تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

شناخت دنیای مردان (راهنمای زنان برای شناخت مردان)

شناخت دنیای مردان (راهنمای زنان برای شناخت مردان)

چقدر با دنیای مردان آشنایی دارید؟ چقدر آنها را می شناسید؟ می دانید چگونه احساسات خود را بروز می دهند؟ شما باید به عنوان یک خانم از دنیای مردان شناخت پیدا کنید تا بتوانید بهتر با آنها ارتباط برقرار کنید؛ این شناخت در بسیاری از جهات به شما کمک می کند.

شاید شما همسری هستید که دوست دارید ارتباط قوی تری با شوهر خود داشته باشید، یا یک دختر جوانی که در رابطه عاطفی با یک پسر هستید و دوست دارید دنیای او را بشناسید و او را عاشق خود کنید.

شناخت دنیای مردان به شما کمک می کند در روابط خود بهتر نتیجه بگیرید.

لطفا در ادامه مطلب با مرکز مشاوره هم اندیشان همراه باشید تا با همدیگر به بررسی و شناخت دنیای مردان بپردازیم که زنان لازم است از آنها اطلاع داشته باشند.

ویژگی های دنیای مردانه

دنیای مردان رمز و رازهایی دارد که اگر از آن ها باخبر باشید، به خوبی می توانید زندگی مشترک موفقی را تشکیل بدهید یا ارتباط با کیفیتی با مرد زندگی خود برقرار کنید.

در ادامه به بیان این ویژگی ها می پردازیم.

1- مغز مردان برای تحلیل احساسات به زمان نیاز دارد

مردان برای درک و تحلیل احساسات به زمان بیشتری نسبت به زنان نیاز دارند. این را زمانی می توانید بفهمید که در حال گفتگو در مورد احساسات خود هستید و به سرعت در مورد احساسات خود حرف می زنید؛ حتی در بین صحبت نیز ممکن است گریه کنید.

شما در حالیکه انتظار همدردی از سوی او را دارید؛ قیافه بهت زده همسرتان را می بینید که سردرگم شده و نمی تواند با شما همدردی کند. شاید با خود بگویید که او چقدر بی احساس است، اما واقعیت چیز دیگری است.

محل بروز احساسات در نیمکره راست است و محل تحلیل آن نیمکره چپ است. همسر شما برای این که بتواند احساسات را تحلیل کند، باید بین دو نیمکره راست و چپ ارتباط برقرار کند. ارتباط بین دو نیمکره در زنان بسیار قوی تر از مردان است. بنابراین باید برای درک و تحلیل احساستان به یک مرد فرصت و زمان بدهید.

مغز مردان برای تحلیل احساسات به زمان نیاز دارد

2- با مردان باید واضح صحبت کنید

مردان متوجه صحبت های ابهام آمیز نمی شوند، پس اگر از او توقعی دارید آن را بر زبان بیاورید و انتظار نداشته باشید او خود حدس بزند.

صحبت های شما باید واضح باشد؛ نباید با کلمات بازی کنید. اگر” نه” می گویید و منظورتان “بله” است، یک مرد این را متوجه نخواهد شد و فقط پاسخ نه را خواهد شنید.

بهتر است در مورد خواسته های خود شفاف باشید تا بهتر نتیجه بگیرید.

3- او باید قهرمان شما باشد

مردان باید قهرمان شما باشند و از این طریق اعتماد به نفس لازم را بدست آورند. اگر مرد حس کند شما او را باور ندارید و دیگران را قوی تر و بهتر می دانید، او روز به روز خود را ضعیف خواهد دید.

در نتیجه مرد برای این که احساس قدرت سرکوب شده اش را ارضا کند، مجبور به پرخاشگری می شود یا ممکن است خیانت کند و این احساس قدرت را در رابطه ای دیگر بدست بیاورد.

حتی ممکن است راه های دیگری را برود که به ضرر شما و زندگیتان تمام شود. به مردان نشان دهید که باورشان دارید و آن ها قهرمان شما هستند.

4- در زمان مناسب با او حرف بزنید

در خانم ها ارتباط بین دو نیمکره مغز، چند برابر قوی تر از مردان است. بنابراین خانم ها می توانند چندین کار را با هم پیش ببرند؛ حتی همین که مشغول کار هستند همزمان با شما صحبت کنند.

در مورد مردان اوضاع فرق دارد؛ آن ها در آن واحد فقط می توانند روی یک چیز تمرکز کنند. این زمانی برای شما عجیب است که در مورد مسئله ای که ناراحتتان کرده با او صحبت می کنید یا مسئله ای مهم را به او گوشزد می کنید، در حالی که او اصلا حواسش نیست.

بهتر است برای صحبت های مهم، زمان مناسبی را انتخاب کنید و او را در جریان بگذارید که می خواهید با او صحبت کنید. در این صورت او بهتر می تواند روی صحبت شما متمرکز شود.

در زمان مناسب با او حرف بزنید

5- آنها کمتر به جزئیات توجه می کنند

ممکن است به عنوان یک خانم لباس خریده باشید و با اشتیاق در مورد جزئیات آن صحبت کنید و آن را نشان شریک عاطفی تان دهید و او فقط بگوید “زیبا است!”

شاید در آن لحظه فکر کنید که چقدر بی احساس است؛ در حالیکه او فقط نگاه کلی به قضیه دارد و آن لباس را به حالت کلی بررسی کرده است نه جزئی. در این شرایط بهتر است خود را ناراحت نکنید و اگر می خواهید بداند لباس شما چه جزئیاتی دارد، آنها را به او نشان دهید.

6- در مورد خواسته های خود از رابطه جنسی با او حرف بزنید

از مهمترین مواردی که برای پایداری یک رابطه مهم است، رضایت جنسی است. این مسئله سایر ابعاد زندگی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

متاسفانه برخی خانم ها بنا به دلایل فرهنگی از صحبت در مورد انتظارات جنسی خود امتناع می کنند؛ برخی خجالت می کشند و برخی می ترسند که از سوی شریک عاطفی خود به عنوان زن چشم دریده یا بی حیا خطاب شوند. این طرز فکر باعث می شود بسیاری از زنان لذت جنسی را تجربه نکنند.

از آن جایی که مراحل رسیدن به لذت جنسی در زنان و مردان متفاوت است، بنابراین مردان به طور خود به خود متوجه نارضایتی جنسی شما نمی شوند.

بهترین راه این است که در مورد این مسئله مهم با شریک عاطفی خود صحبت کنید و آن را جدی بگیرید. یقین بدانید که مردان از این قضیه استقبال می کنند، چرا که رضایت جنسی شما برای همسرتان بسیار مهم است و او دوست دارد این رضایت را برای شما بر آورده کند و احساس قدرت کند.

در مورد خواسته های خود از رابطه جنسی با او حرف بزنید

7- در یادآوری مناسبت ها به مردان کمک کنید

تحقیقات نشان می دهد قدرت حافظه در خانم ها بیشتر از مردان است. خانم ها به خصوص رویدادها را به راحتی می توانند به خاطر بسپارند.

بنابراین انتظار نداشته باشید آقایان نیز مانند شما رویدادها را به خاطر داشته باشند. بهتر است برای این که دچار فراموشکاری نشوند، چند روز قبل از یک رویداد مهم، آن برایشان یادآوری کنید تا از فراموشکاری و ایجاد کدورت جلوگیری شود.

8- مردان در ابراز احساسات با زنان متفاوتند

ممکن است همسر شما نتواند عشق خود را به شما با جملات عاشقانه بیان کند و این مهارت کلامی را نداشته باشد؛ اما با اعمال خود این عشق را به شما ابراز می کند.

به عنوان مثال هر کاری می کند تا خوشحالتان کند؛ گل مورد علاقه تان را می خرد، یا آهنگ مورد علاقه و فیلم محبوب شما را دانلود می کند. همچنین وقت خود را با شما می گذراند؛ با شما به گردش یا سینما می رود.

9- مردان به زمانی برای خلوت با خود نیاز دارند

مردان دوست دارند زمانی را به غار تنهایی خود بروند و به تفکر بپردازند؛ یا در آن زمان کارهای مورد علاقه خود را انجام دهند. این مسئله برای آنها بسیار مهم است و باعث تجدید قوای آنها می شود و اصلا به معنای بی علاقگی مردان نیست.

اگر زنی متوجه اهمیت آن شود و همسر خود را در این مورد درک کند، تاثیر شگرفی در بهبود روابط آنها دارد.

مردان به زمانی برای خلوت با خود نیاز دارند

در آخر

دنیای مردان اندکی با زنان تفاوت دارد. برای زنانی که دوست دارند رابطه خوبی را با همسر خود داشته باشند، بسیار مهم است که از دنیای مردان شناخت بدست بیاورند.

اگر می خواهید رابطه بهتری با همسرتان داشته باشید و به مشورت و راهنمایی برای بهبود روابط زناشویی خود نیاز دارید، می توانید از مشاوران ما در مرکز مشاوره هم اندیشان کمک بگیرید. مشاورین مجرب این مجموعه آماده خدمات رسانی به شما هم میهنان عزیز می باشند.

برای مشاوره تلفنی با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول

چه تفاوت بزرگی میان مغز زن و مرد وجود دارد؟

در زنان، ارتباط میان دو نیمکره قوی تر از مردان است. این امکان پرداختن به چندین کار به صورت همزمان را به زنان می دهد؛ اما مردان در لحظه می توانند روی یک کار تمرکز داشته باشند.

آیا باید از خواسته های جنسی خود با همسرم حرف بزنم؟

بله؛ مراحل رسیدن به لذت جنسی در زنان و مردان متفاوت است، بنابراین مردان به طور خود به خود متوجه نارضایتی جنسی شما نمی شوند. حتما در مورد خواسته جنسی خود با شریک زندگی تان صحبت کنید.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره