیدگی کنند.

زنان خوشگذران برای ازدواج مناسب نیستند؛ چرا که با مهمانی ها و خوش گذرانی های افراطی نسبت به خانواده و زندگی مشترک خود بی مسئولیت و بی توجه هستند، که این در نهایت باعث از هم پاشیدن زندگی می شود.

8- سلطه گر زنان

زنی که روحیه امر و نهی دارد، دوست دارد تمامی تصمیم ها را خودش بگیرد. این موضوع علاوه بر خسته کننده بودن باعث می شود شما نتوانید هیچ تصمیمی برای خود بگیرید و تسلطی بر زندگیتان نداشته باشید.

این زنان پرخاشگر هستند و شما را خسته و دلزده خواهند کرد.

9- زنان شکست خورده در رابطه عاطفی

فردی که درگیر یک شکست عشقی شده و روح و روان او هنوز التیام پیدا نکرده، گزینه مناسبی برای ازدواج نیست. این فرد نیاز دارد زمانی را تنها باشد و به التیام زخم هایش بپردازد.

ازدواج زودهنگام او باعث می شود، در رابطه با شما به فکر رابطه قبلی خود باشد و درگیر دردهای آن رابطه باشد. ازدواج با چنین فردی شما را ناامید می کند؛ چرا که نمی توانید عشقی که می خواهید را از این فرد بگیرید.

گذشته از آن در صورت مساعد بودن شرایط، احتمال بازگشت او به رابطه قبلی نیز وجود دارد.

زنان شکست خورده در رابطه عاطفی

10- زنی که بیش از حد دنبال جلب محبت است

زنی که همیشه به دنبال جلب محبت و توجه شما است نیز نمی تواند گزینه خوبی برای ازدواج باشد؛ چرا که او به دنبال توجه 24 ساعته شما است و اگر به او توجه نکنید درگیر قهر و ناراحتی او خواهید بود.

در حالی که زندگی شما ابعاد دیگری نیز دارد که نیازمند توجه است و تعادل در زندگی به هم می خورد.

11- زنان نازپرورده

زنی که همیشه همه چیز برای او مهیا بوده و برای بدست آوردن چیزی تلاش نکرده نیز نمی تواند گزینه خوبی برای ازدواج باشد، چرا که در زندگی مشترک زن و مرد هر دو برای ساختن زندگی خود تلاش کنند و این گذشت زیادی را می طلبد که ممکن است چنین فردی آن را نداشته باشد.

12- زنانی که به دیگران احترام نمی گذارند

یکی از مواردی که برای ازدواج خطرناک است، زنانی هستند که به هیچ کس احترام نمی گذارند. این زنان لزومی به رعایت احترام نمی بینند.

ازدواج با این افراد خطرناک است؛ چرا که آنها نسبت به شما و خانواده اتان به صورت آشکارا بی احترامی خواهند کرد.

13- زنان شکاک

یک زن شکاک همیشه به شما شک دارد و دائم شما را کنترل می کند. این فرد بدون هیچ دلیلی همیشه روابط شما را زیر نظر دارد و همیشه فکر می کند شما قصد خیانت دارید.

اگر یک لحظه دیر به تلفن جواب دهید، او نسبت به شما بدگمان خواهد بود و شما را در حال خیانت می پندارد. اگر شما همکار خانم داشته باشید، این حساسیت ها و متهم کردن ها چندین برابر می شود. این زن، زندگی شما را به جهنم تبدیل می کند.

در دوران نامزدی می توانید این مورد را با چک کردن های زیادی که نشان می دهد، می توانید تشخیص دهید.

زنان شکاک

14- زنان عصبانی و بد خلق

زنی که بداخلاق و تندخو است، مورد مناسبی برای ازدواج نیست؛ چرا که پس از ازدواج به بدخلقی او اضافه می شود. فردی که در دوران آشنایی نتواند عصبانیتش را کنترل کند، پس از ازدواج نیز نمی تواند خود را کنترل کند و مرتب به شما پرخاش خواهد کرد.

حتی اگر شما  فرد آرام و صبوری باشید نیز پس از مدتی نمی توانید رفتار آزارگرانه او را تحمل کنید. بهتر است در مدت نامزدی او را به خوبی بشناسید و قبل از این که رابطه جدی شود، به آن پایان دهید.

15- زنان معتاد

همان طور که ازدواج با مرد معتاد خطرناک است، زن معتاد نیز مورد مناسبی برای ازدواج نیست.

یک زن معتاد شایستگی اداره زندگی را ندارد؛ او باید بتواند فرزندان را به خوبی تربیت کند؛ زنی که خود عادات مخربی مانند اعتیاد دارد، نمی تواند مادر خوبی برای فرزندانش باشد.

اعتیاد به مشروبات الکلی و مواد مخدر، چیزی نیست که افراد بتوانند آن را به راحتی ترک کنند.

16- زنان بی‌هدف

زنان بی هدف که نمی دانند با زندگی خود چه کنند، مورد خوبی برای ازدواج نیستند. در ازدواج سالم، طرفین به رشد همدیگر کمک می کنند.

فردی که بی هدف و بی انگیزه است، نمی تواند همسر و مادر خوبی باشد. او با تنبلی و بی انگیزگی هایش شما را خسته خواهد کرد و فرزندان بی انگیزه و بی علاقه به پیشرفت را پرورش خواهد داد.

17- زنان وابسته به خانواده

دختری که نسبت به خانواده اش بیش از حد وابسته است، مورد مناسبی برای ازدواج نیست؛ چرا که او در کوچکترین تصمیماتش به خانواده وابسته بوده استقلال فکری و رفتاری ندارد.

این وابستگی زمینه دخالت خانواده را خواهد داشت و پس از مدتی شما را خسته خواهد کرد.

نان وابسته به خانواده

در پایان

زنانی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، جزو مواردی است که ازدواج با آن ها توصیه نمی شود. در دوران نامزدی، بهترین زمان برای شناخت خصوصیات افراد است.

بهتر است در این دوران سعی کنید طرف مقابل را به خوبی بشناسید و وجود این موارد را با توجه به نشانه ها در او چک کنید.

اگر خود نمی توانید به تنهایی این شناخت را کامل کنید، مشاوره ازدواج می تواند به شما در این راه کمک کند. مرکز مشاوره هم اندیشان با روانشناسان با تجربه خود می تواند به شما در تشکیل یک ازدواج موفق کمک کند.

برای مشاوره تلفنی با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول

چه زنانی مورد مناسبی برای ازدواج نیستند؟

زنانی که ویژگی های گفته شده در این مقاله را داشته باشند، برای مناسب ازدواج نیستند. مسائلی مانند بی بند و باری و اعتیاد حتی اگر جزئی نیز باشد، قابل چشم پوشی نیست!

چرا زن بداخلاق گزینه مناسبی برای ازدواج نیست؟

این زنان نمی توانند آرامش را در خانواده برقرار کنند و به فرزندان خود مهر بدهند.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره