تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

نشانه های رابطه بی سرانجام

نشانه های رابطه بی سرانجام

افراد با ورود به رابطه های بی سرانجام، متحمل فشارهای روانی زیادی می شوند. این فشار ابعاد دیگر زندگی آنها را تحت تاثیر قرار داده و باعث اتلاف هزینه های عاطفی و مالی زیادی می شود و در نتیجه عمر فرد بیهوده سپری شده است.

در این مقاله از مرکز مشاوره هم اندیشان، تصمیم گرفته که نشانه های رابطه های بی سرانجام را مورد بررسی قرار دهیم. برای کسب آگاهی در این زمینه، لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

رابطه های بی سرانجام

روابط بی سرانجام، نشانه هایی دارد که باید پیش از آن که متحمل خسارات عاطفی و مالی زیادی شوید، از آن بیرون بیایید. عناوین و توضیحات ادامه مطلب، مربوط به همین نشانه های رابطه های بی سرانجام است.

1- عشق یک طرفه

روابطی که عشق های یک طرفه در آن وجود دارد، محکوم به شکست هستند. اگر در رابطه ای هستید که عشق شما نسبت به طرف مقابلتان بیشتر است، در دراز مدت توازن رابطه به هم می خورد؛ نمی توانید عشق و احترامی را که باید از رابطه دریافت کنید و ضربه می خورید.

برعکس این نیز صدق می کند؛ اگر عشق و علاقه نفر مقابل بیش از شما باشد، ممکن است شما به خاطر عذاب وجدان در رابطه بمانید. چنین شرایطی هم برای شما هم نفر مقابل آسیب زا است.

پس از گذشت زمان، این رابطه رضایت کافی را به شما نداده و تحمل آن برای شما سخت می شود. از طرفی نفر مقابلتان بیشتر به شما وابسته شده و بیرون آمدن از رابطه سختتر خواهد شد.

2- عدم درک متقابل

در بسیاری از موارد شما و شریک عاطفی اتان آن قدر با هم تفاوت دارید که نمی توانید همدیگر را درک کنید. این تفاوت می تواند در ارزش های شما نیز وجود داشته باشد، که ادامه رابطه را برای هر دو نفرتان دشوار می کند.

3- حمایت نمی شوید

زمانی که شما حمایت لازم را در رابطه دریافت نمی کنید و در مشکلات خود تنها می مانید، یک زنگ خطر بزرگ به صدا در می آید.

اگر در رابطه احساس خوشحالی ندارید؛ همیشه افسرده و عصبی هستید و تلاش های شما نیز برای حل این موارد موثر نیست؛ به فکر بیرون آمدن از رابطه و اتمام آن باشید.

رابطه های بی سرانجام

4- اهداف نادرست از رابطه

در برخی موارد، هدف افراد از رابطه با نفر مقابل نادرست است.

برخی افراد به خاطر نمایش خوشبختی خود وارد رابطه می شوند و هدفشان جلب توجه دیگران است. یا به خاطر لجبازی با نامزد قبلی خود، می خواهند وارد رابطه شوند؛ باید گفت این روابط نیز بی سرانجام هستند.

5- عدم پذیرش و سعی در تغییر نفر مقابل

ممکن است شما و شریک عاطفی اتان، تفاوت های بسیار زیادی با هم داشته باشید و به امید تغیر دادن نفر مقابل وارد رابطه شده باشید. بهتر است بدانید چنین روابطی در نهایت منجر به جدایی می شوند.

روابطی که نقاط اشتراک میان شما و فرد مقابل بیشتر از تفاوت ها است، موفقیت آمیزتر است. همچنین اگر تفاوت ها کم بوده و نفر مقابل نیز تمایل با انطباق با شرایط دارد، می تواند موفقیت آمیز باشد.

6- عاشق داشته هایش هستید

ممکن است شریک عاطفی شما موقعیت اجتماعی بالا یا چهره زیبایی داشته باشد و ملاک رابطه شما تنها امکانات مالی یا چهره او باشد.

این را بدانید که این روابطی عاطفی که ملاک تنها این گونه موارد است نیز با شکست مواجه می شود؛ چرا که که ممکن است تمام پول های او از دستش برود یا چهره او بر اثر یک تصادف زیبایی خود را از دست بدهد.

شما باید یک فرد را به خاطر خودش و شخصیت و رفتارش دوست داشته باشید؛ نه به خاطر داشته هایش!

برای اینکه از انتخاب شریک عاطفی خود مطمئن شوید، این سوالات را از خود بپرسید:

  • اگر روزی تمام پول خود را از دست داد، آیا باز هم او را دوست خواهم داشت؟
  • اگر روزی این زیبایی چهره او کم فروغ شد، آیا از عشق و علاقه من نسبت به او کم خواهد شد یا نه؟

7- حس ترحم به جای علاقه

در برخی از روابط اساس رابطه عشق نیست، بلکه ترحم است.

در برخی موارد فردی نقش ناجی را دارد و می خواهد فرد مقابل را از شرایط سخت زندگیش نجات دهد؛ یا بالعکس متوجه شوید دلیل ماندن طرف مقابلتان از روی عشق نیست، بلکه از سر ترحم است.

این روابط عاری از شور و نشاط بوده و برای طرفین خسته کننده خواهد بود و در دسته روابط بی سرانجام قرار می گیرد.

عاشق داشته هایش هستید

8- الگو و آموزگار شما است

اگر در رابطه با فردی هستید که می دانید از شما برتر است و فکر می کنید در هر موردی او را الگو قرار دهید، باید بدانید که تفکر اشتباهی دارید؛ چرا که در یک رابطه طرفین مکمل هم هستند، نه شاگرد و آموزگار، با همکاری هم می توانند یک رابطه را اداره کنند.

پس اگر در چنین رابطه ای هستید که تصور برتری او نسبت به خود را دارید، ماندن در این رابطه اعتماد به نفس شما را می گیرد و نمی تواند یک رابطه سالم برای شما باشد.

9- برتر نشان دادن خود

اگر در رابطه ای هستید که نسبت به فرد مقابل برتری هایی دارید و این برتری ها را هر لحظه به او گوشزد می کنید، باید بدانید که این رابطه دیر یا زود خاتمه می یابد؛ چرا که این رفتارها اعتماد به نفس فرد مقابل را از بین می برد و دیر یا زود او به ناکارآمد بودن رابطه پی برده و از آن بیرون خواهد آمد.

این رابطه برای شما نیز خسته کننده خواهد شد.

10- بی مسئولیتی

اگر در یک رابطه هستید که فرد مقابلتان در آن راجع به آینده صحبتی نمی کند و به بودن با شما در آینده فکر نمی کند؛ این یک رابطه بی سرانجام است که بودن در آن تنها وقت تلف کردن است!

11- بی اعتمادی

اعتماد، اساس یک رابطه موفق است.

اگر در رابطه ای هستید که شما و شریک عاطفی اتان به هم شک دارید و پیوسته می خواهید از کار هم سر در بیاورید، رابطه شما بی سرانجام است؛ چرا که اعتماد برای یک رابطه حیاتی است و طرفین باید برای جلب اعتماد طرف مقابلشان تلاش کنند.

12- بودن با کسی که از رابطه قبلی بیرون نیامده است

اولین و مهمترین ملاک برای شروع رابطه، این است که در رابطه با فرد دیگری نباشد و ازدواج با او منعی نداشته باشد.

ممکن است افراد به خصوص دختران جوان با مردانی مواجه شوند که می گویند “به همسرم علاقه ای ندارم” یا “قصد جدا شدن دارم” یا ” تنها به خاطر بچه ها با او زندگی می کنم و رابطه جنسی با او ندارم”

این روابط کاملا بی سرانجام هستند؛ چه دیر یا زود فرد متاهل به زندگی خود برمی گردد و نفر مقابل را ترک می کند.

بی مسئولیتی

دلایل ادامه روابط بی سرانجام

انسان موجودی اجتماعی است که از تنهایی گریزان است. در بیشتر اوقات ترس از تنهایی باعث می شود فرد در یک رابطه اشتباه بماند.

وابستگی هایی که در ابتدای رابطه برای طرفین رخ می دهد نیز می تواند خروج از رابطه را برای طرفین دشوار کند.

دلایل زیر نیز عامل بیرون نیامدن از رابطه اشتباه است:

  • عدم خویشتن دوستی و عزت نفس
  • اعتماد به نفس پایین
  • نداشتن استقلال
  • وابستگی

رابطه بی سرانجام را چگونه تمام کنیم؟

حال که نشانه های رابطه های بی سرانجام را دانستید، ممکن است در یک رابطه بی سرانجام باشید. اکنون این سوال مطرح می شود، چگونه از یک رابطه بی سرانجام بیرون بیاییم؟

شناسایی مشکل و در پی راه حل بودن، اولین قدم شما می تواند باشد. زمانی که هر دوی شما برای رابطه تلاش کردید و نتیجه لازم را دریافت نکردید، می توانید از هم جدا شوید بدون این که همدیگر را مقصر بدانید.

بیرون آمدن از یک رابطه اشتباه و بی سرانجام، معمولا کاری دشوار است و به تنهایی مقدور نیست.

شما می توانید از کمک تخصصی بهره ببرید و با یک روانشناس در این زمینه صحبت کنید، تا شجاعت و جسارت اتمام رابطه را داشته باشید و مشکلات بعد از آن را پشت سر بگذارید.

در این راستا مرکز مشاوره هم اندیشان با ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای و روانشناسی، در کنار شماست تا زندگی خوب و رضایت بخشی را تجربه کنید.

رابطه بی سرانجام را چگونه تمام کنیم؟

در پایان

رابطه بی سرانجام می تواند آسیب های زیادی به طرفین وارد کند.

اگر در رابطه بی سرانجامی هستید، بهتر است هر چه زودتر مقدمات خروج از رابطه را فراهم کنید. تا بیش از این زمان و هزینه زیادی را از دست ندهید. علاوه بر آن پس از اتمام از رابطه نیز شما با ناراحتی زیادی مواجه خواهید شد و باید با این قضیه کنار بیایید و این مستلزم زمان و کمک تخصصی است.

مرکز مشاوره هم اندیشان در کنار شماست تا به شما کمک کند رابطه بی سرانجام خود را تمام کنید و با مشکلات پس از آن نیز بهتر کنار بیاید.

برای دریافت مشاوره تلفنی می توانید از سراسر کشور با شماره 9099071985 تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید و برای حل مشکلات خود راهکار بگیرید.

سوالات متداول

چگونه از یک رابطه عاطفی بی سرانجام بیرون بیاییم؟

این کار مستلزم کمک تخصصی است. با کمک یک روانشناس می توانید یک رابطه بی سرانجام را تمام کرده و با مشکلات پس از آن کنار بیایید. مرکز مشاوره هم اندیشان در این راستا آماده کمک به شما می باشد.

رابطه بی سرانجام را چگونه تمام کنیم؟

باید گفت شناسایی مشکل و در پی راه حل بودن، اولین قدم شما می تواند باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله فوق را مطالعه فرمایید.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره