تخصصی مشاوره بگیرید برای هم اندیشی با بهتری مشاوران با ما تماس بگیرید
9099071985
مشاوره و روانشناسی خانواده هم اندیشان
0

درمان چشم چرانی _ بهترین روش های درمان چشم چرانی در مردان

درمان چشم چرانی

امروزه بیشتر بانوان از طرف برخی مردان مورد چشم چرانی قرار می گیرند. با یک پرس و جوی ساده متوجه می شوید که بیشتر خانم ها از این رفتار بیزارند و بدشان می آید. وقتی بانوان در معرض دید یک مرد هیز قرار میگیرند ناامنی اولین حسی است که به آن ها پیش می آید.

چشم چرانی رفتاری شایسته نبوده و موجب جذب نظرات منفی از طرف اطرافیان می شود. ما در این مقاله از هم اندیشان می خواهیم به چشم چرانی و راه های درمان آن برای آقایان را بپردازیم. با ما همراه باشید.

منظور از چشم چرانی چیست؟

چشم چرانی  یک ناهنجاری و  معضل اجتماعی می باشد که بیشتر آقایان گرفتار آن می شوند. البته برای خانم ها، این ناهنجاری نیز درد سر ساز می باشد و آنها را می رنجاند. برای فرد مبتلا این مشکل مضرات و آسیب های جسمی ندارد ولی قربانی آن ها را که اکثرا بانوان تشکیل می دهد، ناراحت می کند.

کسانی که به چشم چرانی مبتلا هستند، برای دید زدن دیگران و اندام زنان به طور دزدکی تکانه غیر قابل کنترلی را دارا هستند. به صورت افراطی چشم چرانی توانایی این را دارد که دلیل روانی خاص داشته باشد و نشانه ای از اختلال تماشاگری جنسی باشد. در وجود این شرایط مراجعه به روانشناس الزامی می باشد. جهت کسب اطلاع از دلیل های چشم چرانی و درمان آن تا پایان این مقاله با ماه همراه باشید.

علت های چشم چرانی چیست؟

علت های چشم چرانی چیست؟

به عنوان یک رفتار نا به هنجار چشم چرانی می تواند ناشی از عوامل گوناگونی باشد. به برخی از این علل در ادامه اشاره خواهیم کرد:

  1. محرومیت جنسی

بعضی از اشخاص که با همسرشان به طور کامل در روابط جنسی خود ارضا نمی شوند و از روابط جنسیشان راضی نیستند، دچار محرومیت جنسی می گردند. در نتیجه در جامعه، مابین فامیل و دوستان به دنبال ارضای مورد نیاز خود می گردند، چشم چرانی می کنند و این کار با گذشت زمان برای این افراد تبدیل به عادت می گردد. کمک گرفتن از یک روان شناس و دریافت مشاوره جنسی، در این شرایط توانایی این را دارد که از به وجود آمدن این مشکلات جلوگیری کند.

علاوه بر این در دوران مجردی ناتوانی در ارضای نیازهای جنسی نیز با ایجاد محرومیت و سرکوب جنسی امکان دارد موجب به رفتارهایی چون چشم چرانی گردد که این مشکل هم قادر می باشد با مداخلات حرفه ای درمان شود.

  1. تنوع طلبی جنسی

هرگاه در رابطه جنسی عشق وجود نداشته باشد، تنوع طلبی جنسی اتفاق می افتد. بین افراد زمانی عشق پدید می آید که در کنار رابطه جنسی تعهد و صمیمیت نیز رشد نماید و با گذر زمان تقویت شود. اگر در رابطه جنسی این دو عنصر وجود نداشته باشد، اشخاص فقط به لذت جنسی فکر می کنند.

هنگامی که اشخاص دچار تنوع طلبی جنسی باشند و در عین حال جهت ارضای نیاز های مورد نیاز خود دچار محدودیت گردند، امکان دارد که به رفتارهای نا مناسب چون چشم چرانی روی بیاورند تا حدی بتوانند به ارضای نیاز های خود بپردازند.

آسیب های چشم چرانی چیست؟

آسیب های چشم چرانی چیست؟

قوی ترین ابزار گیرنده اطلاعات حسی چشم می باشد. نسبت به بقيه حواس، چشم آستانه تحریک بیشتری را داراست و از محیط بيشترين تحريكات را دريافت می كند. بر این اساس مکان دارد شخص مبتلا به چشم چران چون توانایی رسيدن به آنچه ديده شده برایش فراهم نمي شود، همیشه احساس ناکامی دارد. احساس ناکامی توانایی این را دارد که زمینه بروز انواع اختلالات روحی از جمله افسردگی را برای شخص ایجاد می نماید.

عادت چشم چرانی در ها را برای انواع انحرافات و فساد جنسی باز می کند. چه در مردان و چه در زنان، چشم چرانی موجب افزایش روابط فرازناشویی، دلسرد شدن و دور شدن مرد و زن از یکدیگر و جدایی و طلاق می شود. علاوه بر این تعداد زیادی از جوانان را به طرف عمل خود ارضایی می کشاند. در نتیجه چشم چرانی سلامت و امنیت جامعه را به خطر می اندازد.

درمان چشم چرانی

در درمان چشم چرانی مرحله نخست این می باشد که شخص چشم چران خودش آگاه باشد که در او این اختلال تثبیت شده و به طور عادت درآمده. شخص لازم است در مرحله دوم از صدمه های آن اطلاع داشته و سعی بر ترک آن باشد.

شما به خود می بایست ایمان داشته باشید و اطمینان داشته باشید که توانایی این را دارید که این عادت نادرست را ترک کنید. بانوان نیز در مواجهه با شخص چشم چران، لازم است قاطع رفتار کنند و شخص را نسبت به تادرستی رفتارش مطلع سازند. همچنان می توانند جای خود را عوض کرده و به صورتی قرار بگیرند که در معرض دید شخص نباشند.

بهترین روش درمان چشم چرانی

ولی کوچک ترین نگاه موجب می گردد که شخص چشم چران گستاخ تر شود و ناامنی برای خودتان به وجود بیاید. تنها کافی است نسبت به نگاه های شخص چشم چران بی اعتنایی کنید.

در شرایطی که شخص نمی تواند جلوی خود را بگیرد و چشم چرانی افراطی شده باشد، مراجعه به روانشناس الزامی می باشد. با استفاده از رویکرد هایی چون درمان شناختی رفتاری، درمانگران توانایی این را دارند که به درمان این مشکل بپردازند.

نتیجه گیری

چشم چرانی از جمله کارهای ناشایستی می باشد که سبب بیزاری بانوان در محیط های عمومی می شود و سلامت و امنیت جامعه را به خطر می اندازد. شخصی که دچار چشم چرانی شده است، جهت پیشگیری از وقوع برخی مشکلات، باید به روانپزشک مراجعه کند.

در این این مقاله از هم اندیشان سعی کردیم به چشم چرانی و دلایل آن بپردازیم. در صورت نیاز به مشاوره در این مورد، با شماره گیری 02191023933 خود را از مشاوره رایگان مرکز مشاوره هم اندیشان دریغ نکنید.

سوالات متداول

چه کسانی بیشتر گرفتار شم چرانی می شوند؟

چشم چرانی  یک ناهنجاری و  معضل اجتماعی می باشد که بیشتر آقایان گرفتار آن می شوند.

علت های اصلی چشم چرانی چیست؟

محرومیت جنسی و تنوع طلبی علت های اصلی چشم چرانی می باشد.

چشم چرانی موجب چه مشکلاتی بین زوجین می شود؟

چشم چرانی موجب افزایش روابط فرا زناشویی، دلسرد شدن و دور شدن مرد و زن از یکدیگر و جدایی و طلاق می شود.

اینستاگرام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره