تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

رابطه عاشقانه دلخواه آقایان

رابطه عاشقانه دلخواه آقایان

افراد زیادی دوست دارند وارد رابطه عاطفی شده و زندگی مشترکی تشکیل دهند؛ اما باید بدانیم تنها با ایجاد رابطه و آشنایی کار تمام نمی شود و برای دوام زندگی مشترک باید تلاش کرد.

یکی از مواردی که به دوام این زندگی کمک می کند، شناختن دنیای مردان و زنان است.

گاهی زنان در رابطه، هیچ شناختی از دنیای مردان و نیازهای آنها در زندگی مشترک ندارند و در مورد انتظارات آقایان از رابطه چیزی نمی دانند. این باعث می شود تلاش های آنها برای افزایش صمیمیت و تشکیل زندگی را با شکست و دلسردی همراه شود.

باید گفت این یک موضوع یک رابطه مستقیم دارد و عدم شناخت درست از دنیای زنان نیز چنین مشکلی را برای مردان ایجاد می کند.

در ادامه به انتظاراتی که یک مرد از رابطه عاشقانه دارد می پردازیم. پس لطفا با مرکز مشاوره هم اندیشان همراه باشید.

انتظارات یک مرد از رابطه عاشقانه

با اینکه زن و مرد، هر دو در مقام یک انسان می توانند خواسته های مشترکی داشته باشند، اما با توجه به این که دنیای آنها متفاوت است، این خواسته ها رنگ و شکل دیگری به خود می گیرد.

در ادامه مطلب، مواردی را بازگو می کنیم که مردان در رابطه به آن اهمیت می دهند و نیاز است تا زنان از آن اطلاع داشته باشند.

1- احترام به آزادی فردی

زندگی مشترک به معنای همیشه با هم بودن نیست!

در یک رابطه باید آزادی فردی مورد احترام باشد. یعنی هر کدام از طرفین برای نفر مقابل، فضایی برای پرداختن به کارهای مورد علاقه یا گذراندن وقت با دوستان قائل باشد.

با ورود به زندگی مشترک، ممکن است معنای آزادی فرق کند؛ اما احترام نگذاشتن به این فضا، در فرد احساس محدودیت و در بند بودن به وجود می آورد. این مورد در آقایان حالت جدی به خود می گیرد؛ یک مرد برای تجدید قوا نیاز به کمی آزادی و فضا دارد و همسر او باید این مورد را در نظر داشته باشد.

این را بپذیرید که زن و مرد هر دو انسان های بالغی هستند که باید به فعالیت های خود بپردازند، تا وقتی در کنار هم قرار می گیرند، سرشار از انرژی باشند.

انتظارات یک مرد از رابطه عاشقانه

2- احترام

احترام برای یک مرد بسیار مهم است؛ اینکه از طرف افراد مهم زندگیش مورد احترام واقع شود، برای او حائز اهمیت است.

یک مرد برای جلب احترام همسرش تلاش می کند و برای او مهم است که به شخصیت و عملکردش احترام گذاشته شود؛ نبود احترام، حس نا امنی به آنها می دهد.

3- قدردانی

مردان برای خوشحالی خانواده خود می جنگند؛ در نتیجه آنها نیز نیاز به توجه و قدردانی دارند.

هر چند وقت یک بار از او به خاطر کارهایش تشکر کنید، این برای یک مرد مهم است که حس شما را در قبال کارهایی که برای رابطه انجام می دهد، بفهمد. این حس را نشان دهید و آن را به زبان بیاورید تا دیوار سنگی بین شما ایجاد نشود.

4- پذیرش

پذیرش نیاز تمامی انسان ها است. مردان دوست دارند فرد مقابلشان آنها را با تمامی خوبی ها و بدی هایشان دوست داشته باشد.

مردانی که همسرانشان در تلاش هستند تا آنها را عوض کنند، آسیب می بینند.

5- مورد اعتماد واقع شدن

یک مرد می خواهد قهرمان همسر خود باشد؛ وقتی همسر یک مرد به او اعتماد می کند، او احساس قهرمانی می کند. هیچ چیز برای یک مرد لذت بخش تر از آن نیست که همسرش فضایی ایجاد کند تا او احساس قهرمانی کند.

به عنوان همسر او باید این فضا را ایجاد کنید تا همسرتان قهرمان شما باشد؛ در این صورت او کاری خواهد کرد که حس کنید زیباترین زن روی زمین هستید.

اطلاع از شیوه های جلب اعتماد در رابطه، برای زنان و مردان واجب است. از این رو مقاله ای را تحت عنوان “جلب اعتماد – بهترین روش ها و ترفند های جلب اعتماد زنان و مردان” را برایتان آماده کرده ایم و پیشنهاد می کنیم مطالعه آن را از دست ندهید. کافیست بر روی عنوان آن کلیک نمایید.

مورد اعتماد واقع شدن

6- ارتباطی صادقانه و شفاف

مردان دوست دارند به روشنی با آنها صحبت شود. آنها از اینکه به دنبال سرنخ ها باشند، احساس خوبی نخواهند داشت. مردان دوست دارند همسرانشان از لحاظ عاطفی با آنها صادق باشد و این صداقت برای آنها بسیار مهم است.

در رفتار و گفتگوهای خود شفاف باشید؛ با کنایه صحبت نکنید و در کمال صداقت با مرد زندگیتان رفتار کنید و در گفتار نیز همیشه صادق باشید.

7- دریافت انگیزه

مردان به همسری نیاز دارند که به او انگیزه بدهد. در زمان هایی که انگیزه مردان افت می کند و اگر همسرش در زمان های مشکلات به او انرژی مثبت دهد، مرد می تواند به راحتی از پس مشکلاتش بر بیاید.

8- رابطه جنسی

رابطه جنسی سالم برای داشتن یک رابطه موفق، امری ضروری است. رابطه جنسی باعث شکوفایی یک رابطه می شود؛ این برای مردان بسیار مهم است اما همه چیز نیست.

مردان دوست دارند گاهی همسرشان شروع کننده یک رابطه باشد. خوب است زنان باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند!

اهمیت به امر زناشویی و داشتن رابطه منظم، می تواند به شادی و رضایت زن و مرد کمک شایانی بکند.

9- درک

مردان به زنانی نیاز دارند که آنها را درک کند و در مواجهه با مشکلات، به آنها آرامش و انرژی مثبت بدهد.

مردان یک همدم و همراه واقعی می خواهند که احساسات و آرزوهایشان را با او سهیم شوند. آنها می خواهند همسرانشان حامی جاه طلبی های آنها باشد.

10- زمان کافی

همسر شما دوست دارد علی رغم مشغله ها، زمانی را هم به با هم بودن اختصاص دهید.

برای او وقت بگذارید و با هم صحبت کنید؛ به حرف های او گوش دهید. مانند روزهای اول ازدواج با هم خلوت عاشقانه داشته باشید. حتی اگر سرتان خیلی شلوغ است، این فرصت با هم بودن را در برنامه اتان بگذارید تا زندگی مستحکمی داشته باشید.

زمان کافی برای همسر

11- محبت فیزیکی

همسرتان دوست دارد او را لمس کنید. گاهی هنگامی که در حال تماشای تلویزیون است او را در آغوش بگیرید یا دست او را در دستانتان بگیرید یا صبح ها هنگام بدرقه او را ببوسید.

این محبت های فیزیکی، باعث گرم تر شدن زندگی شما خواهد شد.

12- حمایت

همسر شما می خواهد در خوشی و ناخوشی در کنار هم باشید. به آنچه که او دوست دارد احترام قائل شوید و از آن حمایت کنید.

در زمان هایی که شرایط سخت می شود، به او نشان دهید که در کنار او هستید و از او حمایت می کنید. این باعث می شود صمیمیت بین شما افزایش بیابد و بهتر و بیشتر همدیگر را درک کنید.

13- تایید

تائید شدن از جانب همسر، از مهمترین موارد است که هر مردی به آن اهمیت می دهد. به خصوص اگر او از جمله افرادی است که دوست دارد عشق خود را زبانی به او ابراز کنید.

قدرت کلمات را دست کم نگیرید. در موقعیت های مختلف به او بگویید که او چقدر برای شما مهم و ارزشمند است و خاص ترین فرد برای شما در دنیا است. هر قدر هم که بداند برای شما مهم است، این را به زبان بیاورید.

14- ارتباط خوب

ارتباط قوی و داشتن مهارت های ارتباطی، از مواردی است که لازمه داشتن زندگی مشترک موفق است. در بسیاری از موارد دلیل برخی از مشکلات در زندگی مشترک از نداشتن مهارت در ارتباط است.

می توانید با تحقیق، مطالعه و تمرین، این مهارت را در خود پرورش دهید و باعث ارتقاء سطح زندگی مشترکتان شوید و صمیمیت بیشتری را تجربه کرده و تعارض ها را به خوبی حل کنید.

ارتباط خوب داشتن با مرد زندگیتان

در آخر

شناخت دنیای مردان و انتظارات آنها از رابطه عاشقانه، می تواند راهگشای زنان باشد تا بدانند چگونه می توانند به مرد زندگی خود عشق و رضایت بدهند و زندگی گرم و صمیمی داشته باشند.

در این مقاله به بیان و توضیح برخی از این انتظارات پرداختیم. ممکن است این انتظارات برای همه مردان یکسان نباشد. بهترین راه برای شناخت مردان، این است که در مورد خواسته های آنها از رابطه، با او صحبت کنید و این انتظارات را از زبان خودش بشنوید.

مرکز مشاوره هم اندیشان نیز در کنار شماست تا به شما در تشخیص و برآورده کردن این انتظارات کمک کند. اگر در این موارد سوالی دارید، می توانید با روانشناسان این مرکز در تماس باشید.

برای دریافت مشاوره تلفنی می توانید با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول

برخی از مهمترین انتظارات مردان در یک رابطه عاشقانه چیست؟

احترام، درک شدن، تایید شدن، رابطه جنسی و برخی موارد مهم دیگر که در مقاله فوق به بیان و توضیح آنها پرداخته ایم. جهت اطلاع از این موارد مقاله فوق را مطالعه فرمایید.

آیا انتظارات زنان و مردان از رابطه عاشقانه یکسان است؟

با اینکه زنان و مردان، هر می توانند خواسته های مشترکی داشته باشند، اما با توجه به این که دنیای آنها متفاوت است، این خواسته ها رنگ و شکل دیگری به خود می گیرد.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره