تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

جلب اعتماد – بهترین روش ها و ترفند های جلب اعتماد زنان و مردان

جلب اعتماد – بهترین روش ها و ترفند های جلب اعتماد زنان و مردان

اعتماد کردن و مورد اعتماد بودن بخش جدایی ناپذیر هر ارتباطی است؛ خواه ارتباط کاری، خواه دوستی یا روابط خانوادگی. با مورد اعتماد بودن می توانید در بسیاری از مسائل موفق شوید.

در یک رابطه عاطفی، اعتماد داشتن رکن اصلی است. در تمامی رابطه های شیرین، این اعتماد دو طرفه وجود دارد.

با ما همراه باشید تا ببینیم جلب اعتماد چه مزیت هایی دارد و با چه روش هایی می توان در رابطه اعتماد فرد مقابل را جلب کرد.

مزایای جلب اعتماد چیست؟

مورد اعتماد بودن چیزهای زیادی به شما خواهد بخشید.

یک فرد قابل اعتماد ویژگی های زیر را دارد:

 • تاثیر گذار است و گفتارش سند است و مردم زیادی دوست دارند با او مشورت کنند.
 • در حوزه کاری اگر فرد قابل اعتماد باشید مشتریان باز خواهند گشت و این اطلاعات خوبی در مورد عملکردتان به شما خواهد داد.
 • به خوبی رهبری می کنید.
 • اگر مردم به شما اعتماد کنند در صورت قصور بخشیده می شوید.
 • با مورد اعتماد بودن کارها به خوبی پیش می رود.

مزایای جلب اعتماد چیست؟

راه های جلب اعتماد در روابط

راهکارهایی که در ادامه ذکر می شود برای جلب اعتماد طرفین است و می تواند هم از سوی زن و هم از سوی مرد برای ایجاد اعتماد در رابطه استفاده شود.

 • برخی کارها را همیشه انجام دهید

برای حفظ اعتماد بهتر است یک سری روال ها را رعایت کنید به این معنا که انجام برخی کارها را به طور معمول انجام دهید. ثبات و یکنواختی در برخی کارها، در طولانی مدت باعث ایجاد اعتماد می شود.

مثلا در طول روز به همسرتان زنگ بزنید و حالش را بپرسید.

 • قابل اطمینان باشید

با رفتارتان به او نشان دهید که می تواند روی شما حساب کند. اگر می گویید کاری را انجام می دهید واقعا باید آن را انجام دهید. اگر قولی می دهید حتما به آن عمل کنید. اگر باید سر ساعت معینی در جایی حضور داشته باشید سر وقت باشید و در صورتی که کار غیرمنتظره ای پیش بیاید حتما او را باخبر کنید.

با این کار به او نشان دهید که رابطه برایتان مهم است. در روابط موفق هر دو طرف به قول هایی که داده اند پایبند هستند.

 • پنهان کار نباشید

همسرتان می تواند از حالات چهره شما درونتان را بفهمد. پس بهتر است احساس واقعی تان را از او مخفی نکنید. شاید با این کار حس کند که به او خیانت می کنید.

 • راستگو باشید

بهتر است با همسر خود روراست باشید و دروغ نگویید. دیر یا زود ممکن است حقیقت آشکار شود و این دروغگویی اعتماد طرف مقابل را خدشه دار می کند.

 • همسرتان را از نیازهایتان باخبر کنید

بهتر است همسرتان را از نیازهایتان باخبر کنید. نگذارید در ابهام بماند یا خودش حدس بزند. در قبال نیازهایتان باید مسئولیت پذیر باشید. بهتر است هر دو طرف این کار را بکنند تا به یکی احساس بی توجهی دست ندهد.

 • گاهی نه بگویید

تلاش برای برآورده کردن نیازهای همسر، عملی خوب است اما در برخی موارد، شرایط خود را هم در نظر بگیرید. ممکن است در بسیاری موارد نتوانید این خواسته ها را بر آورده کنید. در این صورت همسرتان متوجه می شود که در رابطه منفعل نیستید.

در مورد نگرانی هایتان با همسرتان صحبت کنید

 • در مورد نگرانی هایتان با همسرتان صحبت کنید

اگر نسبت به مسئله ای احساس نا امنی دارید این مورد را با همسرتان مطرح کرده و حل کنید. اگر این کار را نکنید حس منفی ای که در درون شما است، می تواند احساس بی اعتمادی و سردی به طرف مقابل بدهد.

اعتماد حسی دوطرفه است. چگونه از طرف مقابل توقع دارید به شما اعتماد کند در حالی که خودتان به او اعتماد ندارید. شما باید به همسرتان اعتماد کنید مگر این که خلافش ثابت شود.

 • پیش فرض مثبت داشته باشید

در هر موقعیتی خویشتن دار باشید و به افکار منفی اجازه ندهید در ذهنتان جریان پیدا کند. تنها به این دلیل که همسرتان دیر به تلفن جواب می دهد نباید بدترین احتمالات را در ذهن خود بدهید و فکر کنید در حال خیانت است.

 • به حریم خصوصی او احترام بگذارید

چک کردن موبایل نشانه بی اعتمادی شما نسبت به همسرتان است. هر فردی حریم خصوصی دارد و باید احترام گذاشته شود.

 • به همسرتان حس آزادی بدهید

کنترل گری، حس آزادی را در رابطه گرفته و حس زندانی بودن به فرد می دهد. هیچ کس دوست ندارد زندانی باشد. این کار عدم اعتماد را القا می کند و ضربه بزرگی به اعتماد شما می زند.

 • خط قرمزها را مشخص کنید

در مورد مرزهای یکدیگر صحبت کنید. آنها را به خوبی بشناسید و رعایت کنید. برای ارتباط بر پایه اعتماد این خط قرمز ها باید جدی گرفته شوند.

 • هنگام گفتگو کلمات را عاقلانه انتخاب کنید

برای ایجاد اعتماد در یک رابطه نباید تحت هیچ شرایطی از دایره ادب خارج شوید. با نهایت احترام با او صحبت کنید. کلمات تهاجمی، حس ناامنی را به طرف مقابل شما خواهد داد. دقت داشته باشید که با چه کلماتی فرد مقابلتان را مخاطب قرار می دهید.

توجه تان به زبان بدن خود باشد یا اگر می خواهید از او انتقاد کنید با عاقلانه ترین کلمات این کار را بکنید. کلمات قدرتمندند نباید اعتماد به نفس فرد را هدف قرار بدهید.

شاید متوجه پیام های متناقض در او شوید. پیش فرض منفی نداشته باشید و او را متهم نکنید. اگر دلیل کاری را نمی دانید فقط از او بپرسید. کاری کنید در حضور شما با احساس امنیت صحبت کند.

راه های جلب اعتماد در زنان

راه های جلب اعتماد در زنان

وقتی از جلب اعتماد حرف می زنیم باید در ابتدا باید به شناخت خوبی از مخاطب دست پیدا کنیم. در ادامه به نکاتی می پردازیم که شناخت بهتری راجع به زنان می دهد. بهتر است در رفتار خود دقت کنید چه بسا کوچکترین اشتباهی باعث شود برای همیشه او را از دست بدهید.

در بسیاری از موارد مردان به علت نداشتن شناخت از دنیای زنان به اشتباه با آن ها مثل خودشان رفتار می کنند. در حالی که دنیای زنان متفاوت است و یک مرد باید بتواند از دریچه نگاه زنان به موضوع نگاه کند تا بتواند رفتار درستی داشته باشد.

در غیر این صورت نتیجه عکس خواهد داشت و آن زن از شما دور و دورتر خواهد شد.

مراقب احساسات یک زن باشید

مراقب قلب یک زن باشید. با آن مانند گرانبهاترین چیز در دنیا برخورد کنید. این اولین و مهمترین رکن ایجاد اعتماد در یک رابطه است و بدون آن جلب اعتماد معنایی ندارد. رفتارهای شما باید در جهت حفظ مراقبت از عواطف او باشد.

مراقب باشید هرگز احساس منفی در یک زن به وجود نیاورید و یا احساسات وی را نادیده نگیرید یک زن باید در کنار شما احساس امنیت کند. رفتارتان باید توام با انطباق باشد تا بتوانید پیوند عاطفی با او ایجاد کنید.

برای این منظور می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 • از فرصت ها به خوبی استفاده کنید

بدانید هر زمانی که یک زن به شما نیاز داشت تمام توجه خود را به او بدهید و کار او را راه بیندازید جوری که خودش متوجه شود برایش وقت دارید.

 • در برخورد با او تمام توجه تان را نشان دهید

اگر قرار ملاقات با او را دارید باید کاملا به حرف هایش گوش بدهید. این برای یک زن بسیار اهمیت دارد. از موبایلتان فاصله بگیرید و به ساعتتان نگاه نکنید.

جوری بنشینید که انگار زمان برای شما مهم نیست و بدون محدودیت می توانید به حرفهایش گوش دهید. دست شما باز است با بسیاری از کارها می توانید این حس اعتماد را در یک زن به وجود بیاورید.

هر کاری که توجه شما را نشان دهد از شما یک انسان قابل اعتمادتری می سازد. مثلا موقع صحبت با او به چشمانش نگاه کنید و خود را مشتاق صحبت هایش نشان دهید. از خیره شدن به اطراف خودداری کنید.

 • محبت و همدلی فراموش نشود

همدلی برای یک زن بسیار مهم است. شاید حق با او نباشد اما شما می توانید به صحبت او گوش دهید و او را درک کنید و همدلی خود را به او نشان دهید. این کار به او امنیت عاطفی می بخشد.

 • راستگویی

رفتار توام با صداقت را همیشه در نظر بگیرید. خودتان باشید و شبیه گفته هایتان باشید. در این صورت یک زن به شما اعتماد خواهد کرد.

چگونه اعتماد مردان را جلب کنیم؟

چگونه اعتماد مردان را جلب کنیم؟

در ادامه به مواردی می پردازیم که به شما یاد می دهد چگونه اعتماد یک مرد را جلب کرده و یک رابطه بر اساس اعتماد با او ایجاد کنید.

 • وفاداری

برای داشتن یک زندگی تعهد و وفاداری بسیار مهم است و باعث می شود حتی در زمانی که دور از همسرتان هستید به شما اعتماد کند. پس این وفاداری را در عمل به شریک عاطفی تان ثابت کنید.

 • به او نشان دهید او را به خاطر خودش می خواهید

این اطمینان را به او بدهید که او را تنها به خاطر خودش می خواهید. هیچ مردی دوست ندارد فکر کند به خاطر موقعیت اجتماعی یا به خاطر اوضاع مالی خوب با او در ارتباط هستید.

 • رابطه تان را در اولویت قرار دهید

رابطه عاطفی باید برای شما در الویت باشد. به او اطمینان بدهید که بیشترین زمان و انرژی شما صرف رابطه تان می شود و برای شما بسیار مهم است.

 • به او اجازه دهید فضای خودش را داشته باشد

هر گونه چک کردن و کنترل گری حس بی اعتمادی را به همسرتان القا می کند. او هم مانند تمام انسان ها حق داشتن حریم خصوصی را دارد و باید احساس آزادی کند. پس به او این اجازه را بدهید.

 • ابراز احساسات کنید

بهتر است احساسات خود را با او در میان بگذارید به او اجازه بدهید بفهمد چقدر دوستش دارید. ابراز نکردن علاقه ممکن است این شبهه را به وجود بیاورد که شما به فرد دیگری علاقه دارید.

 • صداقت داشته باشید

داشتن صداقت حرف اول و آخر را در ایجاد اعتماد می زند. با توجه به این که حقایق دیر یا زود آشکار می شود اگر همسرتان متوجه شود که دروغ گفته اید یک بی اعتمادی بزرگ برای شما پیش می آید.

صداقت داشته باشید

سخن آخر

در یک رابطه اعتماد حرف اول را می زند. یک رابطه خوب بر مبنای اعتماد است و غیر از آن بی معنی است. برای جلب اعتماد در زندگی مشترک و در بین زوجین باید مواردی که در بالا گفته شد را رعایت کنید. صادق باشید، پنهان کاری نکنید پیش فرض های مثبت داشته باشید و گاهی نه بگویید.

برای جلب اعتماد زنان و مردان نیز مواردی لازم است که با توجه به شناخت هر کدام می توان این موارد را بیان کرده و آنها را در زندگی بکار برد. این شناخت می تواند به ایجاد بهتر اعتماد در نفر مقابل کمک کند.

اگر در ایجاد اعتماد در رابطه خود به مشکل برخورده اید با مرکز مشاوره هم اندیشان تماس بگیرید. این مرکز با کارشناسان باتجربه به شما در حل مشکل تان یاری می رساند و باعث ارتقای کیفیت زندگیتان می شود.

برای مشاوره تلفنی با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول

برای ایجاد اعتماد در یک رابطه چه باید کرد؟

راستگو باشید، قابل اتکا کردن باشید، خودتان باشید، گاهی نه بگوید، به همسرتان اعتماد کنید و او را کنترل نکنید.

جلب اعتماد کردن چه مزیت هایی دارد؟

شما روابط به مراتب بهتری خواهشید داشت و حرف ها و کارها در رابطه تان، با جلب اعتماد به خوبی پیش می رود، در صورت قصور هر کدام از طرفین، به راحتی چشم پوشی می شود.

برای جلب اعتماد در زنان چه باید کرد؟

برای ایجاد اعتماد در زنان این موارد را رعایت کنید: رفتارهایتان در جهت مراقبت از احساسات او باشد – مهربانی و همدلی کنید – مانند گفته هایتان باشید – به قولتان عمل کنید و از هر فرصتی استفاده کنید تا به او نشان دهید به فکرش هستید.

برای جلب اعتماد در مردان چه باید کرد؟

وفادار باشید – صداقت داشته باشید – به حریم او احترام بگذارید – احساسات خود را به او بگویید – رابطه را در الویت بگذارید و به او نشان دهید که او را به خاطر وجودش می خواهید.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره