تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

انتظاراتی که زنان از یک رابطه عاشقانه دارند!

انتظاراتی که زنان از یک رابطه عاشقانه دارند!

بسیاری از خانم ها از بی توجهی همسرشان به خواسته ها و انتظارات آن ها گله مندند و این از عدم آگاهی مردان نسبت به نیازهای زنان نشات می گیرد.

این بی اطلاعی از خواسته ها، باعث بروز مشکلات و اختلافاتی در زندگی مشترک می شود که با شناخت دنیای زنان و در نظر گرفتن آنها، می تواند به سادگی حل شود؛ این توقعات سخت یا عجیب نیستند.

اگر می خواهید برای همسرتان مرد رویایی شوید یا می خواهید با دختر مورد علاقه اتان ازدواج کنید و او را خوشبخت کنید، با مرکز مشاوره هم اندیشان همراه باشید و به نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد توجه نمایید.

خواسته های زنان در یک رابطه

خواسته های هر زنی در رابطه با دیگری متفاوت است؛ اما مواردی که در ادامه مطلب آنها را توضیح خواهیم داد، در اکثر زنان صادق است.

1- احترام متقابل

احترام متقابل، از عناصر حیاتی در رابطه است که بدون آن هیچ رابطه ای دوام پیدا نمی کند. زنان نیز این احترام متقابل را در رابطه از مردشان می خواهند.

روابطی که در آن احترام متقابل وجود نداشته باشد و یکی از طرفین بخواهد دیگری را تحت سلطه بگیرد، محکوم به شکست هستند.

حتی زمانی که طرفین از دست هم ناراحت هستند، نباید حرمت شکنی کنند. این مورد به قدری مهم است که رعایت نکردن آن روابط را سست می کند و تمامی تلاش هایی که برای رابطه کشیده شده را بی ارزش می کند.

برای اینکه بیشتر به اهمیت احترام متقابل به همسر و تاثیرات آن پی ببرید، پیشنهاد می کنیم مقاله احترام به همسر؛ هر آنچه که در مورد احترام به همسر و تاثیر آن در زندگی مشترک باید بدانیم! را مطالعه فرمایید.

2- صداقت

از مهمترین ویژگی روابط موفق این است که زوجین در آن با هم صادق هستند؛ برای زنان صداقت بسیار اهمیت دارد.

بهتر است همسران کارهایی را که شک نفر مقابل را بر می انگیزد، انجام ندهند.

3- مسئولیت پذیری

ساختن یک رابطه عاطفی مستلزم مسئولیت پذیری و بلوغ زیادی است. زنان در رابطه مردی مسئولیت پذیر می خواهند که بتوانند سکان زندگی را به او بسپارند.

خواسته های زنان در یک رابطه

4- بلوغ عاطفی

بلوغ عاطفی برای یک رابطه موفق ضروری است. بلوغ عاطفی به این معنا است که فرد بداند چه موقع از احساسات و قلبش برای تصمیم گیری استفاده کند و چه زمانی تصمیمات عاقلانه ای بگیرد.

با داشتن بلوغ عاطفی است که طرفین می توانند در موقعیت های مختلف احساسات منفی و مثبت خود را به درستی نشان دهند.

زنان می خواهند شریک عاطفی شان، بلوغ عاطفی لازم را داشته باشد و در مواقع لزوم زمانی که رابطه به مشکل برمی خورد، بتوانند به خوبی این مشکل را حل کنند.

همچنین در موقع لزوم انعطاف لازم را به خرج داده و با قلبش تصمیم بگیرد و در برخی از مواقع با تدبیر و چاره اندیشی مشکلات رابطه را از میان بردارد.

5- حمایت به موقع

حمایت از شریک عاطفی، اصلی ترین و مهمترین کاری است که می توانید انجام دهید. ممکن است طرف مقابلتان روز خوبی نداشته باشد و به درد دل با شما یا صحبت نیاز داشته باشند؛ بهتر است در این واقع در کنار او باشید و به صحبت های او گوش دهید.

ممکن است در مورد مسئله ای نیاز به مشورت با شما داشته باشد؛ در این گونه مواقع به مشکل او رسیدگی کنید. یا مثلا ممکن است به مشکلی برخورده باشد که نیاز به حمایت شما دارد؛ در این گونه موارد هر کاری از دستتان بر می آید برای او انجامد دهید. یک زن به حضور موثر و به موقع شما نیاز دارد.

این حمایت های به موقع برای زن بسیار ارزشمند است و او را به زندگی دلگرم می کند.

6- درک و دوری از کلیشه ها

شما به عنوان یک همسر، باید بدانید که کلیشه های نادرستی در مورد زن ها در جامعه وجود دارد، که باعث می شود برخوردهای ناعادلانه ای با آنها شود و نگاه تبعیض آمیزی نسبت به آنها در جامعه معمول باشد.

این عوامل باعث می شود افراد در برخورد با زنان، رفتارهای نادرستی از خود نشان دهد که باعث رنجش زنان می شود.

یک زن در رابطه می خواهد درک شده و نگاه برابری به او شود؛ از سوی شریک عاطفی اش مورد پذیرش قرار بگیرد و مدام مجبور به اثبات خود نشود.

هیچ زنی دوست ندارد با نگاه توام با کلیشه های جنسیتی با او رفتار شود.

درک و دوری از کلیشه ها

7- همراهی

زنان به یک دوست و همراه در رابطه نیاز دارند. این که همسر در غم و شادی در کنار او باشد، یک رابطه طولانی مدت را شکل می دهد.

در زندگی مشترک مسائل مختلفی ممکن است پیش بیاید که اگر همراهی طرفین نباشد، به مشکل برمی خورند. مسائلی مانند بیماری فرزند و… که در آنها همراهی زوجین فشار این مشکلات می کاهد.

8- ابراز علاقه

به او بگویید که دوستش دارید. شنیدن این کلمه از زبان شریک عاطفی و عشق یک زن، برای او معجزه می کند.

ممکن است با خود فکر کنید او باید از کارهای که برای او انجام می دهم، متوجه علاقه من شود؛ اما هیچ چیز جای ابراز علاقه کلامی را برای زنان نمی گیرد.

دوستت دارم را در عمل نیز نشان دهید! یعنی وقتی برای با او بودن اختصاص دهید و در آن طوری برنامه ریزی کنید که به هر دوی شما خوش بگذرد؛ کارهایی که دوست دارد برای او انجام دهید؛ او را درک کنید؛ مراقبش باشید؛ اما او را به بند نکشانید.

شیوه های ابراز علاقه ای که همسر شما دوست دارد را کشف کنید و آن گونه که دوست دارد به او ابراز علاقه کنید.

9- رابطه جنسی مطلوب

برای زنان نیز رابطه جنسی سالم مهم است. صمیمیت جسمی و جنسی یک از مهمترین نیازهای زنان در رابطه است.

یک زن نیازمند این است که در یک رابطه نیازهای او درک و تامین شود. رابطه جنسی نباید به عنوان پاداش در نظر گرفته شود؛ زن و مرد باید دیدگاه درستی در مورد آن داشته باشند.

باید بدانید که رابطه جنسی معامله نیست!

رابطه جنسی مطلوب

10- قدردانی

بسیاری از ما وقتی در رابطه هستیم، ممکن است متوجه کارهای ارزشمند و ابراز محبت هایی که شریک عاطفی مان انجام می دهد نشویم و تمرکز ما روی نداشته ها است.

زنان نیز بسیاری از اوقات چندین کار را همزمان با هم انجام می دهند. گاهی تشکر و قدردانی این پیام را به او می دهد که شما توجه کافی به او و زحمت هایی برای زندگی می کشد، دارید. این برای او دلگرمی لازم را برای ادامه راه به می دهد و خستگی را از تن او بدر می کند.

اگر همسر شما دستپخت خوبی دارد، از او تشکر کنید؛ اگر مادری دلسوز و همسری مهربان است، مراتب قدردانی خود را به او نشان دهید.

در مواردی دیگر مثلا اگر خانه دار است و زمان زیادی برای رفاه خانواده صرف می کند، ممکن است از بسیاری از علایق خود دل کنده باشد؛ این قدردانی بسیار ضرورت پیدا می کند.

11- او را تحسین کنید

او را تحسین کنید؛ زیبایی های او را به زبان بیاورید و بگویید که او خاص ترین زن دنیا برای شما است و هیچ کس را به اندازه او دوست ندارید.

اگر لباس زیبایی به تن می کند، از زیبایی آن تعریف کنید؛ اگر لبخند زیبایی دارد، این را به او بگویید؛ اینها جملاتی تاثیرگذار برای یک زن است که روز او را می سازد.

12- ابراز دلتنگی

اگر همسرتان از شما دور شده است و دلتان برای او تنگ شده، این دلتنگی را به او ابراز کنید.

13- نشان دادن توجه

گوشی شنوا داشته باشید. زنان در رابطه توجه می خواهند و در زمان هایی که در خانه هستید، از گوشی و پیام های کاری فاصله بگیرد و به حرف های او گوش دهید. ممکن است او بخواهد در مورد نگرانی ها و دغدغه هایش با شما صحبت کند.

نشان دادن توجه

در آخر

برای بدست آوردن دل دختری که دوستش دارید، باید دنیای او را بشناسید و از خواسته ها و نیازهای او در رابطه عاطفی اطلاع کسب کنید، تا بتوانید مرد رویاهای او شوید.

اگر در زمینه شناخت نیازهای زنان در رابطه عاطفی سوالی دارید، با مرکز مشاوره هم اندیشان تماس بگیرید. این مرکز با ارائه خدمات مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج و… به شما کمک می کند زندگی مشترک خوبی داشته باشید

برای دریافت مشاوره تلفنی، از سراسر کشور بدون پیش شماره، با تلفن 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول

از مهمترین نیازهای زنان در رابطه عاطفی چیست؟

احترام متقابل – دوستی و همراهی – ابراز علاقه – صداقت – درک و دوری از نگاه های کلیشه ای جامعه – حمایت به موقع

احترام متقابل در رابطه چقدر مهم است؟

این مورد به قدری مهم است که رعایت نکردن آن روابط را سست می کند و تمامی تلاش هایی که برای رابطه کشیده شده را بی ارزش می کند.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره