هم اندیشان
0

مشاوره زندگی؛ ارائه خدمات مشاوره زندگی مشترک سالم و خوب توسط بهترین مشاورین ایران

مشاوره زندگی ؛ ارائه خدمات مشاوره زندگی مشترک سالم و خوب توسط بهترین مشاورین ایران

در طول زندگی همه ی زوجین ممکن است اتفاقاتی بیفتد که هر یک از آن ها احساس کند دیگر برای همسر خود اهمیتی ندارد و دچار اختلافات شوند.

برای مثال؛ شاید درباره مسائل مختلفی، همسر شما به عقاید و نظرات شما احترام نگذارد و به شما این حس منتقل شود که دیگر برای همسر خود مهم نیستید و او هر کاری را که خودش مایل باشد انجام می دهد و گاهی هم دقیقا برعکس خواسته های شما عمل می کند.

در این زمان است که شما می توانید مشکلات خود را با یک مشاور زندگی در میان بگذارید تا زندگی خود را نجات دهید و اجازه ندهید مشکلات و اختلافات شما به وضعیت حاد برسد.

اگر شما نیز احساس می کنید که نیاز به مشاوره در خصوص این موارد را دارید، از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب همراه مرکز مشاوره هم اندیشان باشید.

چه زمانی نیاز به مشاور است؟

چه زمانی نیاز به مشاور است؟

وقتی زن و شوهر در چرخه اختلافات قرار می گیرند، دیگر زندگی مشترک برای آن ها معنایی ندارد و هر کدام از زوجین هر کاری که خودشان مایل هستند انجام می دهند و زندگی تبدیل به یک میدان مسابقه می شود که هر کدام از طرفین می خواهد خواسته خود را به نفر مقابل تحمیل کند و در نهایت هر کسی تلاش می کند خودش را در این مسابقه برنده کند.

به یاد داشته باشید تنها جایی که نباید با میدان مسابقه اشتباه گرفته شود، زندگی زناشویی است.

اگر زوجین هر کدام بخواهند به این رفتار اشتباه خود ادامه دهند، دچار مشکلات جدی می شوند، اما کمک گرفتن از یک مشاور زندگی با تجربه، می تواند زندگی آن ها را نجات دهد.

اگر بخواهیم برای شما یک تعریف دقیق تری از این گونه مسائل ارائه دهیم، می توان گفت منشأ اصلی بسیاری از مشکلات خانوادگی، از این موضوع شروع می شود، این رفتارهای غلط از زوجین است که مشاورین از آن به عنوان لجبازی یاد می کنند.

در این موارد فرد یک رفتار دفاعی و مقابله ای از خود نشان می دهد و همیشه سعی می کند کارهای خود را توجیه و از آن دفاع کند و خواسته خود را برآورده کند. طرف مقابل خود را مجبور به قبول آن می کند و به او می فهماند که کنترل زندگی دست اوست، به همین خاطر طرف مقابل دقیقا دست به کارهایی می زند که خلاف حرف دیگری را ثابت کند.

اینجا است که بهترین توصیه ای که می توان به این گونه زوج ها کرد این است که به یک مشاور زندگی مراجعه کنند و مشکل خود را با روشی درست حل کنند.

یک مشاور زندگی مشترک خوب چه خدماتی ارائه می دهد؟

یک مشاور زندگی خوب، شما را از زنگ خطرها آگاه می کند و در مورد مشکلات احتمالی آینده به شما هشدارهای لازم را می دهد و اینکه شما را آموزش می دهد تا بتوانید به موقع جلوی بسیاری از مشکلات را بگیرید و مسائل را تا وقتی به مشکلات حاد تبدیل نشده اند، حل کنید؛ چرا که طلاق عواقب زیادی به لحاظ عاطفی، مالی و کیفیت زندگی آینده فرزندان دارد.

یک روانشناس زندگی مشترک خوب سعی می کند مشکلات را تشخیص داده، آنها را تجزیه و تحلیل کرده و راهکارهایی برای حل آن ها ارائه دهد تا این مشکلات به خوبی حل شوند.

برای گرفتن وقت مشاوره زندگی مشترک، با مرکز مشاوره هم اندیشان، با شماره تلفن 9099071985 تماس بگیرید.

فواید مراجعه به مشاور یا روانشناس برای حل مشکلات

فواید مراجعه به مشاور یا روانشناس برای حل مشکلات

در ادامه این مقاله ما مواردی را که نیاز است شما در زمان وقوع آن به یک مشاور مراجعه کنید، را ذکر کردیم تا شما از این موضوعات آگاهی داشته باشید و بدانید در مقابله با این مشکلات باید چه کار کنید و چگونه با مشاور زندگی مسئله خود را در میان بگذارید.

1- همیشه نیاز به تنهایی دارید

اغلب نوجوانان ممکن است هر روز حال و هوایشان تغییر کند و به مرور زمان به حفظ حریم خصوصی خود تمایل پیدا کرده و بخواهند اوقاتی را تنها باشند، و یا مثلا مادر یا پدری بخواهد ماهی یک بار با فرزندان خود، تنها به تفریح برود و یا حتی مایل باشد بدون هیچ یک از اعضای خانواده به بیرون برود و یا بخواهد ساعاتی از روز را به تنهایی برای خود بگذراند.

همه این موارد کاملا طبیعی است و نه تنها مشکلی برای کسی ایجاد نمی کند بلکه می تواند به حال خوب اعضای خانواده هم کمک کند.

اما اگر می بینید یکی از اعضای خانواده در حال جدا کردن خود از خانواده است، مثلا همیشه مایل است به تنهایی ناهار خود را میل کند و یا همیشه می خواهد تنها در اتاق خود بماند و با دوستان و دیگر اعضای خانواده معاشرت نداشته باشد، این موضوع می تواند هشدار یک مسئله جدی باشد.

در این زمان شما حتما باید از آن عضو خانواده بخواهید به مشاور زندگی مراجعه کند؛ چرا که این گونه از مسائل ممکن است فرد را دچار افسردگی کند و به سلامت روان فرد آسیب بزند و او را درگیر مشکلات حادتر کند.

مشاوره زندگی برای توسعه ضروریست!

2- بی میلی جنسی

طبق مطالعاتی که توسط محققان و روانشناسان صورت گرفته است، زوجین حتما باید حداقل هفته ای یک مرتبه باهم رابطه جنسی داشته باشند.

چرا که ثابت شده است که اگر بیشتر از یک هفته انتظار برای یک رابطه طول بکشد، به مرور زمان صمیمیت با شریک زندگی کم می شود و باعث فاصله و عدم صداقت بین زوجین می شود.

دلایل بسیاری سبب بی میلی جنسی در زوجین می شود، مانند به هم ریختگی هورمون ها و یا مشکلات کاری و درونی که ممکن است برای هر فردی به وجود آید. در این زمان با مراجعه به مشاور زندگی شما می توانید منشا این مشکل را پیدا کنید و آن را حل کنید.

یک مشاور زندگی مشترک، راه های بسیار کمک کننده ای به شما پیشنهاد می دهد تا دوباره این صمیمیت در شما ایجاد شود. عدم صمیمیت در یک رابطه می تواند نشانه مشکلات مختلفی در زندگی مشترک باشد، مانند درگیری های ارتباطی، افسردگی و یا عدم ارتباط بین زوجین و حتی قطع ارتباط بین آنها.

هنگامی که زوجی در رابطه جنسی باهم مشکل دارند، یعنی مشکل ریشه ای است و به سایر مسائل زندگی هم سرایت می کند؛ در نهایت همیشه به بحث و نزاع و مشاجره کشیده می شود، پس مراجعه به مشاور زندگی در این زمینه یک امر ضروری است.

پنهان کاری

3- پنهان کاری

این که شما برای خود رازی را در سینه نگه دارید، کاملا قابل احترام است، اما این که همیشه سعی کنید برنامه هایتان را جوری تنظیم کنید تا همسر شما متوجه آن نشود و یا موضوعات مختلفی را از دید همسر خود پنهان می کنید، این مسئله به عدم صمیمیت شما برمی گردد و می تواند نشانه مشکلات حل نشده ای در روابط شما باشد.

در این زمان مشاوره زندگی به شما کمک می کند تا عامل این فاصله ایجاد شده بین شما و همسرتان و نداشتن احساس راحتی بین شما را بررسی کند و به شما کمک کند تا آن را حل کنید.

اگر یکی از این مشکلات را در زندگی خود دارید و نیاز به دریافت مشاوره زناشویی را احساس می کنید، با مرکز مشاوره هم اندیشان به شماره تلفن 9099071985 تماس بگیرید. مشاوران باتجربه این مرکز به حل مشکلات زندگی شما کمک کرده و شما را در ساختن یک زندگی زناشویی موفق یاری می رسانند.

موارد دیگری که ممکن است نیاز به مشاوره داشته باشید

  • اعتیاد یکی از اعضای خانواده
  • فاصله گرفتن هریک از اعضای خانواده از همدیگر
  • کینه توزی از همدیگر
  • گسستگی خانوادگی

و هر مشکلی که فکر می کنید به مرور زمان کانون گرم خانواده شما خراب کند، و روی روان شما تاثیر بگذارد، می توانید برای حل آن به مشاور زندگی مراجعه کنید.

فواید مراجعه به مشاور یا روانشناس برای حل مشکلات

مشاوره زندگی برای توسعه ضروریست!

در کل دلایل بسیاری وجود دارد که خانواده ها بتوانند از روانشناسان یا مشاوران بهره ببرند و حتما فقط وجود مشکل نیست و شما می توانید حتی برای این که بدانید چگونه می توانید یک رفتار درست و صحیح با خانواده، فرزندان و حتی خود همسرتان داشته باشید و هنر زندگی کردن را فرا بگیرید، از یک مشاور زندگی کمک بگیرید.

مشاوران زندگی مشترک، به شما هنر زندگی مشترک را می آموزند و کمک می کنند تا زندگی زناشویی موفقی داشته باشید.

عواقب مراجعه نکردن به روانشناس زندگی مشترک

بسیاری از مردم در جامعه، از کارایی مشاور زندگی اطلاعی ندارند و بسیاری از مشکلات زندگی را حل نشده باقی می گذارند و از اصول زندگی مشترک موفق بی خبرند، یا حتی نمی دانند در صورت بروز مشکل چه کسی می تواند به آن ها کمک کند.

همچنین بسیاری از مردم نمی خواهند برای دریافت مشاوره زندگی مشترک، هزینه کنند، در حالیکه هزینه های یاد نگرفتن و مراجعه نکردن به یک مشاور زندگی، بسیار بیشتر از مراجعه کردن است.

ممکن است با یک سهل انگاری و بی توجهی، مشکلات بزرگ و بزرگتر شده و در نهایت به طلاق یا بیماری های روحی و جسمی طرفین بینجامد. در این راستا به شما توصیه می کنیم با مرکز مشاوره هم اندیشان تماس حاصل کرده، و از تجربیات و تخصص مشاورین مجرب این مجموعه، برای هرچه بهتر شدن وضعیت زندگی مشترکتان، بهره ببرید.

سوالات متداول

چرا باید به مشاور مراجعه کنم؟

برای اینکه جهت حل مشکلات خود، درست ترین راه را انتخاب کنید و اجازه ندهید مشکلات شما به وضعیت حاد برسد.

چه زمانی به مشاوره مراجعه کنم؟

زمانی که نمی توانید از پس مشکلات خود برآیید و نیاز به راهنمایی دارید.

فواید مشاوره زندگی چیست؟

در مقاله بالا کامل به این موضع اشاره کردیم و دلایل را برای شما توضیح دادیم.

اینستاگرام

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره