تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

ویژگی زوج های موفق

ویژگی زوج های موفق

تشکیل یک زندگی مشترک موفق از بهترین اتفاق هایی است که می تواند برای هر فرد رخ دهد.

انتخاب درست همسر نقش مهمی در این زمینه دارد؛ پس از آن باید زوجین باید برای رابطه خود تلاش کنند و آن را مدیریت کنند و این تلاش ها هستند که یک زندگی را به موفقیت می رساند.

در این میان برخی از زوجین در زندگی خود بسیار خوب عمل می کنند و ازدواج موفقی دارند.

از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به ویژگی زوج های موفق و این که آن ها چه کارهایی برای موفقیت ازدواج خود انجام می دهند بپردازیم.

ازدواج موفق چیست؟

ازدواجی موفق است که طرفین می کوشند در زندگی صلح و آرامش را برقرار کنند و برای پیشرفت همدیگر تلاش می کنند، برای آن برنامه دارند و جهت رسیدن به این هدف مشترک، با هم همکاری می کنند.

زوج های موفق چه ویژگی هایی دارند؟

زوج های موفق ویژگی های زیر را دارند:

1- به خوبی گوش می دهند

مهارت گوش دادن، از مهارت های مهمی است که در هر بعد از زندگی به کمک انسان می آید.

این مهارت در زوج های موفق نیز وجود دارد؛ آن ها به خوبی به حرف های هم گوش می کنند و حتی در شرایط سخت مانند وقتی که با هم اختلاف دارند، به همدیگر اجازه صحبت کردن را می دهند.

2- به همدیگر توجه می کنند

زوج های موفق هر چند زمان زیادی از ازدواج آن ها گذشته باشد، باز هم به هم توجه می کنند. آن ها می دانند که در چه زمان هایی باید همسر خود را در الویت قرار دهند و این توجه را همیشه به همسر خود معطوف می کنند.

زوج های موفق چه ویژگی هایی دارند؟

3- همدیگر را در آغوش می گیرند

زوج های موفق همدیگر را در آغوش می گیرند، با این کار حس عشق را به همدیگر منتقل می کنند. وقتی همسرتان شرایط سختی را سپری می کند، در آغوش گرفتن او می تواند یکی از راه های تسکین او باشد و حال او را تغییر دهد.

4- از گفتن “دوستت دارم” غافل نمی شوند

زوج های موفق، از تاثیر معجزه آسای جمله “دوستت دارم” آگاهند و گفتن این جمله را فراموش نمی کنند؛ آن ها علاوه بر این که علاقه خود را در عمل نشان می دهند، دوستت دارم را بر زبان می آورند.

5- انتظارات و خواسته های خود را به خوبی مطرح می کنند

بیان کردن درست خواسته ها و انتظارات، گام مهمی به سوی موفقیت یک زندگی است؛ اینکه به فرد مقابل بگوییم که از او چه می خواهیم، باعث افزایش شناخت شده و به خودی خود بسیاری از مسائل را حل می کند.

در صورتی که زوجین، زمانی را برای گفتگو در مورد خواسته های خود در نظر نگیرند، این عدم شناخت به تدریج مشکلات و اختلافات زیادی را پیش می آورد و مسائل کوچک را به مشکلات بزرگ تبدیل می کند.

6- برای حفظ رابطه تلاش می کنند

زوج های موفق می دانند که رابطه مانند گل نیاز به نگهداری دارد. آن ها در کنار هم چالش ها را حل می کنند و برای حفظ رابطه می کوشند.

7- از همدیگر تشکر می کنند

زوج های موفق به خاطر کارهای بزرگ و کوچکی که پارتنرشان انجام می دهد، از هم تشکر می کنند. تشکر و قدردانی از موارد مهمی است که باعث می شود زوجین رابطه محکمی با هم داشته باشند؛ قدرت تشکر و قدردانی نباید دست کم گرفته شود.

از همدیگر تشکر می کنند

8- احوال هم را می پرسند

زوجین موفق در طول روز از هم خبر می گیرند، خواه با یک تماس کوتاه، خواه با پیامک توجه خود را به هم نشان می دهند؛ این کار رشته پیوند را در میان آن ها قوی خواهد کرد.

علاوه بر آن خبر گرفتن از همسر را به حالت متعادل انجام می دهند، تا حالت کنترل گری به خود نگیرد.

9- در هر حال ادب را رعایت می کنند

رعایت ادب و احترام گذاشتن، از نکات کلیدی برای حفظ یک رابطه و داشتن ازدواج موفق است. زوج های موفق به همدیگر احترام می گذارند؛ احترام به همسر و رعایت ادب می تواند انسان ها را طولانی مدت در کنار هم نگه دارد.

10- به حریم خصوصی هم احترام می گذارند

با این که سپری کردن وقت با شریک زندگی بسیار به رابطه کمک می کند، اما زمان هایی پیش می آید که فرد به تنهایی نیاز دارد.

در رابطه های موفق، کمی زمان و فضا برای طرفین وجود دارد تا طرفین فردیت خود را حفظ کنند.

زوج های زیادی هستند که فکر می کنند با ازدواج، حریم شخصی خود را از دست می دهند؛ در حالیکه ازدواج فردیت را پایان نمی دهد، بلکه افراد متاهل باید زمان هایی را به خود اختصاص دهند تا از لحاظ روحی و ذهنی خستگی خود را به در کنند.

11- کارهای مشترکی با هم انجام می دهند

انجام دادن کارهای مشترکی مانند آشپزی، مرتب کردن منزل یا حتی بازی های مشترک، می تواند پیوند زوج ها را محکم کند. فعالیت مشترک، زوج ها را در موضع برابر قرار داده و مانع از برتری جویی می شود.

12- مشوق هم هستند

زوج های موفق، همدیگر را تشویق می کنند تا برای اهدافشان بجنگند و در مواقع بحرانی با دادن انگیزه، قوت قلب همدیگر هستند. زوج های موفق زمینه رشد پارتنر خود را فراهم می کنند، آن ها کمک می کنند او به اهدافش برسد.

مشوق هم هستند

چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟

حالا این سوال مطرح می شود که چگونه می توانیم یک ازدواج موفق داشته باشیم؟! اولین گام برای تشکیل یک زندگی موفق، شناخت خود است.

شما با خودشناسی می توانید بفهمید چه کسی هستید، چه چیزی را دوست دارید و یا چه مواردی را نمی توانید تحمل کنید.

قدم دوم شناختن معیارهای همسر دلخواهتان است؛ با داشتن آن می توانید درک درستی از انتظارات خود داشته باشید و در مراحل بعد با مشاوره پیش از ازدواج استفاده کنید، تا بفهمید شما و فرد موردنظر چه درجه ای از تفاهم را دارید و تا چه اندازه می توانید زندگی موفقی را تشکیل دهید؛ مشاوره اصولی، این موارد را بررسی می کند.

علاوه بر آن شما پس از تشکیل یک زندگی، باید دانش و مهارت حفظ رابطه را داشته باشید تا بتوانید در چالش ها از رابطه خود مراقبت کنید.

برای آموختن راه های تشکیل یک زندگی موفق، می توانید با مرکز مشاوره هم اندیشان تماس بگیرید. این مرکز با مشاوران باتجربه، به شما در امر ازدواج موفق کمک کرده و دانش لازم برای حفظ رابطه را در اختیار شما می گذارد.

چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟

در آخر

زوج های موفق، کارهای خاصی برای رابطه انجام می دهند که به دوام و استحکام آن کمک می کند، که در این مقاله به آن ها پرداختیم.

این دسته از زوج ها به هم توجه می کنند، رمانتیک هستند، از هم قدردانی می کنند و… که تمامی این کارها شاید در ظاهر کم اهمیت باشد، اما تاثیرات معجزه آسایی بر روی عمیق تر کردن رابطه، بالا بردن دوام و موفقیت آن را دارند.

اگر در حال تشکیل یک زندگی هستید و می خواهید ازدواج موفقی داشته باشید، یا اگر چندین سال است که ازدواج کرده اید و می خواهید رابطه خود را گرمتر کنید، با مرکز مشاوره هم اندیشان تماس بگیرید.

این مرکز با مشاوران باتجربه خود، به شما در رسیدن به این هدف یاری می رساند. برای مشاوره تلفنی با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول

زوج های موفق چه کارهایی برای عمیق کردن رابطه خود انجام می دهند؟

آن ها رمانتیک هستند – از هم تقدیر و تشکر می کنند – به همدیگر قوت قلب می دهند – به حریم خصوصی هم احترام می گذراند – شنونده خوبی هستند و به راحتی انتظارات خود را بیان می کنند.

دو گام مهم در دستیابی به یک ازدواج موفق چیست؟

اولین گام برای تشکیل یک زندگی موفق، شناخت خود است و گام دوم، شناختن معیارهای همسر دلخواهتان می باشد.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره