تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

اشتباهات بعد از جدایی – کارهایی که بعد از جدایی از شریک عاطفی نباید انجام دهید!

اشتباهات بعد از جدایی - کارهایی که بعد از جدایی از شریک عاطفی نباید انجام دهید!

تمام شدن رابطه عاطفی یکی از تلخ ترین اتفاقاتی است که می تواند برای هر فردی رخ دهد. نهایت غم انگیز بودن این ماجرا در این است که یک فرد، سرمایه گذاری عاطفی زیادی انجام داده و اکنون این رابطه تمام شده است.

این اتفاق می تواند فرد را تحت تاثیر احساساتش قرار دهد و از روی خشم دست به کارهای عجولانه ای بزند که او را رنجیده تر و سرخورده تر کند.

در ادامه به توضیح و شیوه پیشگیری برخی از این رفتارهایی می پردازیم که بعد از جدایی نباید انجام داده شود. در ادامه مطلب با مرکز مشاوره هم اندیشان همراه باشید.

این کارها را پس از جدایی انجام ندهید!

ممکن است در اثر فشارهای روانی زیاد، اقداماتی کنید که آسیب های بیشتری به شما وارد شود و وضعیت روحی شما را پیچیده تر کند. توصیه ما این است که نسبت این اعمال و اشتباهات آگاه باشید و آنها را انجام ندهید.

در ادامه رفتارهای ممنوعه پس از جدایی را بیان می کنیم و توصیه می کنیم به آنها حتما توجه نمایید.

1- دنبال کردن شریک زندگی سابقتان در شبکه های اجتماعی

از تعقیب همسر سابقتان در فضای مجازی دست بردارید. شما با دیدن عکس های شادی و خوشحالی او، که در صفحه خود به اشتراک می گذارد لحظه به لحظه خود را بیشتر ناراحت می کنید.

این پیگیری باعث می شود شما دیرتر با مسئله کنار بیایید و دوره اندوه و سوگواری برای رابطه از دست رفته در شما به طول بینجامد. این را به خاطر بسپارید که باید او را به لحاظ فکری رها کنید و حتی او را از شبکه های اجتماعی آنفالو کنید.

اگر برای پیگیری او وسوسه می شوید، شبکه های اجتماعی را پاک کنید و چند مدتی از اینترنت فاصله بگیرید و به فعالیت های دلخواهتان بپردازید.

2- تلاش برای ارتباط دوباره

وقتی رابطه ای را با دوست پسر یا دختر خود تمام کرده اید؛ در پی ارتباط دوباره نباشید.

شما ممکن است در اثر دلتنگی، احساس گناه یا مقصر دانستن خود اقدام به تماس با او کنید. اما در این شرایط شما باید عقب نشینی کنید و به خودتان زمان بدهید تا با مسئله کنار بیایید و اعتماد به نفس خود را دوباره بدست آورید.

ارتباط دوباره، یک ممنوعیت بزرگ برای شما است و باید از آن اجتناب کنید.

تلاش برای ارتباط دوباره

3- رفتن به مکان هایی با خاطرات مشترک زیاد

یکی از خطرناک ترین کارهایی که در این ایام می توانید انجام دهید، رفتن به مکان هایی است که در آن جا خاطرات زیادی دارید. وقتی به پاتوق های قدیمی خود می روید، ناگهان خاطرات زیادی برای شما زنده می شود و ممکن است گریه کنید.

این را به خاطر داشته باشید که شما در حال کنار آمدن با یک شکست عشقی هستید و برای عبور از این مرحله نباید این خاطرات را مرور کنید.

رابطه را تمام شده بدانید و در پی زنده کردن خاطرات نباشید؛ به خود و آرامشتان احترام بگذارید.

4- منزوی شدن

شاید بخواهید خود را در خانه حبس کنید و مدام گریه کنید؛ این کار برای چند روز اشکالی ندارد، اما باید پس از مدتی کوتاهی دوره سوگواری، از خانه بیرون بیایید.

درست است که شکست عشقی خورده اید؛ اما نباید فراموش کنید که زندگی جریان دارد و شما داشته های زیادی دارید که نباید به فراموشی بسپارید. به اطرافیانتان فکر کنید به خانواده اتان و این که همه شان شما را دوست دارند.

بهتر است با اطرافیانتان وقت بگذرانید و تنها نمانید؛ نباید اجازه بدهید احساس تنهایی بر شما غلبه شود.

دوباره کار و فعالیت خود را از سر بگیرید و کارهایی که دوست داشتید را دوباره انجام دهید، تا به زندگی طبیعی خود بازگردید و از آن لذت ببرید.

5- انتقام گرفتن

پس از جدایی، نفرت سراسر وجودتان را می گیرد؛ این عادی است، اما نباید اجازه دهید این نفرت منجر به انتقام جویی شود.

در این لحظه حس می کنید قربانی یک شرایط نابرابر و بی رحمانه شده اید و فردی به خود اجازه داده با احساستان بازی کند و می خواهید از آن انتقام بگیرید؛ اما در این برهه احساسات شما غلیان کرده و بر عقل اتان پیشی گرفته است.

نباید بی گدار به آب بزنید و در پی انتقام باشید؛ بلکه این روش را به گونه ای بهتر انجام دهید. مثلا روی خود کار کنید و به فرد بهتری تبدیل شوید.

انتقام گرفتن

6- مشورت با افراد بی شمار

ممکن است اطرافیانتان بخواهند شما را نصیحت کنند یا شما از هر فردی که سر راهتان قرار گرفته بخواهید شما را راهنمایی کند. اما ممکن است هر کدام نظری داشته باشند و توصیه ای به شما بکنند که در نهایت باعث سردرگمی شما شود.

در نهایت جواب ها در درون خودتان است و با برقراری آرامش می توانید به راحتی راه درست را انتخاب کنید.

7- شروع رابطه های زود هنگام

یکی از اشتباهاتی که افراد پس از جدایی انجام می دهند، این است که وارد رابطه های زودهنگام می شوند تا آن خلا و نبود فرد را فراموش کنند؛ اما این کار جز آسیب نتیجه دیگری ندارد.

شما تا زمانی که به خودتان زمان ندهید و این مسئله را به خوبی پشت سر نگذارید، هر رابطه ای برای شما زیان آور و محکوم به شکست است. گذشته از آن، این کار خیانتی است در حق فردی که می خواهید با او وارد رابطه جدیدی بشوید.

شما باید به خود اجازه دهید این مسئله و مشکلات اتمام رابطه حل شود. برای بازسازی خود و گذر از این مرحله زمان بگذارید و دوباره رشد کنید.

شما باید به دوران جدایی به چشم فرصت نگاه کنید؛ فرصتی که در آن می توانید در آرامش فکر کنید و بدانید از یک رابطه چه می خواهید. در طی آن آمادگی ورود به رابطه را پیدا کنید؛ سپس وارد رابطه شوید.

شروع رابطه های زود هنگام

توصیه هایی برای بعد از جدایی

  • برای التیام زخم های عاطفی شما به زمان نیاز دارید؛ این زمان را مانند فرصتی برای رشد ببینید.
  • خود و سلامتی اتان را فراموش نکنید. در هوای تمیز صبح ورزش و پیاده روی کنید.
  • از مصرف سیگار خودداری کنید و به تغذیه خود اهمیت دهید.
  • مراقب خودگویی ها و افکار منفی باشید.
  • اشتباهات را در ذهنتان مرور نکنید
  • فرصت های جدید آشنایی را از دست ندهید. (پس از عبور از مرحله التیام زخم عاطفی)
  • فعالیت های مورد علاقه خود را از سر بگیرید.
  • ارتباطات خود را با افرادی که برایتان ارزش قائلند ادامه دهید.
  • کمک تخصصی بگیرید و با یک روانشناس صحبت کنید.

توصیه هایی برای بعد از جدایی

در آخر

اتمام رابطه عاطفی همیشه با درد و رنج همراه است. مانند تمامی زخم ها، زخم عاطفی نیز نیاز به زمان برای بهبود دارد اما بیشتر!

لازم است در این زمان شما نسبت به برخی از کارها آگاه باشید و از انجام آنها اجتناب کنید تا بتوانید از این دوره شکست عشقی عبور کنید.

برخی از رفتارها مانند اصرار به برقراری ارتباط مجدد، دنبال کردن شریک عاطفی سابق در شبکه های اجتماعی، فراموش کردن خود، ورود به روابط زودهنگام و… رفتارهای اشتباهی است که فقط باعث می شود شما آسیب زیادی ببینید.

اگر به تازگی رابطه عاطفی شما تمام شده است و در دوران پس از جدایی به سر می برید، بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید تا بتوانید اوضاع روحی خود را کنترل کنید.

مرکز مشاوره هم اندیشان با اتکا به مشاوران باتجربه خود، در کنار شماست تا با ارائه مشاوره شکست عشقی، بتوانید دوباره زندگی جدیدی را شروع کنید و مسیر زندگی عاطفی خود را با تجارب جدید دوباره از سر بگیرید.

برای مشاوره تلفنی با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول

امتناع از تماس با شریک زندگی و عاطفی سابق چه مزایایی دارد؟

حفظ آرامش و تمرکز – تغییر مرکز توجه به سمت فعالیت های دلخواه و هدف ها – تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس از دست رفته و…

آیا شروع یک رابطه جدید پس از اتمام رابطه عاطفی قبلی می تواند در التیام دردهای شکست عشقی موثر واقع شود؟

خیر به هیچ عنوان؛ اینکار نه تنها خیانتی است در حق فردی که می خواهید با او وارد رابطه جدیدی بشوید؛ بلکه اقدامی زیان آور برای خودتان بوده و محکوم به شکست خواهید بود.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره